Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1
    TKfoto
    Gość

    Domyślnie Pomoc przy wyborze obiektywów micro oraz tele

    Witam!
    Fotografuje amatorsko Nikonem D80 ze szklem 18-135DX juz prawie piec lat i juz dawno obiektyw ten przestal spelniac moje wymagania, lecz dopiero teraz mam, nieduzo, ale troszeczke wolnej gotowki zeby uzupelnic te niedobory w szklach. Dodam tylko, ze fotografuje przyrode i krajobrazy. W zwiazku z tym potrzebuje: w miare dlugi teleobiektyw, obiektyw do makro oraz cos szerokokatnego. Na trzy obiektywy fundusz mi nie pozwoli wiec zastanawiam sie nad kupnem:
    1)Nikkor 18-300 DX kontra 55-300 DX (prosze o opinie, ktory bylby lepszym wyborem wg Was)
    2)Nikkor 40 DX Micro kontra 85 DX Micro (pierwszy moj obiektyw do makro w zyciu, wiec tu jestem calkiem zielony... zalezy mi na jak najwiekszym powiekszeniu i dobrej jakosci...)
    Po poczytaniu troche w internecie sklaniam sie ku zestawowi 18-300 DX + 85 DX Micro... Ale chcialbym uslyszec jeszcze opinie oparte na doswiadczeniach uzytkownikow i ludzi, ktorzy maja troche wieksza wiedze ode mnie, szczegolnie w kwestii makro...

  2. #2

    Domyślnie

    Za ten zestaw zapłacisz w zależności od stanu od 4000 zł do ponad 5500 zł i można mieć lepsze a także jaśniejsze obiektywy za te pieniądze, np:
    1. Tamron lub droższa Sigma 17-50/2.8
    2. Sigma 50-150/2.8 (starsza wersja) z konwerterem 2x będziesz miał i tak lepsze parametry obrazu.
    3. Micro nikkor 60/2.8
    Oczywiście to są trzy obiektywy i będzie większa ich waga, ale jakość, obrazowanie oraz światło jednak moim zdaniem nieporównywalne (a ten sam budżet, oczywiście jak kupisz używane).
    Ja w każdym razie tak bym wybierał albo bez kompromisów i z większym odrobinę budżetem: Nikkor 17-55/2.8 DX, Nikkor 80-200/2.8 ewentualnie starszy Nikkor 70-210/4 i Micro Nikkor 105/2.8 także starsza wersja.
    Z szerokich i budżetowych ciekawym pomysłem jest Tokina 12-24/4 ATX, która doskonale sprawdza się w krajobrazach.
    Prawdę powiedziawszy uważam także, że do zdjęć makro VR jest nieporozumieniem i chwytem marketingowym.
    Robię podobne zdjęcia jak Ty, ale dla mnie w obiektywach liczy się światło
    Mam nadzieję, że nie namieszałem za bardzo.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Artjablo ; 24-08-2012 o 19:52
    Illuminatio per scientia et technicae...

  3. #3
    TKfoto
    Gość

    Domyślnie

    Troche otworzyles mi oczy, na pewno to przemysle. Ale uzywki jednak odpadaja... Wole kupic nizszej klasy, ale nowe i pewne. Rowniez bralbym raczej tylko Nikkora. Po prostu tak mam... Dlatego bardzo interesuja mnie opinie na temat ww. przeze mnie szkielek. Aczkolwiek za kazda rade bardzo dziekuje

  4. #4

    Domyślnie

    Jak nowe, to faktycznie pozostają Ci amatorskie i stąd ciemniejsze obiektywy, bo nowe - jasne Nikkory to teraz masakra cenowa.
    Ostatnio edytowane przez Artjablo ; 24-08-2012 o 20:38
    Illuminatio per scientia et technicae...

  5. #5

    Domyślnie

    Powiem Ci tak, na podstawie własnego doświadczenia. Masz kasę to: sprzedaj 18-135 (w dobrym stanie weźmiesz z 500-550zł), kup Nikkora 12-24 - drogi ale jest ok Jak nie masz kasy, to sprzedaj 18-135 i kup po prostu 18-55 VR + 55-300VR - będziesz miał pokryty bardzo duży zakres ogniskowych przy bardzo dobrej ostrości z obu obiektywów. Do tego dokup Zwykłą stałkę 50mm 1.8D za 35- -400zł i będziesz zadowolony. A jak starczy Ci kasy, do kup dowolna lampę z obsługą iTTL - SB600, Metz 48-afi czy Sunpak PZ42X I naprawdę do amatorskiej fotografii wystarczy Ci na długo
    Ostatnio edytowane przez puciek ; 24-08-2012 o 20:48
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  6. #6
    TKfoto
    Gość

    Domyślnie

    18-55 + 55-300 - to mi sie podoba i wychodzi calkiem tanio. Ale 12-24 nie potrzebuje, narazie 18 mi wystarcza jezeli chodzi o szeroki kat. Zamiast tego wzialbym cos z tych Micro: 40 albo 85, tylko nie wiem ktory, bo tak jak napisalem, nie mam doswiadczenia w tej materii...
    A propos 18-135 - myslisz, ze ktos by wzial takie uzywane szklo? Mam naprawde zadbane, tylko nie sadze zeby ktos potrzebowal takiego szkla. Jezeli tak to gdzie probowac sprzedac? Allegro?

  7. #7

    Domyślnie

    Ludzie kupuja rpozne rzeczy, wystaw i sprzedaj
    Na Allegro oczywiscie

  8. #8

    Domyślnie

    Na Allegro, ponieważ aby wystawić na forum musisz spełnić wymagania regulaminu co do stażu jak i ilości postów
    Illuminatio per scientia et technicae...

  9. #9

    Domyślnie

    A propos 18-135 - myslisz, ze ktos by wzial takie uzywane szklo? Mam naprawde zadbane, tylko nie sadze zeby ktos potrzebowal takiego szkla. Jezeli tak to gdzie probowac sprzedac? Allegro?
    W super stanie na alledrogo weźmiesz od 500 do 600zł za ten obiektyw. To nie jest złe szkło i chętni na 100% się znajdą. Ja swoje sprzedałem za 550zł - oczywiście komplet z papierami i stanie bardzo dobrym.
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  10. #10

    Domyślnie

    "Zamiast tego wzialbym cos z tych Micro: 40 albo 85, tylko nie wiem ktory"

    Na krótszym będziesz miał większą skalę odwzorowania (z pierścieniami,
    czy mieszkiem), ale z bardzo małej odległości od obiektu, który łatwo
    spłoszyć, lub zabrać mu światło. Z dłuższym sytuacja jest jakby odwrotna.
    seek & destroy
    Tyle masz talentu, ile zdolasz go udzwignac...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •