Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Nikon D600 i FX/FF w ogóle...

    Witam!

    Czy warto amatorowi w ogóle się interesować czymś takim jak FX, np. Nikosiem D600?

    Nigdy mnie nie interesowały żadne tam FX-y Kiedyś czytałem, co nieco o nich, ale cena body i cena szkieł pod FF skutecznie mnie zniechęciły do większego interesowania się tym sprzętem. I pozostałem przy DX (D90 i D40x).

    Ale teraz pojawił się na horyzoncie D600 i tak się zastanawiam, czy by go nie kupić. Przy tej okazji chciałem zapytać jakie są zalety pełnej klatki, poza oczywistymi jak mniejsze szumy (porównując matryce o tej samej liczbie pikseli). Mniejsze szumy to duży plus, ale co jeszcze, są jeszcze jakieś zalety FX-a??

    Ktoś kiedyś pisał o "lepszych kolorach", ale to jakoś nie bardzo mnie przekonało (oglądając zdjęcia z DX i FX).


    Dzięki za Wasze sugestie i opinie!

    KLEO

  2. #2

    Domyślnie

    coś takiego jak mniejsze GO cię przekonuje? Jeśli wykonujesz portrety to docenisz fx. Na zlecenia również jest git malina.
    Miałem d90 później d300 do którego dokupiłem d700 i na ten moment został tylko d700. Inna rozpiętość tonalna i szczegółowość.
    Dla mnie d700 jest pierwszym aparatem, którego nie mam potrzeby wymieniać na inny. Użyteczne wysokie iso do tego szybkość( ale tą już miałem w d300) i obrazowanie.
    Jeśli jednak nie masz cisnienia lub bawisz się w inną fotografię to kup moze jakiś dobry obiektyw do swojej puszki by mogła pokazac pazurki
    W przyszlym roku dokupie sobie drugi FX
    Calkiem niezly aparat, takie sobie szkła, marne umiejętności i niewiele czasu...

  3. #3

    Domyślnie

    dodaj do tego jedno zero i prócz go masz mniej prawie to samo DR, szczegółowość lepszą i nie zgorsze iso..w dx, całe szczęście ja już na FX z moim d700

    - jak lubisz tele to DX lepszy bo crop ( chyba że d800 )
    - macro - dx ( crop i GO )
    - jak UWA to FX ma parę fajnych szkieł
    - portret FX ( GO )
    - iso - no jeszcze FX

    to tak z grubsza.. do tego dochodzi waga puszki / szkieł, ceny itp itd zawsze pusia FX ma więcej bajerów i lepsze parametry, nie wiem jak tam szklarnia twoja, ale może zaspokoi Cię jakiś obiektyw jak pisze aikidudi

  4. #4

    Domyślnie

    Ciśnienia na FX nie mam, tymbardziej, że body to połowa sukcesu, a budowanie szklarni pod FX jest (cholernie) drogie, więc pewnie kupiłbym góra dwa szkła - najprawdopodobniej UWA (Tokina 11-16 lub 12-24) i jakiś uniwersalny zoom ("spacer zoom) I koniec.

    Ciśnienia na FX nie mam, ale jak oglądam fotki z D700 czy Canona 5D MKII na 1x.com czy 500px.com to miażdżą, niektóre miażdżą mocno...

    W międzyczasie jak Wasze forum nie działało, to poczytałem co nieco o FX (ale też o MX / średni format to chyba się nazywa - wiem to inna bajka )... I wyczytałem o takich zaletach:
    1. Mniejsze szumy - to jakby oczywiste
    2. Lepsza plastyka
    3. Lepsze oddanie barw
    4. Lepszy DR (dynamic range)
    5. Mocniejsza głebia ostrości

    A wiec całkiem sporo...

    Ale znalazły się też plusy ujemne (jak to mawiał Tw. Bolek) tzn. 1. Ponoć wychodzą bardziej na zdjęciach niedoskonałości optyki (różne aberracje, poduchy,...) 2. No i to skrócenie TELE trochę martwi.

    Oczywiście żal stracić TELE, ale zawsze przecież można sobie zostawić puszkę DX (tymbardziej że są względnie tanie).

    Dzięki za Wasze opinie, musze jeszcze rozważyć zakup D600, ale zdjęcia z FX-ów powoli mnie do niego przekonują....

  5. #5

    Domyślnie

    rozwazasz zakup czegos czego nie ma ?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez egoiste Zobacz posta
    rozwazasz zakup czegos czego nie ma ?
    No właśnie. Na razie nie ma co gdybać póki nie ma sprzetu na połkach w sklepie Poczekaj z tym rozwazaniem troche, a na razie fotografuj tym co masz.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez egoiste Zobacz posta
    rozwazasz zakup czegos czego nie ma ?

    NIby nie ma, ale jest juz za przyslowiowym rogiem....

    http://nikonrumors.com/2012/08/23/ni...comment-315638

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Slawek Wojtczak Zobacz posta
    No właśnie. Na razie nie ma co gdybać póki nie ma sprzetu na połkach w sklepie Poczekaj z tym rozwazaniem troche, a na razie fotografuj tym co masz.

    Fotografuje tym co mam, ale przymierzalem sie do nastepcy D7000 (D7000 nie kupie ze wzgledu na wciaz zwalony AF w wielu egzemplarzach). Nastepca D7000 jak bedzie juz to bedzie na poczatku kosztowac sporo, mysle ze z 5000 zl. A ten FX (D600 o ktorym tak glosno) mialby byc niewiele drozszy, jakies +1000-1500 zl...Wiem, ze trudno mowic o cenach czegos czego nie ma, ale w kilku miejscach czytalem ze D600 to ma byc D800 za pol ceny.

  9. #9

    Domyślnie

    niech wejdzie to d600 stanieją inne puszki

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arturax Zobacz posta
    niech wejdzie to d600 stanieją inne puszki
    To nie tak do konca - stanieja zapewne, ale wybrane (glownie stare modele np. D700, D300s), Na cene D3200 czy D4 to raczej nie wplynie.

    Powiem tak, jestem napalony na D600, ale jak bedzie drogi i jednoczesnie mocno obniza cene starego D700 (ktory jest modelem sprawdzonym i wciaz (bardzo) dobrym) to biore D700 (przy odpowiednio duzej roznicy w cenie).

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •