Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Samsung EX 2

  1. #1

    Domyślnie Samsung EX 2

    Witam

    Dziś miałem okazję (przez zupełny przypadek) obcować przez 2 godziny z Samsungiem EX 2. Jestem zupełnym amatorem mam D80. Dwie godziny to zbyt krótko aby w pełni poznać aparat. To co napiszę to zbiór luźnych myśli.

    # Aparat nie należy do najlżejszych. Czuć że się ma w ręku kawał żelastwa. Jak dla mnie jest ok, czuje się urządzenie w ręce

    # Uchwyt, jest, dobrze się trzyma aparat. Należy pamiętać że jest to kompakt i nie ma co wymagać uchwytu jak w lustrzance. Plus za to że jest. Dla osób z dużymi dłońmi może być za mały

    # Aparat jest taki w sam raz, ani duży, ani mały.

    # Najbardziej irytowała mnie zatyczka na obiektyw. Po pierwsze aby aparat się uruchomił należy ją zdjąć, po drugie jest mała i łatwo ją zgubić.

    # Po zdjęciu zatyczki i włączeniu aparatu, obiekty wysuwa się nieznacznie do przodu, aparat momentalnie gotowy jest do pracy

    # Elementy sterujące. Aparat bardzo wygodnie się użytkuje. Na górze oprócz spustu migawki, zoom-u, mamy dwa koła sterujące. Na jednym wybieramy tryb pracy A,P,S,M, Video, WIFI na drugim zdjęcia seryjne, wyzywalacz, i coś tam jeszcze. Ja to bym przeniósł do menu a tu wzorem z Fuji dałbym korektę ekspozycji. Z przodu na uchwycie jes kółko do zmiany np przesłony. Dział płynnie z odpowiednim oporem. Z tyłu oprócz ekranu mamy przycisk do nagrywania, drugie kółko sterujące no i przycisk Fn który uruchamia menu podręczne w którym możemy zmienić dowolny parametr. Ta ostatnia funkcja plus dwa kółka sterujące czynią ten aparat bardzo funkcjonalnym urządzeniem. Tak, trwa to zdecydowanie dłużej niż w lustrzance ale to kompakt. Mi to wystarczyło

    # Ekran - czytelny, wyraźny, jasny no i obrotowy.

    # AF - według mnie działa minimalnie wolnej niż w moim D80. Fotografowałem sceny statyczne, ale w ciężkich warunkach (ciemne restauracje)

    Na więcej nie było czasu. Dodatkowo mamy WIFI i milion innych opcji

    Konkluzja
    Gdybym miał pieniądze to bym go kupił.

    Niestety nie zaprezentuję zdjęć. Nie dostałem zgody na publikację. Mogę napisać kilka słów ale nie mogę publikować ani udostępniać zdjęć. Nie pracuję w Samsungu.
    Pozdrawiam Dawid
    https://www.dawidszczech.pl/
    D7100, D700, S 70-200 2.8, S 100-300 4.0, N 50 1.8, N 17-70, T 17-55 2.8

  2. #2

    Domyślnie

    Ja to bym przeniósł do menu a tu wzorem z Fuji dałbym korektę ekspozycji
    Z przodu, przy gripie, jest kółko do korekty ekspozycji.

    Mam EX1, ergonomia, mimo braku EVF lub OVF, jest doskonała. Gdyby wsadzili matryce 1" zostawiając taki zakres ogniskowych plus takie światło jak w EX2, byłby to dla mnie kompakt praktycznie ostateczny. O ile by nie kosztował 3500+.
    Ostatnio edytowane przez Michał M ; 15-09-2012 o 22:27

  3. #3

    Domyślnie

    Tak jak pisałem aparat miałem bardzo krótko. Wielu rzeczy nie sprawdziłem. Poradziłem sobie bez instrukcji obsługi. Według mnie, praca z tym aparatem to czysta przyjemność. Ja go chcę
    Pozdrawiam Dawid
    https://www.dawidszczech.pl/
    D7100, D700, S 70-200 2.8, S 100-300 4.0, N 50 1.8, N 17-70, T 17-55 2.8

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •