Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie d700 tryb CH nie działa.

    Witajcie.
    Dziś na sesji gdy potrzebowałem na chwile 8fps przełączyłem na tryb CH ( zazwyczaj robię na CL i max 4fps) wciskam spust a tu mi się LV włącza. sprawdzam na wyświetlaczu(info) i przełączam po kolei tryby i mam tak "S"(tryb S) "4fps"(tryb CL) "S"(tryb CH) "S"(tryb LV).
    tak jakby tryb CH nie był wykrywany w ogóle.
    co może być przyczyną?
    grip oryginał i 8x świeżych eneloopów
    Nikon d700+Mb-d10/D800 + MB-d12|Zenitar 16 2.8|N16-35 4 vr|Sigma 70-200 F2.8 II EX DG MACRO HSM|2xSB-800|YN 560|Samyang 85 1.4 AE UMC|Naneu Urban Gear u120

  2. #2

    Domyślnie

    I nie miałeś akumulatora normalnego w korpusie przy okazji?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mOSAd Zobacz posta
    I nie miałeś akumulatora normalnego w korpusie przy okazji?
    a co to ma do rzeczy? skoro baterie są naładowane na full a po przełączeniu w CL na 7fps działa?
    nie wykrywa w ogóle trybu CH na pokrętle tylko widzi je jako LV.
    Nikon d700+Mb-d10/D800 + MB-d12|Zenitar 16 2.8|N16-35 4 vr|Sigma 70-200 F2.8 II EX DG MACRO HSM|2xSB-800|YN 560|Samyang 85 1.4 AE UMC|Naneu Urban Gear u120

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mateo912 Zobacz posta
    a co to ma do rzeczy? skoro baterie są naładowane na full a po przełączeniu w CL na 7fps działa?
    nie wykrywa w ogóle trybu CH na pokrętle tylko widzi je jako LV.
    organ nieużywany zanika
    sprawdziłem i mi jeszcze działa ze zwykłym aku

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jacek.gold Zobacz posta
    organ nieużywany zanika
    sprawdziłem i mi jeszcze działa ze zwykłym aku
    otóż ostatnio bardzo często używałem 8fps(max tydzień temu i działało bez zarzutu)
    Nikon d700+Mb-d10/D800 + MB-d12|Zenitar 16 2.8|N16-35 4 vr|Sigma 70-200 F2.8 II EX DG MACRO HSM|2xSB-800|YN 560|Samyang 85 1.4 AE UMC|Naneu Urban Gear u120

  6. #6

    Domyślnie

    Nie za bardzo skumałem opis za pierwszym razem, wybacz (coś tam namotałeś z jakimiś literkami "S" przy okazji, a o działaniu CL na 7 FPS nie wspominałeś). No to w takim razie proponuję reset puszki do ustawień fabrycznych, a jak to nie pomoże to wgranie softu raz jeszcze.
    Rozumiem, że mechanicznie jest w porządku i ładnie zatrzaskuje się blokadka w pozycji CH?
    Wygląda to na takie możliwe przyczyny jak na amatorskie oko:
    1) coś w oprogramowaniu się skopało
    2) zanieczyszczenie styków lub uszkodzenie przełącznika i podawanie pozycji CH jako LV
    3) lekkie przekręcenie się jakiegoś obrotowego elementu w tym przełączniku, tak, że pozycje nie do końca trafiają we właściwe miejsce

    Poza przypadkiem pierwszym raczej celowałbym zatem w serwis. Na szczęście można robić zdjęcia na 7FPS i się tym za mocno nie przejmować.

    PS. Jaki soft? Wgrywałeś może nowa wersję ostatnio?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mOSAd Zobacz posta
    Nie za bardzo skumałem opis za pierwszym razem, wybacz (coś tam namotałeś z jakimiś literkami "S" przy okazji, a o działaniu CL na 7 FPS nie wspominałeś). No to w takim razie proponuję reset puszki do ustawień fabrycznych, a jak to nie pomoże to wgranie softu raz jeszcze.
    Rozumiem, że mechanicznie jest w porządku i ładnie zatrzaskuje się blokadka w pozycji CH?
    Wygląda to na takie możliwe przyczyny jak na amatorskie oko:
    1) coś w oprogramowaniu się skopało
    2) zanieczyszczenie styków lub uszkodzenie przełącznika i podawanie pozycji CH jako LV
    3) lekkie przekręcenie się jakiegoś obrotowego elementu w tym przełączniku, tak, że pozycje nie do końca trafiają we właściwe miejsce

    Poza przypadkiem pierwszym raczej celowałbym zatem w serwis. Na szczęście można robić zdjęcia na 7FPS i się tym za mocno nie przejmować.

    PS. Jaki soft? Wgrywałeś może nowa wersję ostatnio?

    soft najnowszy, wgrywany przeszło miesiąc temu i wszystko normalnie działało.
    Z tym "S" to zerknij na wyświetlacz po wciśnięciu przycisku INFO i przekręć kółkiem trybów przy trybie S i LV będziesz miał ikonkę S.

    normalnie przeskakuje kółko, spróbuje z resetem i wgraniem softu jeszcze raz.
    a jak nei to na dniach kupie izopropanol i tak jak TOP67 mi poradził wpuszczę kilka kropel do kółka i "przemyje"
    Nikon d700+Mb-d10/D800 + MB-d12|Zenitar 16 2.8|N16-35 4 vr|Sigma 70-200 F2.8 II EX DG MACRO HSM|2xSB-800|YN 560|Samyang 85 1.4 AE UMC|Naneu Urban Gear u120

  8. #8

    Domyślnie

    No właśnie - przemyć trochę nie zaszkodzi chyba. Tu jednak się nie znam, więc nie doradzam.
    Ikonka "S" jest wyłącznie w trybie pojedynczych zdjęć. Znika przy CL i CH, gdyż to zdjęcia seryjne i zastępuje ją znaczek stosu kartek.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mOSAd Zobacz posta
    No właśnie - przemyć trochę nie zaszkodzi chyba. Tu jednak się nie znam, więc nie doradzam.
    Ikonka "S" jest wyłącznie w trybie pojedynczych zdjęć. Znika przy CL i CH, gdyż to zdjęcia seryjne i zastępuje ją znaczek stosu kartek.
    otóż to. w trybie pojedynczego zdjęcia mam "S" w CL obecnie mam ikonkę tryb seryjny i 7fps, w trybie CH mam znów "S" tak jak i w trybie LV
    Nikon d700+Mb-d10/D800 + MB-d12|Zenitar 16 2.8|N16-35 4 vr|Sigma 70-200 F2.8 II EX DG MACRO HSM|2xSB-800|YN 560|Samyang 85 1.4 AE UMC|Naneu Urban Gear u120

  10. #10

    Domyślnie

    Tak, ale tryb wyzwalania migawki w LV ustawiasz w:
    Aparacik - Podgląd na żywo - Wyzwalanie Migawki - S, CL, CH
    Ciekawe co będzie jak wybierzesz CH. Nadal pewnie w ustawieniu CH włączy się jednak LV, bo coś tam nie kontaktuje.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •