Close

Strona 577 z 681 PierwszyPierwszy ... 77477527567575576577578579587627677 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5 761 do 5 770 z 6809
  1. #5761

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Bo w przeciwieństwie do innych tutaj wiesz jakie przeznaczenie ma ten aparat nie uswiadczysz tego kurzu na normalnym korzystaniu.
    Przeczytalem wszystkie posty w tym watku powinienem dostac nagrode za wytrwalosc

    Moje wnioski sa nastepujace. Mozna wyodrebnic pewna grupe osob co uwaza ze:
    Przeznaczenie i normalne uzytkowanie tego aparatu to max f8 i najlepiej zeby w gornej czesci kadru nie bylo jasnych obiektow (niebo, sciana itp itd).
    Jest tez grupa osob co sobie lubi strzelic fotke na wyzszych wartosciach f, jakis krajobraz, widoczek samolocik itp itd.
    Tym osobom na fotkach pojawia sie kurz, olej. I zrozumiale jest, ze sie bardzo wkurzaja na taki stan rzeczy. Szczegolnie, ze wydali okolo 6tys na taki aparat. W specyfikacji aparatu nie jest napisane, ze uzyteczna wartosc przyslony to f8. Sa tacy, co strzelaja glownie foty na dosc wysoich f. Jest to ich prawo i ich sprawa jakie robia foty tym aparatem. Oni uwazaja, ze duze f to normalne korzystanie z tego aparatu. No i znowu maja do tego prawo gdyż producent nie wyspecyfiowal, ze na wyskoch f bedzie prawdopodobnie widac kurz/olej.

    Summary:
    Ci co robia foty do f8 i nie widza kurzu niech dalej robia foty i sie ciesza aparatem i nie zawracaja sobie kurzem/olejem glowy. Ci co robia foty na wysokich f i nie widza kurzu/oleju powinni byc naprawde bardzo zadowoleni.
    Ci co robia foty na wysokich f i widza kurz/olej maja calkowite prawo do narzekania i wkurzenia na producenta. Gdyz nigdzie w specyfikacji nie ma napisane, ze uzyteczna wartosc jest do f8 a powyzej wielce prawdopodobne, ze pojawi sie kurz/olej.
    To jest chyba bardzo zrozumiale.

    Niezrozumiale jest tylko to, ze uzytkownik "kurczeblade" tak broni tego aparatu i stara sie utrzec nosa tym co narzekaja na ten aparat. Slyszalem, ze w roznych branzach rozne firmy placa roznym ludziom za pisanie pochlebnych opini o produktach tych firm. Ale nie chce mi sie wierzyc zeby Nikon PL cos takiego robil na tak marnym rynku jak nasz

  2. #5762

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez !AGresT Zobacz posta
    AF eliminuje ten aparat z normalnej pracy na koncertach. Robiłem bezpośrednie porównanie z fuji s3 i niestety dziadek radzi sobie lepiej, o s5 nie wspominając. To nie ględzenie, jeżeli nowy aparat za 6-7 tys. jest mniej przewidywalny w pracy niż zabytek wart kilka stów, to trudno to wychwalać.

    Żartujesz sobie. Od samego początku było gwizdane że to body jest do zastosowań amatorskich. Mogłeś tego nie brać skoro, masz same wyk..scie profesjonalne koncertowe zlecenia, które wymagają perfekcyjnego AFu. To jak kupić świadomie samochód w którym licznik prędkości się kończy na 180km/h i marudzić później że nie ma możliwości nim pociągnąć 300km/h (tutaj są lubiane porównania do motoryzacji)Gdzie masz napisane że D600 jest przeznaczony do PRACY?! kto Ci powiedział że on będąc robiony, miał działać jak taki 1Dx który jest właśnie robiony do PRACY kupujesz coś co nie jest przeznaczone do takiego działania, i później majaczysz na forach że się w Twoich rękach nie sprawdza, zniechęcając innych ludzi ?! Chociaż mimo tego że to body było konstruowane do zastosowań amatorskich, to niektórzy wykorzystują to do profesjonalnych zleceń i potrafią wykorzystać potencjał.

    Ty sobie nie radzisz z tym aparatem, to nie oznacza że inne osoby też sobie nie radzą ... !
    Ludzie opanujcie emocje to jest sprzęt elektroniczny od którego trzeba wiedzieć co się ma oczekiwać. Nie kupujecie żony na całe życie....


    Cytat Zamieszczone przez LakiTester Zobacz posta
    Niezrozumiale jest tylko to, ze uzytkownik "kurczeblade" tak broni tego aparatu i stara sie utrzec nosa tym co narzekaja na ten aparat. Slyszalem, ze w roznych branzach rozne firmy placa roznym ludziom za pisanie pochlebnych opini o produktach tych firm. Ale nie chce mi sie wierzyc zeby Nikon PL cos takiego robil na tak marnym rynku jak nasz
    Hehe Tak, jutro dostane kilka nowych szkieł od Nikona Polska

    a poza tym, masz racje z resztą tekstu. Z tematu zrobiło się lenie wodą, wszystko wcześniej zostało powiedziane przez fizycznych użytkowników tego aparatu, teraz pozostało zostawienie tematu dla maruderów, którzy lubią sobie poplotkować Szkoda tylko że przez takich niektórzy nie będą potrafili dokonać rozsądnego wyboru, bo piszą niewiarygodne subiektywne bzdury - które w większości nie mają oparcia na własnym doświadczeniu
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 05-11-2013 o 13:28

  3. #5763

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adinml Zobacz posta
    Przychodzi kobietka i mówi, że poprzednia pralka działała jej 15 lat - odpowiedź, nowa już tyle nie podziała (i to niezależnie od firmy). Takie są niestety obecne realia i trzeba się z tym pogodzić. Tyle ode mnie. Pozdrawiam
    Myślę że jak kupi pralkę Miele to jednak 15 lat wytrzyma...

  4. #5764

    Domyślnie

    Jakie to szczęście, że po 20 latach pracy, ktoś mnie wreszcie uświadomił, że nie umiem używać aparatu. Dziękuję.
    D600 mam do stałej dyspozycji, ale nie jest mój. Tak jak kilka innych Nikonów, PhaseOne czy H2.
    Zresztą, wygląda na to, że znowu się zapomniałem i zacząłem wypowiadać się na forum. To się nie powtórzy.

    @LakiTester - serio przeczytałeś cały wątek?!
    @siwyozzman - sąsiadowi padła po czterech.
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  5. #5765
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2008
    Miasto
    Nowe Miasto Lubawskie
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez siwyozzman Zobacz posta
    Myślę że jak kupi pralkę Miele to jednak 15 lat wytrzyma...
    Obawiam się, że i MIELE tyle już nie wytrzyma ale jest duże prawdopodobieństwo.
    D600 + MB-D14 + szkiełka

  6. #5766

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez !AGresT Zobacz posta
    Jakie to szczęście, że po 20 latach pracy, ktoś mnie wreszcie uświadomił, że nie umiem używać aparatu.
    Taka różnorodność w społeczeństwie. Czasami człowiek robi coś 50lat, a okazuje się że znajdują się dużo młodsi i bardziej doświadczeni z dużo mniejszym stażem w latach, ale większą wiedzą i lepszym doświadczeniem

  7. #5767

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez LakiTester Zobacz posta
    Niezrozumiale jest tylko to, ze uzytkownik "kurczeblade" tak broni tego aparatu i stara sie utrzec nosa tym co narzekaja na ten aparat. Slyszalem, ze w roznych branzach rozne firmy placa roznym ludziom za pisanie pochlebnych opini o produktach tych firm. Ale nie chce mi sie wierzyc zeby Nikon PL cos takiego robil na tak marnym rynku jak nasz
    uzytkownik jest tu nowy i jeszcze mu nie opadło podniecenie po kupnie D600. Co najmniej jakby w totka 10 miliardów wygrał - a to zwykły amatorski mały aparacik. Podskakuje do uzytkowników którzy doświadczeniem go zjadają jak wieloryb plankton, ale takie juz uroki bycia nowym i nieopierzonym tu.
    Może się wyrobi kiedyś i opamięta..,.

  8. #5768

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stock Zobacz posta
    uzytkownik jest tu nowy i jeszcze mu nie opadło podniecenie po kupnie D600. Co najmniej jakby w totka 10 miliardów wygrał - a to zwykły amatorski mały aparacik. Podskakuje do uzytkowników którzy doświadczeniem go zjadają jak wieloryb plankton, ale takie juz uroki bycia nowym i nieopierzonym tu.
    Może się wyrobi kiedyś i opamięta..,.
    Rozumiem że wedle Twoich cyferek, nabitych pod Twoim profilowym, mam mniej prawa do wypowiadania się niż Ty?!
    Poczekaj, od jutra będę siedział jak Ty nabije trylion postów i zobaczymy czy wciąż będziesz tak mówił :d Zrobię 7000 postów - i pewnie zbledniesz z wrażenia.

  9. #5769

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    ...znajdują się dużo młodsi i bardziej doświadczeni z dużo mniejszym stażem w latach, ale większą wiedzą i lepszym doświadczeniem
    I tacy sie wyzwań nie bojo... i kupujo świadomie kurzące- bo tylko amatorskie- d600?
    Marek

    Zakon Fuji

  10. #5770
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Czy ten wątek można już wreszcie zamknąć? D600 kurzy, wszystkie numery seryjne. Body wolne od tej wady (miejmy nadzieję) to D610.
    Jednym kurz nie przeszkadza (pracują na otwartej przysłonie, małych GO) innym przeszkadza, bo przymykają. Najbardziej zaś przeszkadza tym, co tego body nie mają, oraz tym, co chcieli kupić D600, ale ze względu na kurz nie kupili. Mają teraz mozliwość zakupu D610. Tak, firma Nikon zrobiła bardzo brzydko wypuszczając niedorobiony model, zaniechała akcji serwisowej i zrobiła D610, co część posiadaczy D600 mogło zdenerwować (a część się nie przejmuje).
    Czy takie podsumowanie zamyka sprawę?
    Wątek o innych sprawach związanych z D600 jest otwarty. http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=219009
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 05-11-2013 o 15:03
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 577 z 681 PierwszyPierwszy ... 77477527567575576577578579587627677 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •