Close

Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 84

Wątek: d300 na ślub

  1. #11

    Domyślnie

    Jak masz doświadczenie to spokojnie zrobisz cały ślub i zabawę. Skoro jednak pytasz wnioskuję że nie masz doświadczenia więc może być trudno.
    ISO ciągnij w górę ile się da. Lepiej mieć szum niż brak zdjęć.
    D700/D300s/D50

  2. #12

    Domyślnie

    Miałem taki zestaw i sądzę, że będzie za ciasno w kadrze podczas focenia ślubu. Na DX potrzebujesz jeszcze czegoś w okolicach 20-24mm. Tym co masz możesz jedynie portrety cykać, a jednak przydałaby się jakaś szersza perspektywa.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez drdln Zobacz posta
    Moim zdaniem takie ogniskowe bardziej pasują pod pełną klatkę.
    85mm i f/3.5 będzie wymagało strasznego iso, żeby nie poruszyć zdjęcia.
    Przeciez to szklo z VR... do tego pod DX.

  4. #14

    Domyślnie

    To będzie dopiero pierwszy ślub po koleżeńsku

    Mam możliwość pożyczenia lampy Nissin Di 622 Mark 2 - pewnie da radę?
    ISO 1000 starczy czy wyżej jeszcze można wchodzić?

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kubuś24 Zobacz posta
    To będzie dopiero pierwszy ślub po koleżeńsku

    Mam możliwość pożyczenia lampy Nissin Di 622 Mark 2 - pewnie da radę?
    ISO 1000 starczy czy wyżej jeszcze można wchodzić?
    Nie tylko można ale trzeba wchodzić na więcej ... zdjęcia bez lampy błyskowej jak zajdzie potrzeba to używaj 1600-2000 iso a nawet wyżej.... generalnie nawet dla szumofobów poziom 1600 iso powinien być w D300 akceptowalny...

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sin Zobacz posta
    "Napisał drdln
    Moim zdaniem takie ogniskowe bardziej pasują pod pełną klatkę.
    85mm i f/3.5 będzie wymagało strasznego iso, żeby nie poruszyć zdjęcia."

    Przeciez to szklo z VR... do tego pod DX.
    VR nic ci nie da, kiedy obiekty w kadrze się poruszają. Na ślub jeszcze-jeszcze, ale na przyjęciu weselnym VR to żadna korzyść.

    A odnośnie ogniskowych, była to ogólna uwaga, że kombinacja 35+85 dużo lepiej zagra pod pełną klatką. Choć nawet na FF przydałoby się mieć jeszcze 20/24mm.

    Cytat Zamieszczone przez Kubuś24 Zobacz posta
    Mam możliwość pożyczenia lampy Nissin Di 622 Mark 2 - pewnie da radę?
    Lampa w zupełności da radę. Tylko pamiętaj, żeby podnieść troszkę ISO - pozwoli to błyskać z mniejszą siłą, a i tło będziesz miał jasne.
    Ostatnio edytowane przez drdln ; 10-09-2012 o 20:35
    to be a rock and not to roll

  7. #17

    Domyślnie

    Uzywam 35/1.8 oraz 85/1.8 - da się tym "zrobić ślub", jednak tak jak koledzy piszą - szeroki kąt też jest potrzebny.
    O ile w dużym kościele nie powinieneś mieć problemów, to w mniejszym już tak - same portrety bedziesz miał
    Ja używam T17-50.

    Na sali bez szerokiego kąta ani rusz - na upartego (jeśli robisz tylko ten jeden ślub i nie zanosi się na więcej) wystarczy nawet N18-55.
    ISO - mam D300s, wiec matryca ta sama - 1600 spokojnie, 2000 to już wysoko, ale jak dla mnie jeszcze akceptowalnie. Przy takich czułościach ważne jest dobrze naswietlić zdjęcie, żebyś później nie musiał wyciągać, bo kasza straszna wyjdzie.

  8. #18

    Domyślnie

    Cartier-Bresson wszystko robił "standardem" i nie marudził (albo marudził, że go nie stać na nic innego, nie wiem).
    A tak serio, w DX rzeczywiście brakuje czegoś w rodzaju 28/1.8 z FX.
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  9. #19

    Domyślnie

    Uważam, że nie tyle da się co spokojnie szkiełkio 35/1.8 z d300 się świetnie spisze na ślubie - ale lampa, choćby sb-600 konieczna do lekkiego podświetlenia. Iso 800-1100 (na weselu można i ciut więcej) i jest miodzio.
    Sam przed dwoma laty robiłem tym zestawem ślubniaki i byłem zadowolony. 80%zdjęc to 35mm, 5-10% 85/1.8, reszta to coś szerszego (ale tu nie ma musu).
    Warunek jeden, że trzeba w miare dobrze naświetlić - korekta potem max 0,5EV w programach bo wyjdzie kaszana.
    pozdrawiam Michał Bartkowiak
    D500; D300s; T12-24; N35/1,8G; N50/1,4G; N85/1,6; S150/2,8HSM; N600/4 VR; kenko 1,4x telepro300 dg; INDURO GIT 403 + MF393+Triopo B-3

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez durom Zobacz posta
    ISO ciągnij w górę ile się da. Lepiej mieć szum niż brak zdjęć.
    Hahaha.... sorry, nie mogłem się powstrzymać...

    Cytat Zamieszczone przez Sin Zobacz posta
    Przeciez to szklo z VR... do tego pod DX.
    Jemu chodziło że to szkła prędzej na FX bo na FX są szersze - bardziej użyteczne na ślubie. Na DX będzie wąsko. Nie ma tu znaczenia czy samo szkło jest do pełnej czy do APS-C.

    Cytat Zamieszczone przez Kubuś24 Zobacz posta
    To będzie dopiero pierwszy ślub po koleżeńsku
    To będą kolejne? :O

    Cytat Zamieszczone przez Kubuś24 Zobacz posta
    Mam możliwość pożyczenia lampy Nissin Di 622 Mark 2 - pewnie da radę?
    Da radę.
    ;]

Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •