Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14
  1. #11

    Domyślnie

    Jakis troche staroswiecki chyba jestem. CF jakos mi sie solidniejsze wydaja. Pewnie tak sie to odbedzie, ze jak kupie body to bede sam testowal. Troszke zabraklo mi przepustowosci jak samolot przelatywal Low Level 7s od pierwszego do ostatniego zdjecia, zaczelem robic na 5fps, bo przy 8 to robiac RAW buffor byl zapchany po 3 serjach.
    Mnie bardziej te predkosci interesuja w D600 i D800.
    Sporo jest testow kart robionch w czytnikach, ale wielkosci plikow sa nieadekwatne.

    Zdaje sie, ze osobny watek potrzeby bedzie
    Nikon DSLR + N SLR Zenit TTL.
    Amatorzy martwią się o sprzęt, profesjonaliści o pieniądze, a mistrzowie o światło.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukaszm Zobacz posta
    Mnie bardziej te predkosci interesuja w D600 i D800.
    Sporo jest testow kart robionch w czytnikach, ale wielkosci plikow sa nieadekwatne.

    Zdaje sie, ze osobny watek potrzeby bedzie
    Nie możesz porównywać zapisu/odczytu na/z SD w czytniku, a w aparacie.
    Przy testach w czytnikach odbywa się albo zapis albo odczyt jednocześnie. Natomiast w aparacie karta jest użytkowana dwukierunkowo i zapis i odczyt, a to znacznie spowalnia jej działanie. Wystarczy aby po każdym zapisanym zdjęciu następował odczyt danych z karty - to karta musi się przestawić w z trybu zapisu na tryb odczytu, odczytać dane i ponownie przestawić się w tryb zapisu.
    Przy CF jest inaczej - interfejs równoległy pozwala na odczyt i zapis jednocześnie.

  3. #13

    Domyślnie

    300s ma mniejszy bufor (17 nef/i zapełnienie go zajmuje około 3.5s, d200 robi 22nefy i zapełnia go w 4.5s.cf są szybsze na tych leciwych sprzętach

  4. #14

    Domyślnie

    DA sie 18-scie, przy odpowiednich ustawieniach. !2-bit, powylaczane Auto ISO, nosie red etc
    Nikon DSLR + N SLR Zenit TTL.
    Amatorzy martwią się o sprzęt, profesjonaliści o pieniądze, a mistrzowie o światło.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •