Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie Jakim programem oglada sie zdjecia z Rentgena?

    Witam.
    Taki problemik mam.
    Mialem zlamany nadgarstek, przez caly okres leczenia mialem przeswietlenie 4 razy robione.
    Wszystko jest w bazie szpitala. Wczoraj dowiedzialem sie, ze jest mozliwosc dostania calosci na plytce.

    I tu sie zaczynaja schody. Myslalem po prostu, ze sobie wrzuce na kompa i zwykle JPG w zasadzie w dowolnym programie otworze.
    To na pewno nie sa JPG.

    Nie idzie zadnym programem, lacznie z PS, zadna przegladarka.
    Kurde, jak zapisuje zdjecia z Rawa po obrobce to mam w PS do wyboru do koloru jaki to ma byc plik.
    To wydawalo mi sie ze te zdjecia rentgenowskie tez otworze.

    Moja mama, ktora swego czasu brala dokumentacje rentgenowska ze szpitala, mowi ze tylko w szpitalu mozna to obejrzec bo maja do tego specjalny program.

    No to kurde jaki, jesli tak jest?.
    Jesli w lekarz na normalnym kompie z windowsem oglada te zdjecia, to chyba moge sobie taki program zainstalowac na domowym kompie?

    Zeby nie bylo za prosto. To nie moge powiedziec jakie rozszerzenia i nazwy maja te pliki, moj brat wzial je do pracy zeby pokazac informatykowi, coby sprobowal wykminic czym je otworzyc.




    Czy jest na sali jakis lekarz-nikoniarz, ktory mi powie jak to sie dzieje, ze na szpitalnym kompie mozna ogladac zdjecia z rentgena?
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  2. #2

    Domyślnie

    Zwykle na płytce jest nie tylko katalog ze zdjęciami ale też przeglądarka, na pewno nie masz tam nic innego?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RobertMiernik Zobacz posta
    Zwykle na płytce jest nie tylko katalog ze zdjęciami ale też przeglądarka, na pewno nie masz tam nic innego?
    Autoodtwarzanie nie dziala.
    No klikalem wszystko co sie da.
    Kurde przez pol godziny sciagal sie jakis program, chyba Microsoft Visual Studio.
    Ale nie okazal sie przegladarka.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  4. #4

    Domyślnie

    Najczęściej jest to format DICOM.
    http://www.radiantviewer.com/pl/ -przeglądarka

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez freefly Zobacz posta
    Najczęściej jest to format DICOM.
    http://www.radiantviewer.com/pl/ -przeglądarka
    A jaki program go odczyta?


    EDYCJA.
    O dzieki, zobacze.
    Jak pisalem to jeszcze linka nie bylo.
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 14-09-2012 o 11:56
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  6. #6

    Domyślnie

    Jak mnie robili prześwietlenie płuc w ramach badan okresowych, to dostałem zdjęcia na płycie razem z przeglądarką, ale chyba same zdjęcia były w tiffie też.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  7. #7

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2009
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    41

    Domyślnie

    Autoodtwarzanie nie ma nic do rzeczy, poszukaj plików z rozszerzeniem "exe" i próbuj aż najdziesz coś co pozwoli ci zdjęcie otworzyć. Na płycie powinna być przeglądarka.
    A jak nie znajdziesz to daj znać, poszukam i ci gdzieś wystawię do ściągnięcia z serwera.

  9. #9

    Domyślnie

    Wróciłem do domu i sprawdziłem jakim programem oglądałem swoje RTG pękniętego palca, które dostałem na CD. DicomWorks.

  10. #10

    Domyślnie

    Bardzo dziekuje wszystkim za zaineresowanie i pomoc.
    Odpalolem zdjecia programem ktory zalinkowal freefly

    Ale oczywiscie nie nagrali mi ostatniego przeswietlenia i trzeba bedzie po druga kompletna plytke smignac
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •