Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25
  1. #1

    Domyślnie Obiektywy Sigma 70-300

    Witam
    Zastanawiam się nad zakupem obiektywu
    SIGMA 70-300 APO DG MACRO lub SIGMA 70-300 DG MACRO AF-Motor.
    Wszystkie parametry takie same różnica w szkłach. Nie jestem ekspertem w doborze obiektywów więc zwracam się o pomoc i poradę co do tych obiektywów. Czy w ogóle warto kupować, czy ma ktoś doświadczenie z nimi?

  2. #2

    Domyślnie

    Kiedyś pytałem o podobną rzecz, wersja z APO lepsza. Dlaczego to nie wiem.
    To co dla mnie jest istotne to stabilizacja, ponad 200 bez tego udogodnienia jest porażką. Lepiej dozbieraj i kup jakiegoś Tamrona 70-300 ze stabilizacją i normalnym silnikiem AF a nie to badziewie co daje Sigma.

  3. #3

    Domyślnie

    Wersja APO jest ostrzejsza. Z Apo spokojnie można się pobawić w portret czy fotografię przyrodniczą będzie trochę ciemno ale w miarę ostro.

  4. #4

    Domyślnie

    Fajne leciutkie szkło na spacery i wakacje czy podróże. Stabilizacja by się rzeczywiście przydała. Jednak jeżeli mamy inne szkła, to można tu zaoszczędzić trochę pieniędzy i kupić właśnie takie lekkie szkiełko. Stabilizacja głębi nie zmniejszy, więc tam gdzie jest światło - czyli na zewnątrz, w normalny dzień - będzie w porządku. Szczególnie na nowych korpusach z dobrymi matrycami ma to już niewielkie znaczenie. Dobre jako dodatek, a nie podstawa. Do częstszego fotografowania stabilizacja w teleobiektywie jest bardzo bardzo wskazana.

  5. #5

    Domyślnie

    Bez silnika z puszkami bez śrubokręta ostrzenie ręczne. AF motors do puszek bez śrubokręta (bez napędu AF w aparacie)
    D300 N18-200VR N35 1.8 S10-20 N 180/2.8 AF N 105 2.8D N 70-210 AF 1:4

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nokinnikon Zobacz posta
    Bez silnika z puszkami bez śrubokręta ostrzenie ręczne. AF motors do puszek bez śrubokręta (bez napędu AF w aparacie)
    70-300 DG MACRO AF-Macro ma wbudowany silnikn nie jest to co prawda HSM, ale z puszkami bez srubokręta AF działa. Co do Ostrości to faktycznie wersja APO jest lepsza. Ja mam niestety bez i do ogniskowej 200 jest przyzwoicie, powyżej trochę mydli, chociaż przy dobrym oświetleniu potrafi miło zaskoczyć. W sumie jako budżetowe szkiełko, które nie będzie często używane to ujdzie (zwłaszcza biorąc pod uwagę cenę)
    D90+grip/D80/Nikkor 18-105/Helios 44-2+pierścienie/Revueon 135 2.8/Sigma 70-300/Metz 44AF1/Nikkor 28-80

  7. #7

    Domyślnie

    APO jest nie warta dopłacania aż 400 stówek, miałem oba i prawdę mówiąc tańsza wersja lepiej sie sprawowała. A szkło apochromatyczne bardziej niwelowało aberacje, ostrość na równym poziomie.
    D600 / Tamron 17-35 2.8-4 DI OSD / N70-300 VR IF ED / N35 1.8 ED
    Olympus E500 / Sigma EX 30 1.4 / Zuiko 14-42 /

  8. #8

    Domyślnie

    Po przeczytaniu odpowiedzi zacząłem zastanawiać się nad AF-S DX 55-200 mm f/4-5.6G VR ED, cena porównywalna.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez przemekkrz Zobacz posta
    Po przeczytaniu odpowiedzi zacząłem zastanawiać się nad AF-S DX 55-200 mm f/4-5.6G VR ED, cena porównywalna.
    Szkoda kasy. Nie jest lepszy od sigmy (mialem 70-300 apo, a znajomi tego nikona).
    Po taniosci najlepiej wypada tamro 55-200, ale nie wiem, czy sa z silnikiem.

  10. #10

    Domyślnie

    A obiektyw: Nikkor AF 70-300mm 1:4-5,6 G bez VR

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •