Close

Strona 174 z 190 PierwszyPierwszy ... 74124164172173174175176184 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 731 do 1 740 z 1891
  1. #1731

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FotoJeronimo Zobacz posta
    a ja tam dziękuje za wakacyjne zdjęcia Przymierzam się do kupna obiektywu o takiej ogniskowej jako głównego obiektywu i widzę ze 35mm daje rade....
    No to gratuluję, jeśli obiektyw oceniasz tylko na podstawie wiary w niego.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  2. #1732

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    No to gratuluję, jeśli obiektyw oceniasz tylko na podstawie wiary w niego.
    ja gratuluje tego, że można tak pomyśleć... nie ma to jak wydać ~3tysiaki na obiektyw po obejrzeniu zdjęć na forum ROTFl
    BTW. nie mam nawet w planach kupowanie tej Sigmy.

    pozdrawiam
    Onanizm sprzętowy jest powodem niemocy twórczej...

  3. #1733

    Domyślnie

    Kalibracja szklo body wyniosla mnie 250 pln na okraglo. Dochodzi transport. Tak dla potomnych.

    Wysłane z mojego ZUK Z2121 przy użyciu Tapatalka
    FiX-owe Nikony
    http://zoltyserwisfotograficzny.info
    niezależne opinie klientów o serwisie "N"

  4. #1734

    Domyślnie

    A jak kalibracja się "utrzymuje"? Ja mam wrażenie, że Sigma z czasem zaczyna znów wariować. Nie ukrywam, że mam jej trochę dość. Jest super ostra, ale tak na prawdę w repo taka ostrość jest dla mnie trochę "sztuczna" i nie potrzebnie wprowadza nadmiar szczegółów. Czy ktoś miał może porównywanie AF sigmy z np N 35 1.8 ED FX? albo z 35 1.4G? W sigmie, po kalibracjach AF na AF-S S generalnie trafia, ale na AF-C jest bardzo często w "losowych" miejscach. Ja lubię szerokie kadry, więc temat na ogół jest dość daleko ode mnie, i ustawienie AF w Sigmie prawie zawsze daje rezultat, że GO leci na tło..
    D700 | D750 | LOMO LC-A | N 28 1.8 | S 35 1.4 | N 35-70 | N 50 1.8D (roznegliżowany)| N 50 1.4G | N 85 1.4 AI-S | Pentacon MC 50mm f/1.8

  5. #1735

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez coldphate Zobacz posta
    A jak kalibracja się "utrzymuje"? Ja mam wrażenie, że Sigma z czasem zaczyna znów wariować. Nie ukrywam, że mam jej trochę dość. Jest super ostra, ale tak na prawdę w repo taka ostrość jest dla mnie trochę "sztuczna" i nie potrzebnie wprowadza nadmiar szczegółów. Czy ktoś miał może porównywanie AF sigmy z np N 35 1.8 ED FX? albo z 35 1.4G? W sigmie, po kalibracjach AF na AF-S S generalnie trafia, ale na AF-C jest bardzo często w "losowych" miejscach. Ja lubię szerokie kadry, więc temat na ogół jest dość daleko ode mnie, i ustawienie AF w Sigmie prawie zawsze daje rezultat, że GO leci na tło..
    Ja miałem. Jedna sztukę kalibrowalem osobiście. Mimo to kompletny brak zaufania. Raz trafiala na rzęsy małego dziecka co jest noe lada wyczynem!! A za chwilę robiła FF/BF na stojącego bobasa 3-4m odemnie. Jak podpiąlem lampę (praca AFC a więc BEZ żadnych wspomagań) to zacząłem włosy z głowy rwać...
    Oczarowany ostrością na 1.4 zamówiłem druga sztukę. Była "lepsza", łatwiej mi się ją skalibrowalo, polubiliśmy się pierwszego dnia. Gdyby tak jak w swietle dziennym pracowala w zastanym żarowym/energooszczędnym to na pewno nie kosztowala by 3400zl a 5500zl. Jednak jest jak jest. Po tych przygodach mój N35ED zyskał drugą młodość Tak jak N dostawał baty w dziedzinie ostrości tak S dostawała baty za powtarzalność i pewność afu. Na bocznych było bardziej frustrująco. Genialne, naprawdę genialne szkło ale trzeba go po prostu bardzo chcieć. Nie mam pojęcia czy są lepsze, dużo lepsze egzemplarze ale ileż tego trzeba przerzucić żeby wybrać tą jedyną?
    blog|fejsbuk|flickr
    Z6II|20|35|50|85|500

  6. #1736

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez coldphate Zobacz posta
    A jak kalibracja się "utrzymuje"? Ja mam wrażenie, że Sigma z czasem zaczyna znów wariować. Nie ukrywam, że mam jej trochę dość. Jest super ostra, ale tak na prawdę w repo taka ostrość jest dla mnie trochę "sztuczna" i nie potrzebnie wprowadza nadmiar szczegółów. Czy ktoś miał może porównywanie AF sigmy z np N 35 1.8 ED FX? albo z 35 1.4G? W sigmie, po kalibracjach AF na AF-S S generalnie trafia, ale na AF-C jest bardzo często w "losowych" miejscach. Ja lubię szerokie kadry, więc temat na ogół jest dość daleko ode mnie, i ustawienie AF w Sigmie prawie zawsze daje rezultat, że GO leci na tło..
    Nikkor 35 1,4 G przez wiele lat, losowy af, raz trafiał, raz nie, na body jednocyfrowych (D3s, D4s i dwucyfrowych (d810). Taki już urok 1,4 i systemu afu w dslrach, nie ma szkła które jest powtarzalne w 100%
    Na arcie 35 obecnie mam mniej odchyłek niż na nikkorach.

    Nikkor 35 1,4 G na ślubie (3 strzały po kolei):
    warunki jak widać idealne a mimo to kicha...


  7. #1737

    Domyślnie

    Jak widać wszystko zależy od egzemplarzy...

  8. #1738

    Domyślnie

    Powiedziałbym że 90% to warunki+body. Dla przykładu 70-200 VR2 nie trafiał mi w dzień, zmieniłem swoją pozycję względem obiektu i zaczął trafiać.
    Jeśli masz czujnik zasyfiony w body też będzie pracował losowo.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Jeszcze dodam że poprawna odległość przy kalibracji:

    http://s449182328.websitehome.co.uk/...stance_1.1.pdf

  9. #1739

    Domyślnie

    Dzięki za opinię Dariusz.
    Mocno jaram się tym szkłem, ale jak czytam jakie niektórzy mają cyrki z AF-em to mi szybko przechodzi
    Po przeczytaniu twojego wpisu wraca wiara w ten obiektyw
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  10. #1740

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    Jeszcze dodam że poprawna odległość przy kalibracji:

    http://s449182328.websitehome.co.uk/...stance_1.1.pdf
    W przypadku kalibrowania dockiem odległości są cztery i to jest chyba najskuteczniejsza metoda "poradzenia" sobie z tym szkłem, oczywiście oprócz wysyłki do Gdyni. Też dużo o nim czytam, przymierzam się, ale na razie jest to zakup na potem. Mam 24 i 50, a to daje mi spokój w większości przypadków.
    Kalibrowałem w niedzielę dość dziwnie rozjechane 50-100 Art. Z bliska był delikatny FF, a na nieskończoności ogromny. Korekty z docka dały radę, szkło jest mega ostre na 1.8 w całym zakresie na każdej odległości... Da się, trzeba jednak wiedzieć, że czasem na wstępie jest problematycznie

Strona 174 z 190 PierwszyPierwszy ... 74124164172173174175176184 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •