Close

Strona 175 z 190 PierwszyPierwszy ... 75125165173174175176177185 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 741 do 1 750 z 1891
  1. #1741

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez badtorro Zobacz posta
    Dzięki za opinię Dariusz.
    Mocno jaram się tym szkłem, ale jak czytam jakie niektórzy mają cyrki z AF-em to mi szybko przechodzi
    Po przeczytaniu twojego wpisu wraca wiara w ten obiektyw
    Przyczyna jest bardzo prosta, nie każdego jest stać na nikkory 1,4 więc mało osób je miało, a ci co mieli/mają nie chcą przyznać się że systemówka może misować, wiesz myślenie "ale jak to, niemożliwe, coś robię źle, tyle kasy"
    Tak niestety działa af w dslrach, część zdjęć ląduje w koszu i pisanie że niestabilnie działa tak jakby to wielkie halo było nie ma wg. mnie sensu.
    Istotną zależnością jest tutaj % ilość odchyłek. Z czystej ciekawości sprawdzę nikkory i arty pod kątem powtarzalności na focalu, program ma taką funkcję i można to przetestować.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    W przypadku kalibrowania dockiem odległości są cztery i to jest chyba najskuteczniejsza metoda "poradzenia" sobie z tym szkłem, oczywiście oprócz wysyłki do Gdyni. Też dużo o nim czytam, przymierzam się, ale na razie jest to zakup na potem. Mam 24 i 50, a to daje mi spokój w większości przypadków.
    Kalibrowałem w niedzielę dość dziwnie rozjechane 50-100 Art. Z bliska był delikatny FF, a na nieskończoności ogromny. Korekty z docka dały radę, szkło jest mega ostre na 1.8 w całym zakresie na każdej odległości... Da się, trzeba jednak wiedzieć, że czasem na wstępie jest problematycznie
    Ja bym dał średnią z 10 kalibracji.
    A docka użyłem tylko do aktualizacji softu, preferuję ustawienie korekty w body

  2. #1742

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    A docka użyłem tylko do aktualizacji softu, preferuję ustawienie korekty w body
    No właśnie, tyle że nie zawsze to wystarcza, szczególnie w zoomach. Art 50-100 jest mistrzem ostrości, jak jest skalibrowany, albo wielkim niewypałem finansowym, jak ktoś nie pojmie że musi go kalibrować. A przy różnicy w korektach na różnych odległościach, kalibracja w aparacie odpada całkowicie.
    Swoją drogą szkoda, że Nikon nie da takiego "docka" dla swoich szkieł. Ile rzeczy stałoby się łatwiejszych

  3. #1743

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    No właśnie, tyle że nie zawsze to wystarcza, szczególnie w zoomach. Art 50-100 jest mistrzem ostrości, jak jest skalibrowany, albo wielkim niewypałem finansowym, jak ktoś nie pojmie że musi go kalibrować. A przy różnicy w korektach na różnych odległościach, kalibracja w aparacie odpada całkowicie.
    Swoją drogą szkoda, że Nikon nie da takiego "docka" dla swoich szkieł. Ile rzeczy stałoby się łatwiejszych
    Jeśli chodzi o zoomy to tutaj preferuję nikkory, a tej sigmy w ogóle nie czaję
    A nikon jak to nikon, kto na serwisie by zarabiał.

  4. #1744

    Domyślnie

    Jeśli ktoś ma wątpliwości wciąż czy brać sigme czy nie, to prosta piłka BRAĆ

    Najlepsza obecnie stałka dla nikona. Ale tyle razy się to już pisało.


    1.4
    600_8387 by Lukasz Sztybe, on Flickr

  5. #1745

    Domyślnie

    Mam pytanko: czy serwis Sigmy wykona bezpłatnie ewentualną kalibrację tego Arta 35 jeśli jest on na gwarancji a był już poprzednio kalibrowany w serwisie pod inne body przez pierwszego właściciela?

  6. #1746

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zeberek1 Zobacz posta
    Mam pytanko: czy serwis Sigmy wykona bezpłatnie ewentualną kalibrację tego Arta 35 jeśli jest on na gwarancji a był już poprzednio kalibrowany w serwisie pod inne body przez pierwszego właściciela?
    Tak, jeżeli ma nadal ważną gwarancję. Koszt to wysyłka w jedną stronę.

  7. #1747

    Domyślnie

    Jestem właśnie na etapie poszukiwań tej 35tki, co myślicie o tej z interfoto za 2750 ?

    https://www.interfoto.eu/?page=subpr...at=11781&id=63

  8. #1748

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez themadablues Zobacz posta
    Jestem właśnie na etapie poszukiwań tej 35tki, co myślicie o tej z interfoto za 2750 ?

    https://www.interfoto.eu/?page=subpr...at=11781&id=63
    Nalot na gumach i przytarty w takim stopniu bagnet świadczy, że była dość często używana i przepinana. Aczkolwiek było to robione dość dokładnie i delikatnie- brak pozbijanego plastiku przy stykach.

  9. #1749

    Domyślnie

    Ja swoją z radością wreszcie sprzedałem. Nikkor 35 1.4G jest znacznie lepszy. Sigma poza ostrością i rozdzielczością nic nie oferuję. Słaby AF, dziwny render kolorów, bardzo ostre i sztuczne przejśćia między tym co GO a tym co nie.
    D700 | D750 | LOMO LC-A | N 28 1.8 | S 35 1.4 | N 35-70 | N 50 1.8D (roznegliżowany)| N 50 1.4G | N 85 1.4 AI-S | Pentacon MC 50mm f/1.8

  10. #1750

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez coldphate Zobacz posta
    Ja swoją z radością wreszcie sprzedałem. Nikkor 35 1.4G jest znacznie lepszy. Sigma poza ostrością i rozdzielczością nic nie oferuję. Słaby AF, dziwny render kolorów, bardzo ostre i sztuczne przejśćia między tym co GO a tym co nie.
    @coldphate, można prosić o jakieś foto?

Strona 175 z 190 PierwszyPierwszy ... 75125165173174175176177185 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •