Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie D7000 - blokujący się autofokus

    Witam,

    Mam problem z AF w D7000 ale chyba inny niż do tej pory opisywane. Chciałbym jednak upewnić się przed wizytą w serwisie, że nie jest to efekt mojej niewiedzy.

    Używam D7000 + NIKKOR AF-S 18-200 DX (G II ED). Od czasu do czasu aparat "zacina" się i traktuje obiektyw jak gdyby miał manualny AF - na wyświetlaczu pomocniczym wyświetlany jest tylko jeden, zawsze centralny punkt AF, nie działa przycisk wyboru trybu AF no i oczywiście obiektyw nie ostrzy. Każde naciśnięcie spustu migawki powoduje, że ramka AF w wizjerze rozbłyska na czerwono. Dalmierz jednak działa i kiedy kręcę pierścieniem ostrości na obiektywie w wizjerze pokazuje prawidłowo moment, kiedy aktywny punkt AF "łapie" ostrość (wskaźniki ">O<" w lewym dolnym rogu wizjera). Przesłona działa prawidłowo. "Zacięcie" ustępuje samo po kilku minutach lub kilku dniach - nie widzę reguły.
    Próbowałem resetu ustawień, wyjmowania baterii i odłączania obiektywu (niestety nie mam innego), przełączania na wszystkie sposoby pomiędzy trybem M i AF w aparacie i obiektywie - nie pomaga. Czy ktoś ma jakiś pomysł jaki może być powód występowania tego problemu?

  2. #2

    Domyślnie

    Brak kontaktu na stykach obiektyw - aparat. Spróbuj przemyć styki w aparacie i obiektywie czystym spirytusem. Jeśli nie to niestety serwis, bo może to być też zimny lut w aparacie lub obiektywie.
    D, F, Xmm/xx, Już sam się gubię w tym wszystkim.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki!
    Po oczyszczeniu styków działa, zobaczymy tylko czy już na stałe. Jeżeli sytuacja się powtórzy to jadę prosto do serwisu.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •