Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32
  1. #1

    Domyślnie USA, co spakować do torby?

    Witam!

    Wielkimi krokami zbliżam się do wyjazdu do Stanów. Będzie to dość krótka podróż. Główny cel to Nowy York choć być może pojadę jeszcze Chicago - kwestia czasu.
    Pytanie brzmi co mam ze sobą zabrać. Do dyspozycji D700 i:
    - N35 f2
    - N85 f1.8
    - T28-75 f2.8 (dopiero do mnie jedzie, jeszcze nie miałem okazji testować)
    - SB900

    Polara, zapasowej baterii i dodatkowych kart pamięci nie liczę, bo to oczywistość. Z doświadczenia (przyznam, że niewielkiego) wiem, że im mniej tym lepiej choć z drugiej strony chciałoby się mieć wszystko ze sobą. Czy wystarczy D700 + T28-75? Czy lepiej spakować też N35 na wieczorne spacery?
    N85 jest tu chyba ostatni na liście. Lampa (+ładowarka) to kłopotliwa przyjemność.


    Pozdrawiam,
    Damian.

  2. #2

    Domyślnie

    Nie zapomnij o adapterze do ładowarki przystosowanym do gniazdka w USA, albo na miejscu kup w "RadioSzajsie" kabel do radia.
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  3. #3

    Domyślnie

    kwestia umiejetnosci, ja bym bral 35mm ... chociaz swiatla NEW YORKu fajnie pewnie by wygladaly w bokehu 85f/1.8
    Contax 645, Zeiss 80mm f/2

  4. #4

    Domyślnie

    Weź tylko Tamrona, jeżeli nie okaże się "lewy". 35/2 jest tylko mniejszy, na pewno nie lepszy optycznie. Tamron będzie szerszy (będzie Ci bardzo szerokości brakowało) i da Ci okazję na długim końcu do "bokehowania"

    Dla mnie idealny do "miast" jest zestaw 20 (no chociaż 24) + 50 (35 od bidy).

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  5. #5

    Domyślnie

    d700+35, reszte klamotow zostawc w domu.

  6. #6

    Domyślnie

    Obawiam się, że sam N35 będzie trochę za wąski do miasta. 28mm (T28-75) na FX ma niemal ten sam kąt widzenia co 18mm (np. 18-55) na DX także powinno starczyć. Nic szerszego do architektury póki co nie mam.
    Tamron pokrywa zakres N35, ale czy tego światła mi nie będzie brakować? Dużym plusem na korzyść Nikkora jest waga i wymiary.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bryk77 Zobacz posta
    Obawiam się, że sam N35 będzie trochę za wąski do miasta. 28mm (T28-75) na FX ma niemal ten sam kąt widzenia co 18mm (np. 18-55) na DX także powinno starczyć. Nic szerszego do architektury póki co nie mam.
    Tamron pokrywa zakres N35, ale czy tego światła mi nie będzie brakować? Dużym plusem na korzyść Nikkora jest waga i wymiary.

    do NY to i 14 bedzie za wasko... jak chesz ladne zdjecia miec zabierz 35. reszta to zbedny balast.

  8. #8

    Domyślnie

    Sorry za brutalizm wypowiedzi, ale jak sam nie wiesz co zabrać, to zostaw aparat w domu, bo dobrych zdjęć i tak nie przywieziesz.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  9. #9

    Domyślnie

    Zdyboo, nie wstyd Ci

    Za MariuszJ, bierz ten zoom. Będzie OK. Dobrzej zabawy i pokaż potem zdjęcia.
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  10. #10

    Domyślnie

    Wcale, a wcale. Jak ktoś nie wie jak szkło ma zabrać, to jak ma zrobić dobre zdjęcia.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •