Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Flux Zobacz posta
    Holder zakłada się po ustawieniu ostrości, kadru itp czy może być nałożony cały czas?
    O właśnie o tym miałem napisać, chodziło mi po głowie że czegoś zapomniałem
    Ogólnie to zależy od jasności sceny i jak mocny filtr szary zakładasz - na pewno używając big stopera trzeba najpierw ustawić kadr i ostrość, a dopiero po tych czynnościach założyć filtr
    | FB | BLOG |

  2. #22

    Domyślnie

    Przy polowkowych holder moze byc caly czas, operujesz tylko ekspozycja i pilnujesz histogramu.
    Efekty o ktorych mowisz osiagniesz wlasnie bigstoperem.
    Na poczatek polowki 09 soft i hard wystarcza, 09 jest podstawowym filtrem

  3. #23

    Domyślnie

    Greg77 dzięki za pomoc. Zdecydowałem się zatem na połówki 09 hard i soft, bigstopera i system mocowania Lee.

    ~lxs tak to właśnie sobie wyobrażałem, naturalnie poczytam o samej technice wykonywania zdjęć z filtrami.

  4. #24

    Domyślnie

    nie czytalem calego tematu ale ze swojej strony polecam filtry typu cokin chinskie tian ya takie w platikowych opakowaniach. Cena jakosc rewelacja. Wczesniej mialem inne chinskie filtry i ich polecic nie moge bo fioletowy zafarb mialem.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Flux Zobacz posta
    Co do HDR'ów to są one jedną z opcji, którą chciałbym się pobawić. Sam też nie przepadam za "potworkami" chyba, że ich specyfika w kontekście samego obrazu jest zamierzona i uzasadniona produkując już coś bardziej na kształt grafiki ... W każdym razie sam mam zamiar iść bardziej w kierunku realistycznego ukazania sceny zamiast przerysowanego, przesyconego kolorami itp ...
    Przerysowany obraz z przesyconymi kolorami można uzyskać przy pomocy dowolnych narzędzi.
    HDR to technika, która pozwala zarejestrować obraz bardziej precyzyjnie i nic poza tym. To jak bardzo popsuje się zarejestrowany obraz podczas obróbki zależy już tylko od obrabiającego.

  6. #26

    Domyślnie

    czy zdjecia przykladowe ktore podales na 500px sa robione jednym strzalem? czy to focus stacking?? czy do tak ostrego zdjecia wystarcza np tylko hiperfokalna i jeden pstryk? moze wyostrzanie i postprodukcja? a moze wszystko razem? kto sie orientuje??
    Ostatnio edytowane przez bbtylko ; 19-02-2017 o 19:15

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •