Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie D800 problem przy wyświetlaniu zdjęć w aparacie.

    Witam, kilka razy w sytuacji bojowej czyli podczas ślubów zdarzyło mi się , ze przy wyświetlaniu zdjęcia w aparacie chciałem zbliżyć wybrany obszar zdjęcia, aby sprawdzić ostrość ( niestety przy szerokokątnym obiektywie AF nie jest zbyt niezawodny ) pojawiały się zaznaczone kwadracikami rozpoznane twarze i duzy prostokąt poza który nie mogłem wyjść , czyli nie mogłem sprawdzić ostrosci na przybliżeniu poza tym wyznaczonym prostokątem.
    Myślałem , ze to jakies nieznane mi ustawienia i opcje przy wyświetlaniu zdjęcia się uruchomiły, jednka nic takiego co mogłoby takie zachowanie tłumaczyć w instrukcji nie znalazłem...
    Miał ktoś coś takiego?

  2. #2

    Domyślnie

    Hmmm... Ten prostokąt o którym mówisz to żółta ramka? Ona wyznacza jaki kadr ze zdjęcia właśnie widzimy i na niej zaznaczone są twarze?

    Co do powiększania, to ustawiłem sobie na środkowym wybieraku powiększenie zdjęcia i w momencie jak masz podgląd - wciskasz środkowy i masz zbliżenie w punkcie gdzie był czujnik AF - bardzo szybkie i wygodne do sprawdzenia ostrości.

  3. #3

    Domyślnie

    tak to chyba ta żolta ramka pokazująca który wycinek ze zdjęcia widzimy. normalnie wraz z przesuwaniem wybieraka przesuwa się ten prostokąt po całym zdjeciu , a u mnie dochodzi się do krawedzi tego wyznaczonego prostokąta i koniec

  4. #4

    Domyślnie

    resetowales ustawienia?
    Andrzej

  5. #5

    Domyślnie

    W każdej puszce nikona miałem przypisaną lupę w kółku (środek wybieraka pod kciukiem) strzał, sprawdzenie, dalej. Idealnie (dla mnie) rozwiązanie. W d800 też tak mam. Wszystko działa normalnie.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez himi Zobacz posta
    W każdej puszce nikona miałem przypisaną lupę w kółku (środek wybieraka pod kciukiem) strzał, sprawdzenie, dalej. Idealnie (dla mnie) rozwiązanie. W d800 też tak mam. Wszystko działa normalnie.
    +1
    Andrzej

  7. #7

    Domyślnie

    Nic nie kumam z tego co autor wątku napisał. Jakimś tam wytłumaczeniem byłoby wykonywanie zdjęć w formacie DX albo 5:4 lub 16:9. Przecież normalnie jak powiększysz zdjęcie i wciskasz strony wybieraka to właśnie rusza się ta żółta ramka. Zatem jakiego brzegu nie może ona przekroczyć, skoro brzegiem jest krawędź monitora? Za skomplikowane na moją głowę.

  8. #8

    Domyślnie

    nagrałbym to specjalnie dla ciebie , ale wysłałem dziś aparat do serwisu, po za ta przypadłością ( moze reset by pomógł , nie zdążyłem sprawdzić ) ma jeszcze spory backfocus i całkowicie źle działający lewy skrajny AF.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Siupes Zobacz posta
    +1
    Ja też, ja też +1 dla Hini.
    Tylko nie wiem jak to się przyznaje na tym forum?
    Jeju, jak ja tego szukałem. Teraz wiem str 309

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez himi Zobacz posta
    W każdej puszce nikona miałem przypisaną lupę w kółku (środek wybieraka pod kciukiem) strzał, sprawdzenie, dalej. Idealnie (dla mnie) rozwiązanie. W d800 też tak mam. Wszystko działa normalnie.
    Dokładnie, od D300 (a może D90) tak robię i działa świetnie. Tym bardziej, że przybliża w wybranym punkcie ostrości, a nie na przykład na środku. Również polecam.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •