Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Zawiecha lustra w D700

    Od kilku tygodni z coraz większą częstotliwością wiesza mi się lustro. Nie opada po wyłączeni aparatu. Dopiero przy uruchomieniu i wyłączeniu LV wraca do normy. Bywa, że na 10 fotek , 7 razy się powiesi. Czasem jestem zmuszony uruchomić LV kilka razy, żeby opadło. Specjalnie przystosowałem jeden z przycisków na body Próbowałem z gripem (oryginał) i bez; różne (orginalne) akumulatory; różne tryby (s, CL, CH). Nie ma systematyki. Po prostu czasem się zawiesi czasem nie. Przebieg prawie 190000 (dałem mu w kość)
    Domyślam się, że to mechanizm podnoszenia lustra i czeka serwis. No i tak mam zamiar zrobić po sezonie.
    Moje pytanie to czy może jakiś domowy sposób na podleczenie przypadłości, lub uwagi typu czy warto. Może ktoś z podobnym doświadczeniem podzieli się uwagami.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marek Bielski Zobacz posta
    Od kilku tygodni z coraz większą częstotliwością wiesza mi się lustro. Nie opada po wyłączeni aparatu. Dopiero przy uruchomieniu i wyłączeniu LV wraca do normy. Bywa, że na 10 fotek , 7 razy się powiesi. Czasem jestem zmuszony uruchomić LV kilka razy, żeby opadło. Specjalnie przystosowałem jeden z przycisków na body Próbowałem z gripem (oryginał) i bez; różne (orginalne) akumulatory; różne tryby (s, CL, CH). Nie ma systematyki. Po prostu czasem się zawiesi czasem nie. Przebieg prawie 190000 (dałem mu w kość)
    Domyślam się, że to mechanizm podnoszenia lustra i czeka serwis. No i tak mam zamiar zrobić po sezonie.
    Moje pytanie to czy może jakiś domowy sposób na podleczenie przypadłości, lub uwagi typu czy warto. Może ktoś z podobnym doświadczeniem podzieli się uwagami.
    Ja miałem podobnie (już w D200) i w D700 również ...okazało się że nie jest to wina mechanizmu lustra tylko uszkodzonej baterii ... po zakupie nowych oryginalnych wszystko wróciło do normy.
    l D800 ll D600 l l V1 l l N35-1.8 l l ARSAT 35 l l N50-1.8D l l 85 1.4 l l l ZENIT122 l l SB 800 l l SB 600 l l kilka m-42 l a i NOGI Manfrotto... Nareszcie NIKKOR PC-E 24mm

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martin204 Zobacz posta
    Ja miałem podobnie (już w D200) i w D700 również ...okazało się że nie jest to wina mechanizmu lustra tylko uszkodzonej baterii ... po zakupie nowych oryginalnych wszystko wróciło do normy.
    Robiłem test z bateriami nowymi i starymi. Nie ma reguły.

  4. #4

    Domyślnie

    Mechanizm naciagu lustra dogorywa. Wymiana 1200 zl w serwisie. Ja zaluje jednego. Jak juz wyslalem do nich moja puche, to moglem zapytac od razu o wymiane migawki. Ponoc to nie duzy koszt w stosunku do calej zabawy (czyli rozbieranie, gumy i "ryczalt za przyjecie Nikona").

  5. #5

    Domyślnie

    Dzisiaj skusiło mnie sprawdzenie co się dzieje w puszce robiąc zdjęcia bez obiektywu. Walnąłem kilka serii i lustro ani razu się nie zawiesiło (!). Doszedłem do wniosku, ze to musi być mechanizm popychający przesłonę (jeśli tak to się nazywa). Aparat przeszedł już wiele zmian obiektywów (Naprawdę z dużą częstotliwością odkręcałem i przykręcałem szkła). Zastanawiam się czy może mocowanie bagnetu się lekko przesunęło i zmieniło to w finale ułożenie obiektywu w stosunku do popychacza lub zużył się jakiś drobny element o którym nie wiem. Macie może jakieś sugestie w tym kierunku?

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    Witam,
    W zeszłym roku miałem to samo z d300 - zawiechy ze szkłem, po odczepieniu brak. Defektowi ulega mechanizm opuszczania lustra. Wymiana w punkcie w bygdoszczy kosztowała mnie ok. 500zł Niestety czas oczekiwania porażający - miało być 3 tyg. a było 6 (podobno części sprowadzają z USA). W efekcie czekając na trzysetkę kupiłem d700...

  8. #8

    Domyślnie

    Zapytaj serwis na grzybowskiej 5 w wawie, jaki koszt
    NZ 6II, NZ 20mm 1.8, NZ 35mm 1.8, NZ 50mm 1.8, NZ 14-24 2.8

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •