Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26
  1. #11

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o słońce to jest obbszerny wątek temu poświęcony.

    Tabela pływów ma dwa zadania. Jedno to bezpieczeństwo. Chodzi o to żeby Cię nagle morze nie odcięło od lądu. Druga rzecz to możesz sobie zaplanować zdjęcie. np http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=196231
    lub http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=193496
    Czymtasem... pozdrawiam bombelkowo

  2. #12

    Domyślnie

    Właśnie sprawdzam sprawę z filtrami ND i póki co jestem zagubiony ... Jakiś czas temu dostałem w prezęcie system mocowania filtrów Cookin. Wygląda to tak http://www.photo4b.pl/galerie/u/uchw...rscien_890.jpg Rozmiar ø77mm i samego filtra 84mm. Nie wiem jednak czy jest to najlepsze rozwiązanie. Chciałbym kupić filtry szare pełne i połówkowe. Sprawa się trochę komplikuje. Wiem już, że szklane są najlepsze ale cena powala zastanawiam się więc nad jakąś alternatywą. Czytałem, że Hitech jest dobrą firmą ale niektórzy mają problem z rozmiarem filtra. Cookin ma szerokość 84mm a filtry Hitech 85mm. Czasem to po prostu nie bangla ze sobą, filtry się odkształcają jak i sam "chwytak" Cookina. Są też firmy LEE i SinghRay ... Za co się chwytać?

  3. #13

    Domyślnie

    no i nie jedz nad klify moheru w celu zrobienia zdjecia wschodu slonca

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez murwazy Zobacz posta
    no i nie jedz nad klify moheru w celu zrobienia zdjecia wschodu slonca
    hahaha

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Flux Zobacz posta
    hahaha
    śmiej się śmiej ale czasem się o takich rzeczach zapomina i wieczorem przy guinnessie padają propozycje wstania o 4.30 zęby zobaczyć wschód słońca nad klifami i jest to autentyk

  6. #16

    Domyślnie

    Będę się trzymał na baczności A, że różne dziwne historie mają miejsce to wiem, grunt to mieć do nich jak i samego siebie dystans. Z drugiej strony zapewne trudno o niego o 5.00 nad ranem przy wschodzie słońca nad klifami

  7. #17

    Domyślnie

    All dzieki za podlinkowanie mojego zdjecia
    Autorze, teorie masz juz ladnie opisana, jak mowi Piotr, wazne sa warunki ktore mozesz sprawdzic zanim sie wybierzesz na dana miejscowke...
    Moja rada jest odpuszczenie HDRow, chyba, ze czujesz sie na tyle silny, ze nie bedziesz produkowal potworkow pseudo HDR a normalne zdjecia.
    Co do filtrow szklanych i "plastikowych" sie nie zgodze, filtry Lee sa "plastikowe" a ich jakosc jest rewelacyjna i nie ma utraty jakosci widocznej na zdjeciach, co mozesz zobaczyc na mojej stronie.
    To o czym wspomina kolega powyzej to nie zarty, wazne jest wiele rzeczy, kierunek padania swiatla, polozenie slonca wzgledem obiektu...
    Powiem Tobie cos malo optymistycznego, te wiedze zdobywa sie w praktyce i uczysz sie na bledach, ale widze, ze mieszkasz w Dublinie, wiec nie masz problemu zeby wrocic w dane miejsce jeszcze raz i poprawic to co sie Tobie nie uda za pierwszym razem
    Sam wracam w niektore miejsca wiele razy zeby zlapac odpowiednie warunki.

  8. #18

    Domyślnie

    Greg77 ja to wszystko rozumiem (taką mam przynajmniej nadzieję). Byłem na klifach już kilka razy (niestety nie robić zdjęcia) i wiem, że nie da się tam uchwycić wschodu słońca w taki sposób jak by się chciało dlatego zabrzmiało to trochę komicznie dla mnie co zresztą zapewne było zamierzone ... Mam zamiar sprawdzić wszystko co się da zanim pojadę w konkretne miejsce i jestem też przygotowany na porażki. Wiem, że zazwyczaj, przynajmniej na początku nie będą sceny wyglądały tak jak wymarzone - trzeba trochę szczęścia i dużo cierpliwości.

    Co do HDR'ów to są one jedną z opcji, którą chciałbym się pobawić. Sam też nie przepadam za "potworkami" chyba, że ich specyfika w kontekście samego obrazu jest zamierzona i uzasadniona produkując już coś bardziej na kształt grafiki ... W każdym razie sam mam zamiar iść bardziej w kierunku realistycznego ukazania sceny zamiast przerysowanego, przesyconego kolorami itp ...

    Filtry szklane są w ofercie Lee http://www.leefilters.com/index.php/...sity-standards i czytałem w wielu miejscach, że są lepsze od "plastikowych" i co za tym idzie niestety droższe. Przede wszystkim jest je ciężej zarysować i poza tym mniej wpływają na kolor zdjęcia dodając mniej zabarwienia ... Oprócz samych flitów podobno długie czasy naświetlania też wpływają na kolor zdjęcia ale to są małe zmiany. W każdym razie chyba już się zdecydowałem na firmę Lee, muszę jeszcze tylko sprawdzić B+W i zdecydować czy szkło czy "plastik". Mocowanie mam Cookina, które jeśli będzie potrzeba zmienię na Lee z czasem. Tutaj wszelkie rady użytkowników obeznanych w temacie są dla mnie cenne.

    Masz świetne zdjęcia na stronie. Kilka z nich w stylistyce o którą mi chodzi i bardzo mi się podoba. Spędzę na niej więcej czasu.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Flux Zobacz posta
    Filtry szklane są w ofercie Lee http://www.leefilters.com/index.php/...sity-standards i czytałem w wielu miejscach, że są lepsze od "plastikowych" i co za tym idzie niestety droższe. Przede wszystkim jest je ciężej zarysować i poza tym mniej wpływają na kolor zdjęcia dodając mniej zabarwienia ... Oprócz samych flitów podobno długie czasy naświetlania też wpływają na kolor zdjęcia ale to są małe zmiany. W każdym razie chyba już się zdecydowałem na firmę Lee, muszę jeszcze tylko sprawdzić B+W i zdecydować czy szkło czy "plastik". Mocowanie mam Cookina, które jeśli będzie potrzeba zmienię na Lee z czasem. Tutaj wszelkie rady użytkowników obeznanych w temacie są dla mnie cenne.
    To teraz zerknij sobie na dole tej strony ktora podlinkowales, szklane filtry sa, ale pelne ND a nie polowki, bo takie tez potrzebujesz...
    Filtry polowkowe sa z "zywicy optycznej" a nie z plastiku i moje ktore maja juz ze dwa lata nie maja specjalnie sladow uzytkowania, no jeden spadl mi kiedys na kamienie i ma minimalny slad, sa widoczne slady w miejscach gdzie filtry wchodza w uchwyt.
    Ze szklanych mam Bigstopera (odpowiednik HOYA ND400), farbuje, ale zafarby sa dosc latwe do ogarniecia.
    Z tego co wyczytalem, masz cokiny, pytanie jaki rozmiar, jezeli cokin P to niestety Lee 100x150 ani 100x100 nie wejda, bedziesz musial inwestowac w holder, co jest dobrym pomyslem, bo jest bardzo wygodny.
    O ile sie nie myle, to szklane polowki robi tylko Singh-Ray, dostepnosc tych filtrow jest gorsza niz Lee a dostepnosc Lee jest juz trudna.
    B+W robi tylko nakrecane filtry, ale bardzo dobrej jakosci, polecam jako nakrecane.
    Szklo czy plastik, chyba juz wszystko wyjasnilem

    Masz świetne zdjęcia na stronie. Kilka z nich w stylistyce o którą mi chodzi i bardzo mi się podoba. Spędzę na niej więcej czasu.
    Dzieki

    Polecam

    Aaaaa dodam jeszcze, ze filtry szklane maja jedna ogromna wade, jak spadnie to sie zbije, potwierdzone, dwoch forumowiczow rozstalo sie z bigstoperem ktorego trudno kupic a na dodatek kosztuje sporo
    Ostatnio edytowane przez Greg77 ; 31-08-2012 o 18:26

  10. #20

    Domyślnie

    Greg77 dzięki za te informacje, do części z tego co piszesz doszedłem już sam. Pozostaje mi tylko zastanowić się których filtrów potrzebuję. Myślę nad połówkowymi soft jak i hard i one rzeczywiście są z poliwęglanu ale też nad pełnymi i big stopper'em z szkła. W sumie pomyślę jeszcze nad tym szkłem jeśli chodzi o pełne, może rzeczywiście nie warto. Pełne i big stopper'a chciałem kupić do długich ekspozycji. Podoba mi się efekt rozmytych chmur, odbić w wodzie i jej "rozmycie". Można ich też użyć do rejestrowania scen bez poruszających się obiektów ale to już inna historia ... Holder też zakupie oczywiście - Coopkin P pasował by tylko ewentualnie do filtrów od Hitech'a ale z tych zrezygnowałem. Szersze Lee zapewne nie będą robić winiety zastanawiam się tylko jak to jest z ich użyciem. Holder zakłada się po ustawieniu ostrości, kadru itp czy może być nałożony cały czas?

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •