Close

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 47 z 47
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mirekkania Zobacz posta
    Tylko teoretycznie i przy błędnych założeniach. Ludzie mają jeszcze taką cechę, która nazywa się "pazerność" oraz "wyglądanie w przyszłość". To dzieki niej mamy oszczędności (a przynajmniej ja mam ). Tam gdzie są oszczędności, czyli kapitał, nie ma inflacji. Inflacja nie powstaje w wyniku wysokich (trudno mówić, że średnia europejska to "wysokie") stawek i zarobków, a w wyniku emisji pieniądza bez pokrycia.
    Inflacja ma wiele czynników, podnoszenie stawek bez pokrycia też zwiększa inflację.

    Ale, generalnie dywagacje nad słusznością i niesłusznością mojego wywodu sa jak rzeczywistość, w której żyjemy. Wszyscy wiedzą, ile to kosztuje i ile potrzeba, żeby normalnie żyć. Ale w chwili, kiedy pojawia się klient, komus zawsze puszczą zwieracze i pobiegnie filantropijnie kupczyć ciałem. Trudno się dziwić, że klient nie chce zapłacić, skoro może miec za darmo.
    Twoje wyliczenia sa po prostu nierealne na polskim rynku i tyle. Oczywiście są ludzie którzy mają zdecydowanie wyższe stawki, ale można (używając metafory) ich policzyć na palcach jednej ręki.

    Kiedy padł mi dysk twardy, bez szemrania zapłaciłem 180 PLN za godz. pracy informatyka, który nie zrobił nic, czego nie dało sie wygooglić w 1 dzień.
    No ok, czyli godzina pracy informatyka równałaby się Twojemu 1 dniowi szukania w googlu i uczenia się. Zatem wydanie tych 180 zł było uzasadanione. Podobnie zamiast np. gotować przez 3 godziny idzie się do restauracji i wydaje np. 50 zł. masz podane, nie musisz gotować, zmywać, tracić czasu, który przeznaczasz na zarobkowanie/ odpoczynek/ relaks. Czysty rachunek zysków i strat.
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Erie Zobacz posta
    Inflacja ma wiele czynników, podnoszenie stawek bez pokrycia też zwiększa inflację.
    Żywie przekonanie, że nie masz racji. To jest podobne założenie, jak to, że grypa bierze się z zimna. Inflacja jest przyczyną podniesienia cen towarów i usług, nie skutkiem.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mirekkania Zobacz posta
    Żywie przekonanie, że nie masz racji. To jest podobne założenie, jak to, że grypa bierze się z zimna. Inflacja jest przyczyną podniesienia cen towarów i usług, nie skutkiem.
    Obawiam się, że nie - jeśli bez powodu podskoczy nagle cena chleba* o 20% to raczej jest to istotny czynnik zmieniający inflację. Oczywiście zmiana cen usług fotograficznych jednego fotografa nawet o 10 000% będzie miała bardzo mały wpływ na inflację, ale już zmiana cen usług 10 000 fotografów o 1% trochę tą inflację podniesie.



    * paliwa, leków, ciuchów i innych produktów nazwijmy to podstawowych
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  4. #44

    Domyślnie

    Ludzie! Obudźcie się! Takie ceny to tylko na Wiejskiej

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mirekkania Zobacz posta
    Żywie przekonanie, że nie masz racji. To jest podobne założenie, jak to, że grypa bierze się z zimna. Inflacja jest przyczyną podniesienia cen towarów i usług, nie skutkiem.
    To jest spirala, ceny się podnoszą, bo jest inflacja, a inflacja jest bo ceny się podnoszą. Nie zawsze inflacja wynika z podaży pustego pieniądza. Są też inne czynniki. Chociażby ceny ropy i gazu. To się przekłada na ceny wszystkich innych rzeczy. Jeśli będzie podniesiona opłata za wodę i ścieki to też przełoży się to na ceny towarów, prądu i usług.
    D, F, Xmm/xx, Już sam się gubię w tym wszystkim.

  6. #46
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2010
    Miasto
    WOT-Wieś Obok Torów
    Posty
    135

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maro842 Zobacz posta
    Ludzie! Obudźcie się! Takie ceny to tylko na Wiejskiej
    nie zgodzę się z tobą, zapytaj naczelnego tej "rewelacyjnej" gazety ile kosztuje TVP jego godzina pracy u nich.
    „Człowiek tyle jest wart, ile może dać drugiemu człowiekowi”. - JP II

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jarmer Zobacz posta
    nie zgodzę się z tobą, zapytaj naczelnego tej "rewelacyjnej" gazety ile kosztuje TVP jego godzina pracy u nich.
    I jego zony...
    d70s + N18-70 + N55-200

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •