Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27
  1. #11

    Domyślnie

    Albo ja pluję jak lama, albo czasem niechcący może coś polecieć. Kto uważał a i tak wpadło to wie, komu się wydaje że nie może się tak stać-do pierwszego razu
    Dodatkowo "chuch fotograficzny" może przykleić paprochy które dało by się przedmuchać czymś. Zdecydowanie byłbym ostrożny z izopropanolem. Kiedyś jak wyczyściłem takim "czystym, technicznym" z alledrogo to musiałem wysłać puchę do serwisu na czyszczenie, bo smugi robiły taką poświatę jak z kataraktą jakąś. Dlatego za 20 kilka złociszy nabyłem płyn do czyszczenia optyki i jest w porządku.
    | D800 | D700 | 14-24 | 24-70 | 70-200vr2 | 35 | 50A | S85 | 3x SB900 |3x SB800 | Phottix Odin

  2. #12

    Domyślnie

    Ok. No to główne lustro mamy załatwione.
    Jak dostać się do tego mniejszego który przekazuje obraz do czujników AF ?
    fotoon - czysty izopropanol zostawiał smugi ? Może nie był czysty, albo jakiś stary był?
    Ostatnio edytowane przez ::ART:: ; 07-09-2012 o 11:41
    D700, D300, S20/1.8, N35/1.8, N50/1.8, N85/1.8, SB-600, SB-800.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fotoon Zobacz posta
    Albo ja pluję jak lama, albo czasem niechcący może coś polecieć.
    to pewnie z radości jak przepinasz z 24/1.4 na 85/1.4

    chuch zawsze po gruszce

    edit : izopropanol wysokiej czystości musi być mam takie coś http://allegro.pl/1l-cleanser-ipa-al...556814747.html

  4. #14

    Domyślnie

    Jeszcze jedno pytanie.
    Czy bardzo brudne główne lustro może mieć wpływ na precyzję działania AF, to znaczy na pogorszenie szybkiego i dokładnego ustawiania ostrości ?
    D700, D300, S20/1.8, N35/1.8, N50/1.8, N85/1.8, SB-600, SB-800.

  5. #15

    Domyślnie

    Sprzedawany był jako czysty, chyba około 7zł za 0,5l zapłaciłem. To nawet nie były smugi, tylko zostawiał po sobie jakąś warstwę, trudną do wyczyszczenia. Próbowałem różnymi ściereczkami, patyczkami na okularach, soczewkach i innych rzeczach i zawsze to samo. Nie zamaczalem tez w pojemniku z samym izopropanolem, tylko wylewałem go na ściereczkę. Może trafiłem na jakąś lipn spirol, albo ktoś sprzedawał samogona... Za to dobrze się nadaje do czyszczenia body i obudowy obiektywu
    Lusterko af to śliska sprawa, na 45 stopni trudno niedostępne, na 90 stopni niedostępne. Bał bym się paluchem ze ściereczką, żeby nie naruszyć delikatnego i precyzyjnego mechanizmu. Do patyczka dokleiłem kawałek karty telefonicznej, zeby był sprężysty a na niego przykleiłem mokrą ściereczkę do czyszcenia okularów- wada- jednorazowe użycie..
    edyta: główne lustro jest chyba półprzepuszczalne, bo część światła idzie na to lusterko pod nim, więc z poprzez brudne przepuszcza go jeszcze mniej, z czym męczy się af..
    Ostatnio edytowane przez fotoon ; 07-09-2012 o 11:54
    | D800 | D700 | 14-24 | 24-70 | 70-200vr2 | 35 | 50A | S85 | 3x SB900 |3x SB800 | Phottix Odin

  6. #16

    Domyślnie

    Miałem dokładnie taki sam jak ten, aczkolwiek kupiłem 0,5L. Pewnie nie u tego sprzedawcy, bo nie ma takiego w ofercie.

    Cytat Zamieszczone przez darkmajin Zobacz posta
    to pewnie z radości jak przepinasz z 24/1.4 na 85/1.4
    Fakt, ślinię się trochę przy przepinaniu szklarni, ale to bardziej buty się błyszczą od tego
    | D800 | D700 | 14-24 | 24-70 | 70-200vr2 | 35 | 50A | S85 | 3x SB900 |3x SB800 | Phottix Odin

  7. #17

    Domyślnie

    Kilka porad odnośnie stosowania sprężonego powietrza jak i izopropanolu.

    Na wstępie należy dobrać odpowiednie produkty
    'Powietrze': AF Sprayduster oraz AF Superduster. Są dość drogie za razem najlepsze z badanych, jako jedyne nie atakują 'dziadkiem mrozem' - nie pozostawiają osadu znaczy.
    Przy Superdusterze proszę zachować szczególną ostrożność - istny huragan w sprayu
    Izopropanol wysokiej czystości: IPA Cleanser - tylko i wyłącznie puszka (spray) gdyż hermetyczne zamknięcie zawartości daje nam pewność odpowiedniego działania - te w innych opakowaniach nadają się do elektroniki jedynie.
    czyściwo: po wielu testach zostałem przy 'papierze' Kimberly-Clark Kimtech oraz porządną mikrofibrą.

    I najważniejsze, sprawdzamy datę przydatności w/w środków!
    Odradzam również rozpylania preparatu bezpośrednio na matrycę/soczewkę/lustro..

    W razie problemów służę pomocą

  8. #18

    Domyślnie

    Przyłączam się do pytania autora.
    W jaki sposób wyczyścić czujniki AF? Gdzie one się znajdują?



  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dem Zobacz posta
    Przyłączam się do pytania autora.
    W jaki sposób wyczyścić czujniki AF? Gdzie one się znajdują?
    Przedmuchać gruszką, znajdują się w dolnej części komory lustra.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zgera Zobacz posta
    Przedmuchać gruszką, znajdują się w dolnej części komory lustra.
    Oj, a nie w okolicy pryzmatu za matówką? Jak niby miałyby ustawiać ostrość kiedy nic nie "widzą", bo im lustro zasłania?
    Pozdrawiam
    Jacek
    "Skądkolwiek wieje wiatr, zawsze ma zapach Tatr"

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •