Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32
  1. #11

    Domyślnie

    D7000 lub Fuji S5Pro. D300 to fajny aparat, ale bardziej reporterski - niepotrzebny w tym wypadku - brak ISO 100 i ogromnej dynamiki matrycy z D7000 to jego minus. Fuji jest fajne, ale to też leciwa konstrukcja - matryca ma dobrą dynamikę, jednak rozdzielczość o wiele słabsza. Jednak zdjęcia prosto z puszki - oj nie wiem czy nie będą nawet najlepsze. Oczywiście nowy fotograf mógłby wybrać jeszcze lepszą matrycę - Pentaksa K-5. No, ale tak to co chwila jakiś lepszy korpus ktoś wypuści. Lepiej pomyśleć o szkłach, które będziemy chcieli/mogli podpiąć i które nas zadowolą w przewidywanych zastosowaniach. Zarówno D7000 jak i K-5 miały wpadki z pechowymi korpusami słabo ostrzącymi. Przy krajobrazie to drobiazg - ustawimy ręcznie. Jednak ogólnie, to już słabo i trzeba się poużerać trochę z serwisem lub w fatalnym wypadku zwrócić korpus. Podobnie przy chlapaniu olejem. No jakoś kontrola jakości została tu mocno ograniczona.

  2. #12

    Domyślnie

    Świetne jpg robi fuji s5pro

  3. #13

    Domyślnie

    Przejdź się do sklepu - sprawdź D7000 - upewni się że w razie problemu mógłbyś wymienić korpus i kup D7000 - będzie najlepszy z wymienionych - K-5 może być lepszy (budowa, jakość zdjęć) ale skoro potrzebujesz silnika w body tzn. że masz już jakieś szkła nikona i bez sensu zmieniać system.
    Kolega kupił ostatnio D7000 i działał wyśmienicie i nie miał oznak żadnych "chorób" Choć z 70-200/2.8 VR jakoś ciężko mu było się dogadać - z każdym innym ostrzył ładnie, a tutaj nie bardzo.

  4. #14

    Domyślnie

    wg mnie w JPGu nowe konstrukcje - d3200, d5100, d7000, d800 i d4 wyprzedzają swoich poprzedników o epokę.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    wg mnie w JPGu nowe konstrukcje - d3200, d5100, d7000, d800 i d4 wyprzedzają swoich poprzedników o epokę.
    Znam obrazek z D7000 (innych wymienionych przez Ciebie nie znam), sporo nim fotografuje i jpg jest napewno lepszy niż z korpusów wcześniejszych (D200/D300/s/D90 etc). Ale nigdy nie odważyłbym się napisać, że to inna epoka.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  6. #16

    Domyślnie

    A ja się odważyłem i to podtrzymuję. Tonalność i jakość cieni JPGów z nowych nikonów jest nieporównywalna w stosunku do poprzedniej lini (d300/d700/d3). Im wyższa czułość tym przewaga jest większa. Oczywiście jak zawsze przy ocenie obrazka moja ocena jest subiektywna.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  7. #17

    Domyślnie

    tak samo mozna powiediec o totalnosci kliszy a cyfrówek imo jest w dalszym ciągu przepaść pomimo skoku technologicznego jaki cały czas sie dokonuje.
    .........

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    A ja się odważyłem i to podtrzymuję. Tonalność i jakość cieni JPGów z nowych nikonów jest nieporównywalna w stosunku do poprzedniej lini (d300/d700/d3). Im wyższa czułość tym przewaga jest większa. Oczywiście jak zawsze przy ocenie obrazka moja ocena jest subiektywna.
    Widocznie pracujesz na lepszym monitorze niż ja, albo widzisz więcej niż ja. Rożnica jest, ale nie dramatyczna. Na wydruku jeszcze mniejsza niż na monitorze
    p.s. moja ocena jest również subiektywna
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  9. #19

    Domyślnie

    Kupiłem dla żony D5100. Myślę sobie - jakoś da radę z jpegami, bo nie mam sumienia zadręczać ją obróbką NEF-ów. Ale to, co zobaczyłem prosto z puszki D5100 przeszło moje wyobrażenia! Teraz to ja zadręczam się NEF-ami z D300, żeby dorównać jakością żoninym obrazkom. Nigdy nie wierzyłem w tzw. "epokowe różnice", ale dziś już złudzeń nie mam.
    Wniosek? Nawet prosty aparacik nowszej generacji (w bezwzględnej kwestii samego obrazka) jest po prostu lepszy. Gdy dodamy inne zmienne, wniosek może być inny, ale to temat rzeka...

  10. #20

    Domyślnie

    JPG w amatorskich puszkach był zawsze lepszy od puszek pro. Kolega ma D40 i JPG z tej starej puszeczki zawsze mnie zaskakiwał.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •