Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27
  1. #1

    Domyślnie Czyszczenie lustra w D700.

    Witam.

    Na temat czyszczenia matrycy zostało już powiedziane bardzo wiele i właściwie każdy wie jak z tym tematem się uporać.

    Nie mogę jednak znaleźć informacji dotyczących tego czym i w jaki sposób wyczyścić lustro główne oraz to drugie mniejsze potrzebne układowi AF.

    Jeśli ktoś miałby jakąś wiedzę na ten temat i chęć podzielenia się z innymi to z góry dziękuję.
    D700, D300, S20/1.8, N35/1.8, N50/1.8, N85/1.8, SB-600, SB-800.

  2. #2

    Domyślnie

    dmuchaj.... im mniej mechanicznego czyszczenia tym lepiej, możesz nawinąć taśmę klejącą ( dwustronną łatwiej ) na patyczek i wyzbierać kurz z materiału na ściankach po tym zabiegu wygląda jak nówka i mniej się kurzy
    już parę razy to robiłem i dochodzę do wniosku że jak nie widać to nie ruszać jakiekolwiek smugi czyści się okropnie..

    nt. czyszczenia lustra też zostało już powiedziane baaaardzo wiele

  3. #3

    Domyślnie

    Czyszczenie pyłków to najlepiej sprężone powietrze za 15zł, spoko można całą komorę lustra przedmuchać, wraz z komorą układu af. To samo z lusterkami, ale je na końcu oczywiście. Natomiast samo czyszczenie lustra to odważyłbym się tylko dobrym płynem do okularów, i dobrą mikrofibrą (do optyki, nie z Biedronki czy Tesco).
    | D800 | D700 | 14-24 | 24-70 | 70-200vr2 | 35 | 50A | S85 | 3x SB900 |3x SB800 | Phottix Odin

  4. #4

    Domyślnie

    ta.. se kupiłem sprężone powietrze za 15 zł ...dobrze że psikałem najpierw dla testu.. nie znam się, ale wyleciało z rurki jakiegoś płynu jak by mi to wpadło na lustro.... ( trzymałem pionowo puche ) nigdy więcej powietrza.. grucha FTW

  5. #5

    Domyślnie

    Dmuchanie gruchą niestety nie pomaga. Próbowałem delikatnie patyczkiem higienicznym i okazało się, że paproszki są jakby tłuste i rozmazują się zostawiając smugi.

    darkmajin - czy możesz podlinkować jakiś temat czyszczenia lusterek?
    D700, D300, S20/1.8, N35/1.8, N50/1.8, N85/1.8, SB-600, SB-800.

  6. #6

    Domyślnie

    Gruszka też ma swoje minusy-można trafić na taką z talkiem, albo innym ustrojstwem. Kiedyś kupiłem dwie butle sprężonego powietrza 0,7l, była przecena z 18zł na 4,99 i wszystko grało, jakkolwiek to w środku to nie jest faktycznie sprężone powietrez, tylko jakiś inny czynnik, który może się zepsuć/przeterminować etc..
    Autorowi chyba jednak chodziło o czyszczenie "na mokro" i raczej w tym kontekście oczekuje porad..
    | D800 | D700 | 14-24 | 24-70 | 70-200vr2 | 35 | 50A | S85 | 3x SB900 |3x SB800 | Phottix Odin

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fotoon Zobacz posta
    Czyszczenie pyłków to najlepiej sprężone powietrze za 15zł, spoko można całą komorę lustra przedmuchać, wraz z komorą układu af. To samo z lusterkami, ale je na końcu oczywiście.
    Nigdy w życiu nie polecam tej metody. Można sobie uświnić dokładnie wszystko poprzez wylaującą wodę z takiego spreya.
    Generalnie na początek duża grucha jak to nie pomoże to ją chucham delikatnie na lustro, czekam jak trochę odparuje i chusteczką higieniczna owiniętą na palcu delikatnie przecieram lustro. Z komorą lustra to tak jak kolega wyżej napisał: taśma samoprzylepna i jedziesz.
    Szanuję tylko tych którzy szanują mnie, a reszta na kran może wskoczyć mnie.

    FX | N50 1.8G | N14-24 2.8 | N24-70 2.8 | N70-200 2.8 VR II | SB-800 | WWW | BLOG

  8. #8

    Domyślnie

    ta, teraz widzę że to będzie mokra robota... czyżby olej wyciekał i z d700 w takim razie izopropanol czyszczę optykę nie narzekam i szmatka/bibułka która nie zostawia za sobą części składowych najlepiej sprawdzić przed na innym materiale

  9. #9

    Domyślnie

    W mojej sytuacji tak jak napisał fotoon czyszczenie na mokro chyba będzie wymagane.

    D_Z_I_A_D_E_K - myślałem żeby zrobić cuda czyniący "chuch fotograficzny", ale narazie nic nie ruszam żeby nie popsuć.

    darkmajin - czy izopropanol nie uszkodzi powierzchni lustra?

    Aha na pewno nie jest to olej.
    D700, D300, S20/1.8, N35/1.8, N50/1.8, N85/1.8, SB-600, SB-800.

  10. #10

    Domyślnie

    olej to taka docinka w stronę d7000 , ale skoro się rozmazuje to nic przyjemnego to też nie jest, lustro to szkło powłoka jest od dołu czyściłem d5k żyje.. szkła.. żyją..d700 nie było okazji same pyłki całe szczęście

    zaczynaj od najprostszych rzeczy chuch i czyścisz - dopiero jak nie da rady przechodzisz piętro wyżej

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •