Close

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 77
  1. #21

    Domyślnie

    Każdy robi jAK LUBI JA NP LUBIE SKRAJNOŚCI CIASNE SALE I MAŁE MIESZKANIA BLOKOWE 14-24 I JEST FAJNIE A I NA SALI NA 24 JEST FAJNIE A PLENER TO 70-200 A JAK CHCE SZEROKIE UJĘCIA POŁĄCZENIA NIEBA DUŻEJ ŁĄKI JAKIŚ ZAMEK JEZIORO CO DAJE MI PRZESTRZEŃ I ODDECH TO SZEROKO , JUZ NIE NOSZĘ TORBY WYPEŁNIONEJ PO BRZEGI SZKŁAMI 1 BODY JEST ZAPIĘTE TELE 2 BODY SZEROKI KĄT . PS JA NIE ŻONGLUJE SZKŁAMI BO PRZEZ TO MOŻNA WIĘCEJ STRACIĆ NIŻ ZYSKAC
    Sabinki dwie, Nikony dwa ,nikkory dwa ,tamrony dwa i ryba

    WWW-makro widoki itd [/COLOR]

  2. #22

    Domyślnie

    Szczerze mówiąc mam dylemat w tym momencie:

    1) . N 14-24 + 35 + 85
    2). N 24-70 + 85 (+ coś bardziej szerokiego "taniego" dla urozmaicenia)


    ps. szkoda ze Nikon nie ma w swojej ofercie czegoś na styl C 100/2 tanie i bardzo chwalone na optyczne.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kuuubu Zobacz posta
    Szczerze mówiąc mam dylemat w tym momencie:

    1) . N 14-24 + 35 + 85
    2). N 24-70 + 85 (+ coś bardziej szerokiego "taniego" dla urozmaicenia)
    jesli nie podoba Ci się moja propozycja to na pewno bierz 24-70 z tego nie rezygnuj i nic więcej potem w praniu Ci samo wyjdzie czego brakuje
    Sabinki dwie, Nikony dwa ,nikkory dwa ,tamrony dwa i ryba

    WWW-makro widoki itd [/COLOR]

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kuuubu Zobacz posta

    ps. szkoda ze Nikon nie ma w swojej ofercie czegoś na styl C 100/2 tanie i bardzo chwalone na optyczne.
    Przecież jest 85 1.8 w tej samej cenie właściwie. Różnica w kącie widzenia praktycznie pomijalna.

  5. #25

    Domyślnie

    Niby jest ale miałem 2 sztuki 85 1,8 i zawsze był niedosyt w ostrości :/

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kuuubu Zobacz posta
    Niby jest ale miałem 2 sztuki 85 1,8 i zawsze był niedosyt w ostrości :/
    Na D300 czy D700 ?
    Ja swoją 85 na D90 chciałem dać pod pociąg, pod podpięciu na FF jest lepiej niż zaje....e ostro . Wiem że AF z d90 nie powinienem porównywać do d300 ale...

  7. #27

    Domyślnie

    Z d300 i d90 było średnio

  8. #28

    Domyślnie

    masz jeszcze nową 85/1.8G w cenie 2k zł. o niebo lepsza niz stara wersja D

  9. #29

    Domyślnie

    W wątku o 28/1.8 znajdziesz m.in. link do reportażu ślubnego wykonanego przy użyciu 17-35, 28/1.8, 85/1.4 i chyba 50-ką jakąś sporadycznie. Czyli da się bez standardowego zooma. Oczywiście mowa o FX. Szerokość przydaje się w plenerze, panoramach miasta, gór, morza, co tam w pobliżu jest. W małych pomieszczeniach, kościółkach, salkach biesiadnych itd. Kiedy chcesz objąć całe towarzystwo. Dlatego fajnie mieć cos szerokiego, ale nie jest to jakiś super wymóg. Podobnie jak zoom w ogólności. Jednak stałkami łatwiej operować na dwóch korpusach. W przypadku jednego aparatu zoom jednak jest wielokrotnie zbawieniem. A jak ciemno to zbawieniem są jasne stałki. Dlatego ci co mogą sobie na to pozwolić i opanowali technikę pracy na dwóch korpusach, to mają zalety obu światów - dowolny zakres plus jasność.

    PS. Ups, nie widziałem późniejszych postów - to odpowiedź na coś tam w środku dyskusji. Nieważne...
    Ostatnio edytowane przez mOSAd ; 08-08-2012 o 19:38

  10. #30

    Domyślnie

    Powiem szczerze ze przeczytałem prawie cały wątek o N 28 1.8 iii... nie wiem czy to wszystko dobrze zrozumiałem ale w stosunku do N 35 1.8 różnica polega praktycznie tylko na ogniskowej ? ...ostrość, obudowa, af to samo, to skoro to samo to dlaczego taka różnica w cenie ;p

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •