Close

Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 86

Wątek: coolpix p7700

  1. #21

    Domyślnie

    IMO wizjer (optyczny) ma sens tylko w lustrzankach - jest precyzyjny i ma duże powiększenie. Wizjery w kompaktach są zdecydowanie mniej użyteczne, więc zapewne Nikon dlatego z tego zrezygnował. Obrotowy ekran to świetne i wystarczające rozwiązanie. BTW, zrobiłem trochę zdjęć kompaktami i zawsze kadrowałem na ekranie, praktycznie nigdy nie używałem wizjera. Brak wizjera to nie wada .
    Pzdr.
    Ostatnio edytowane przez Jacek K. ; 06-10-2012 o 20:24 Powód: literówka
    NIKON P7000, SAMSUNG NV24HD, CANON PRO 1, SONY V3

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek K. Zobacz posta
    ..., zrobiłem trochę zdjęć kompaktami i zawsze kadrowałem na ekranie, praktycznie nigdy nie używałem wizjera. Brak wizjera to nie wada .
    Pzdr.
    A jak masz z tyłu ostre słońce ? Coś widzisz na ekranie ? Ekran musiałby być chmmm... ...może z Leiki za 25tys.

    Pzdr.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  3. #23

    Domyślnie

    Dokładnie jak piszesz Wasilewk. Poza tym jednak stabilniej focić przykładając korpus do oka samemu będąc opartym o jakąś przeszkodę niż kadrować z łapkami w powietrzu.

  4. #24

    Domyślnie

    Oczywiście !

    Pzdr.

    P.S.
    Kiedyś, gdy zaczynałem poważnie zajmować się fotografią, wybór Praktiki TTL był spowodowany m.in. tym, że mogłem widzieć to, co widzi obiektyw - to było fascynujące. Dodatkowo ostrość mogłem ustawić ręcznie (klin) na elemencie, na którym chcę.
    Ostatnio edytowane przez wasilewk ; 07-10-2012 o 11:02
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wasilewk Zobacz posta
    A jak masz z tyłu ostre słońce ? Coś widzisz na ekranie ?
    Witam,
    wtedy mój cień pada na ekran i trochę widzę . Oczywiście, że są jakieś ograniczenia, ale przy kadrowaniu przez wizjer w stosunku do ruchomego ekranu, również. Na ekranie mam od razu podgląd i wpływ na balans kolorów, kompozycja, EV itd.. Co do stabilizacji to również daje radę, można się również na czymś podeprzeć. Pamiętajmy, że jesteśmy w dziale Coolpix, czyli aparaty kompaktowe, nie lustrzanki, więc bardziej fotografia amatorska niż profesjonalna.
    Pzdr.
    NIKON P7000, SAMSUNG NV24HD, CANON PRO 1, SONY V3

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek K. Zobacz posta
    ... Pamiętajmy, że jesteśmy w dziale Coolpix, czyli aparaty kompaktowe, nie lustrzanki, więc bardziej fotografia amatorska niż profesjonalna.
    Pzdr.
    To nie znaczy, że ma być gorsza - ja też jestem amatorem.

    Pzdr.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  7. #27

    Domyślnie

    Pytanie skierowane do użytkowników 7100/7700 czy Interwałometr jest sztywny, czyli 3 opcje nikona czy można ew. wprowadzać własne ustawienia itd. Kupiłem ostatnio NIkusia P310 i tam jedynie narzucone opcje 1min 5 min 10 min a jak jest w 7100-7700
    adamzajac.wordpress.com

  8. #28

    Domyślnie

    Co by nie ciągnąć tematu ... wychodzi, że na razie Fujifilm X100 nie ma sobie równych.

  9. #29

    Domyślnie

    Jak dla kogo...

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zeberek1 Zobacz posta
    Jak dla kogo...
    Dla wielu ogarniętych ....

Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •