Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Meggido Zobacz posta
    Oj, a nie w okolicy pryzmatu za matówką? Jak niby miałyby ustawiać ostrość kiedy nic nie "widzą", bo im lustro zasłania?
    Lustro jest półprzepuszczalne, a pod nim jest drugie, przymocowane na zawiasie do głównego, kierujące obraz na czujniki AF Dlatego też reguluje się czasem - kąt dolnego lustra w przypadku rozregulowania AF i kąt górnego lustra (więc w sumie obu) odpowiadający za przeniesienie obrazu na matówkę, pryzmat, wizjer - dwa pokrętlła regulacji wewnątrz komory.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zgera Zobacz posta
    Przedmuchać gruszką, znajdują się w dolnej części komory lustra.
    Rozumiem, że należy dmuchać na uniesionym lustrze?



  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Meggido Zobacz posta
    Oj, a nie w okolicy pryzmatu za matówką? Jak niby miałyby ustawiać ostrość kiedy nic nie "widzą", bo im lustro zasłania?
    Poznaj budowę swojego aparatu, tutaj znajdziesz poglądowe zdjęcia oraz działanie AF. KLIK
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  4. #24

    Domyślnie

    Eh. Pierwsze co to emtec - powietrze sprężone, lub inne odwracalne z nazwą. Ja polecam jednak zielonego emteca. Nie wstrząsać puszką - nie będzie tego płynu. Przy tanich wystarczy odwrócić, by płyn leciał, lub nawet lekko wstrząsnąć. Generalnie zasada jest taka:
    Emtec, odpinam obiektyw, emtec z boku puszki wydmuchuję powietrze, potem kieruję "słomkę" w centrum puszki, w komorę, czyszczę co się da, ciągle lecącym powietrzem, odwracam puchę, montowaniem w dół, wydmuchuję pyłki z komory. zapinam szybko obiektyw i voila, tak samo z matrycą. Tu jednak przydaje się bardzo delikatne powitrze, bo można wbić pyłki w matrycę.

    Lustra i obiektywy, soczewki czyszczę najzwyklejszą koszulką. Zostawia pyłki, jednak schodzą one powietrzem emteca. Czyszczę smugi do zera i gotowe.
    NZ 6II, NZ 20mm 1.8, NZ 35mm 1.8, NZ 50mm 1.8, NZ 14-24 2.8

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez raider Zobacz posta
    Lustro jest półprzepuszczalne, a pod nim jest drugie, przymocowane na zawiasie do głównego, kierujące obraz na czujniki AF Dlatego też reguluje się czasem - kąt dolnego lustra w przypadku rozregulowania AF i kąt górnego lustra (więc w sumie obu) odpowiadający za przeniesienie obrazu na matówkę, pryzmat, wizjer - dwa pokrętlła regulacji wewnątrz komory.
    Dzięki. Coś mi się pomerdało.
    Pozdrawiam
    Jacek
    "Skądkolwiek wieje wiatr, zawsze ma zapach Tatr"

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez darkmajin Zobacz posta
    to pewnie z radości jak przepinasz z 24/1.4 na 85/1.4

    chuch zawsze po gruszce

    edit : izopropanol wysokiej czystości musi być mam takie coś http://allegro.pl/1l-cleanser-ipa-al...556814747.html
    Czysty IPA 99.9% też zostawia smugi, wiem z doświadczenia w czyszczeniu obiektywów. Smugi (być może to tłuszcz z palców a nie efekt zwilżenia IPA) znikają po przetarciu ich szmatką, ale jak to zrobić wewnątrz korpusu żeby nie porysować nic, w warunkach domowych? Konserwacja puchy w serwisie pare lat temu wyniosła mnie 900 zł za jeden korpus.
    D700, N24D, N35D, N85D, S150

  7. #27
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Suchą szpatułką.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •