Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28
  1. #11

    Domyślnie

    witam ponownie,
    Podpiolem 50-tke i dalej to samo, jasna mala szara zamglona plamka jakby z wilgoci.
    Jedno juz pewne ze to nie obiektyw, nawet 24-70 przeczyscilem eclipsem wiec przynajmniej z zewnatrz wyglada czysto.
    Obiektyw juz wyeliminowany wiec teraz co? albo w wizjerze? albo...
    Czy jesli jest na lustrze to moze pojawic sie w wizjerze? Zrobilem tez zdjecia na f22 i mam 3 plamki szare ale to pewnie sa na ccd wiec narazie mnie to nie boli bo nie robie fot na f22 ;-p
    Robilem foty i bez zgrywania na kompa nie widzialem tej plamy ktora widze w wizjerze.
    Podsumowujac...
    Poprawcie mnie: mam jakis syf w wizjerze-na pryzmacie?
    Bo nie wiem czy moge widziec plame w wizjerze ktora jest na lustrze? jesli tak to zakladam ze jest jakis syf na lustrze bo nie wiem jak cos moglo sie wczoraj dostac do wizjera?

  2. #12

    Domyślnie

    W zaistniałej sytuacji pozostaje tylko pajęczyna w komorze lustra i plama na okularach....










    ...albo wizjerem nazywasz tylny wyświetlacz



    Pokaż w końcu zdjęcie, bo marnujesz czas kolegów, którzy chcą ci pomóc.
    Dyskusja jak ze ślepym o kolorach...
    seek & destroy
    Tyle masz talentu, ile zdolasz go udzwignac...

  3. #13

    Domyślnie

    na każdej matówce jest na środku punkt (nazwijmy to plamką ), ta 'plamka' może być widoczna na zdjęciach gdyż pokrywa się z odbiciem od matrycy (sporo na ten temat w sieci). Jeżeli to też nie jest to, to albo wrzuć tutaj zdjęcia pokazujące wizjer i sam problem na zdjęciach, albo należy wybrać się do okulisty
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  4. #14

    Domyślnie

    Nie ogarniam do konca.
    Obiektyw wyeliminowany. W wizjerze widac plamke, a na fotkach ona jest czy nie ma? Tak to opisales, ze nie wiadomo.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hostman22 Zobacz posta
    na każdej matówce jest na środku punkt (nazwijmy to plamką ), ta 'plamka' może być widoczna na zdjęciach gdyż pokrywa się z odbiciem od matrycy (sporo na ten temat w sieci). Jeżeli to też nie jest to, to albo wrzuć tutaj zdjęcia pokazujące wizjer i sam problem na zdjęciach, albo należy wybrać się do okulisty
    Ja żadnej plamki nie widzę w swoim D800 - ani na środku ani nigdzie indziej.

    @Radek996 zrób tak:
    1. Najważniejsze pokaż zdjęcie na którym to widać - całe i później crop tego miejsca z plamą.
    2. Jak Ci się uda zrób komórką zdjęcie wizjera.
    3. Sprawdź czy plamka jest widoczna bez obiektywu.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mathis Zobacz posta
    Ja żadnej plamki nie widzę w swoim D800 - ani na środku ani nigdzie indziej.

    @Radek996 zrób tak:
    1. Najważniejsze pokaż zdjęcie na którym to widać - całe i później crop tego miejsca z plamą.
    2. Jak Ci się uda zrób komórką zdjęcie wizjera.
    3. Sprawdź czy plamka jest widoczna bez obiektywu.
    Co nie znaczy, że jej nie ma. Proponuję, abyś przymknął obiektyw do f11-16, domknął przysłonę do wartości roboczej i spojrzał na jakiś dobrze oświetlony jednolity kolorystyczne obiekt. Na środku widoczna będzie okrągła plamka o średnicy mniej więcej pola pomiarowego AF. Najbardziej widoczne i upierdliwe jest jej występowanie na zdjęciach makro z bardzo niewielkiej odległości obiektu od soczewki.
    F100+MB15, D4s, N24/2.8D, N35/2.0D, N50/1.4D, N105/2.8VR, N28-70/2.8, N70-200VR/2.8, SY135/2.0MF, SY 85/1.4MF, SY14/2.8MF, Tokina ATX 300 f/4, SB900, Fuji x100s

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Radek996 Zobacz posta
    mam 3 plamki szare ale to pewnie sa na ccd wiec narazie mnie to nie boli
    Ja bym jeszcze sprawdził jaki mam aparat, bo D800 i ccd ..... ???, może to D80, ....

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cold Zobacz posta
    Co nie znaczy, że jej nie ma. Proponuję, abyś przymknął obiektyw do f11-16, domknął przysłonę do wartości roboczej i spojrzał na jakiś dobrze oświetlony jednolity kolorystyczne obiekt. Na środku widoczna będzie okrągła plamka o średnicy mniej więcej pola pomiarowego AF. Najbardziej widoczne i upierdliwe jest jej występowanie na zdjęciach makro z bardzo niewielkiej odległości obiektu od soczewki.
    Faktycznie jest, ale widoczna tylko po przymknięciu w dodatku tylko gdy czujnik AF jest ustawiony na inny niż centralny - bo wtedy ramka czujnika nam zasłania obwódkę i nie "rzuca" się w oczy ta plamka.

  9. #19

    Domyślnie

    a jak ta 'plamka' wygląda tak jak poniżej, to jest właśnie to o czym ja mówię
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  10. #20

    Domyślnie

    To raczej wygląda na blik w obiektywie. Żadna plamka na matówce nie ma prawa pojawić się na zdjęciu
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •