Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie Fotografia ślubna

    Witam
    Chciałbym zacząć przygodę z fotografią, czy dobrym pomysłem byłoby zaczęcie od fotografii ślubnej ? mógłbym sobie załatwić portfolio wykonując zdjęcia na początku za free jako 2 fotograf. Problem w tym czy to dobry początek ? i czy jest tu jakiś fotograf specjalizujący się w tej dziedzinie który mógłby mi podać przykładowe rozpiski na temat dochodów i wydatków ? dlaczego o to pytam, ponieważ w jednym sezonie zrobię (myślę że tyle uda się zrobić) 20 ślubów, biorąc np. po 200 zł za ślub + plener + album 30 zdjęć wyjdzie 4000 zł. Odliczając dowóz na sesje, druk albumów, zdjęć, zakup płyt itd wyjdzie około 2500 czyli nawet na body nie starczy
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Proponuje to od razu zamknac zanim sie zacznie.... No i chlopaka nikt ukamieniowac nie zdazy

  3. #3

    Domyślnie

    Jeżeli nie masz doświadczenia (i odpowiedniego sprzętu) to nawet się nie zabieraj za śluby, bo zepsujesz ludziom pamiątkę na całe życie.
    || 5D + 85 1.8 || R+600 + YN622C ||
    Zapraszam - https://www.facebook.com/photo.kf

  4. #4

    Domyślnie

    yhym ;p no więc od czego zacząć ?

  5. #5

    Domyślnie

    Temat był wałkowany wiele razy. Na pewno przy odrobinie chęci znajdziesz za pomocą forumowej wyszukiwarki. Ale na początek najlepiej w ogóle nauczyć się robić zdjęcia
    pozdrawiam
    Tomek

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wolves Zobacz posta
    yhym ;p no więc od czego zacząć ?
    od przeczytania instrukcji obsługi aparatu
    || 5D + 85 1.8 || R+600 + YN622C ||
    Zapraszam - https://www.facebook.com/photo.kf

  7. #7

    Domyślnie

    Ja mysl, ze ktos sobie zalozyl drugie konto i jako swiezak rozkreca prowokacje grubymi nicmi szyta.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez militarius Zobacz posta
    od przeczytania instrukcji obsługi aparatu
    powiem ci że szybciej dowiedziałem się o obsłudze i wszystkich funkcjach z praktyki niż z instrukcji

  9. #9

    Domyślnie

    Masz i czytaj:
    fotografia ślubna - nikoniarze
    a i tak to nie jest wszystko z tego forum.....

    I watek faktycznie do zamknięcia, bo znowu sie zacznie daremna dyskusja.......
    D90/grip|D50|T17-50/2.8|N35/1.8|N50/1.8|18-55VR|SB-900|Nissin Di866|

  10. #10

    Domyślnie

    A ja myślę, że przy bardziej zaawansowanej lustrzance i przy braku jakiejkolwiek wiedzy o robieniu zdjęć i procesie ich powstawania, bez instrukcji i książek polegniesz. Robienie zdjęć to nie to samo, co naciskanie spustu migawki.
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •