Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie Nikkor 24mm 1.4G problem z ostrością

    Kupiłem nową 24mm używałem głównie do filmów, jednak od pewnego czasu była również używana do zdjęć. Na dystansie do 2-3 m żyleta, im dalej tym zaczyna ostrzyć za obiektem, na dystansie powyżej 5m obiekt niewyraźny. Sprawdzałem na D3 i D700 - to samo, nikon Warszawa - oczywiście wszystko w porządku ... af fine tune nie probowałem gdyż na małych dystansach trafia za każdym razem.

    Chyba trafił mi się lipne szkło, bo nie sądze, że powinno tak być na szkle za ponad 6k.
    Pozdrawiam,
    Michał C.

  2. #2

    Domyślnie

    nie lipne... one chyba "tak maja" 35 tez. z bliska jak cie moge... z daleka kaleka

  3. #3

    Domyślnie

    podpiołem 24-70 w prawdzie 2.8, ale na tych samych dystansach łapie zawsze ... a obiektyw sporo tańszy. Chyba pozostanie mi porobienie zdjęć, aby specjaliści z nikona znaleźli problem.
    Pozdrawiam,
    Michał C.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MichalC. Zobacz posta
    podpiołem 24-70 w prawdzie 2.8, ale na tych samych dystansach łapie zawsze ... a obiektyw sporo tańszy. Chyba pozostanie mi porobienie zdjęć, aby specjaliści z nikona znaleźli problem.

    wal od razu do tych w japonii, oni do tej pory sie zastanawiaja, jak mozna puscic bubla za taka kase... i pewnie jeszcze bardziej, ze ktos to kupuje.

  5. #5

    Domyślnie

    Takie obiektywy optymalizuje się zwykle pod kątem bliskich odległości działania - reportażowych. Zwłaszcza przy w pełni otwartej przysłonie, choć nawet i domknięty np. do f/8 może być gorszy niż jakaś stałka lub zoom f/2.8. Nie mówiąc o tym, że jasna stałka to zwykle spore dystorsje, więc i tak do krajobrazów itp. średnio się nadaje.

    edit. ale można łatwo sprawdzić czy z AF jest tu jakiś problem - ostrzenie przez live view i porównać z ostrzeniem AF.
    Ostatnio edytowane przez raider ; 28-08-2012 o 11:09

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez R Zobacz posta
    nie lipne... one chyba "tak maja" 35 tez. z bliska jak cie moge... z daleka kaleka
    Które 35? Bo jeśli masz na myśli 35/1.8 to się z tym nie zgodzę.

  7. #7

    Domyślnie

    35 1.8 to jest najlepsze szklo nikona. mowilem o 35 1.4 ktory lezy dokladnie po drugiej stronie tej skali... razem z 24 1.4

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez R Zobacz posta
    35 1.8 to jest najlepsze szklo nikona.
    Też tak uważam

  9. #9

    Domyślnie

    na szczęście dla mnie 24 przydaje się do filmowania, gdzie sprawuje się znakomicie.
    Pozdrawiam,
    Michał C.

  10. #10

    Domyślnie

    35 1.8g Ed łapie idealnie na małych i dużych przysłonach i odległościach, przynajmniej mój.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •