Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: d700 czy d7000

  1. #11
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    Do krajobrazu też polecam cropa. Co zaproponujesz dobrego jakościowo zamiast Tokiny 11-16/2.8, którą on juz ma?
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #12
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2012
    Miasto
    londyn -mysliborz
    Posty
    13

    Domyślnie

    ale 70-200 vr2 bedzie dzialal wzorowo z d7000?

  3. #13
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    Oczywiście.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #14
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2012
    Miasto
    londyn -mysliborz
    Posty
    13

    Domyślnie

    do krajobrazu z tego co czytalem to dx proponuja bo wieksza glebia ostrosci

  5. #15

    Domyślnie

    d7000 gdzies tam czytalem niepochlebne recenzje
    D300s nie bylby lepsza propozycja?

  6. #16
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2012
    Miasto
    londyn -mysliborz
    Posty
    13

    Domyślnie

    a co do jakosci tokiny to nie narzekam,polecam to szkielko http://foto.recenzja.pl/Forum-album_...id-245182.html (fota zrobiona tym szklem_)

    tez myslalem nad d300s,ale mysle ze d7000 na przewage nowosci technicznej,matryca i pare innych bajerow
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 26-07-2012 o 22:11

  7. #17

    Domyślnie

    Miałem d7000 ponad rok, około 14K fotek zrobiłem. Była okazja zmieniłem na d700 więc mam porównanie.
    Jak koledzy piszą d700 do portretu to idealna sprawa. Natomiast chęć zabawy w ptaki i AF w d7000 to już poważne wyzwanie. Na tle obu wątków na temat d7K uważałem moją puchę za nie świrującą z AF. Jak przesiadłem się na d700 zrozumiałem jak bardzo się myliłem.
    Skoro masz d90 to bym kulał kasę na d700 jak masz taką możliwość. No chyba że filmy też ciebie interesują to komplikuje sprawę.
    FX - 28 - 50 - 135

  8. #18
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2012
    Miasto
    londyn -mysliborz
    Posty
    13

    Domyślnie

    filmy mnie w zupelnosci nie kreca,zdjecia krajobraowe,portret i fotografia przyrodnicza to jest to na czym sie koncentruje

  9. #19

    Domyślnie

    ...Jak koledzy piszą d700 do portretu to idealna sprawa. Natomiast chęć zabawy w ptaki i AF w d7000 to już poważne wyzwanie. Na tle obu wątków na temat d7K uważałem moją puchę za nie świrującą z AF. Jak przesiadłem się na d700 zrozumiałem jak bardzo się myliłem.
    Skoro masz d90 to bym kulał kasę na d700 jak masz taką możliwość. No chyba że filmy też ciebie interesują to komplikuje sprawę.
    filmy mnie w zupelnosci nie kreca,zdjecia krajobraowe,portret i fotografia przyrodnicza to jest to na czym sie koncentruje
    Wszystko ładnie i pięknie, tylko jakie szkło do D700 na ptaszki ?

    Taki wystarczy ? --> chyba nerka nie wystarczy...
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  10. #20

    Domyślnie

    Niestety ale zarówno krajobraz, jak i przyroda to spore koszty w formacie FX jeżeli szukamy dobrej jakości. Napisałem spore? Przepraszam, pomyłka. OGROMNE. Oczywiście da się i z tańszym sprzętem, ale to już będą ciągle jakieś kompromisy. A skoro mają być kompromisy, to lepiej kupić DX i mieć ciut inne kompromisy. Ale za to trzy razy taniej.
    Ja bym jednak zastanawiał się pomiędzy D7000 i D300s zatem. Ewentualnie jeżeli możesz to wstrzymał bym się trochę. Tak do października/listopada. Może pojawi się coś, co rozwiąże dylemat?
    Niestety D7000 ma wciąż niezałatwioną sprawę szwankującego AF. Ale daje sporo lepszy obrazek niż D300s przy niskich ISO, co jest przydatne przy krajobrazach. Na wysokich ISO, czyli do przyrody, nie ma przepaści, ale nadal jest lepszy.
    Ja chyba bym zaryzykował kupno D7000, pod warunkiem że nie robisz portretów bardzo często. A jeżeli robisz, to niestety jedynym wyjściem jest kupno D800 i korzystanie z zalet obu formatów. Strata na cenie korpusu *być może* zwróci się w postaci tańszych obiektywów. Chociaż to trochę wątpliwe. Jeżeli to odpada, to brałbym D7000 i ewentualnie walczył z serwisem i próbował regulować AF, jeżeli trafi ci się korpus z problemami.
    Jeżeli zdecydujesz się jednak na pełną klatkę to nie kupowałbym D700. Nie jest on idealny do twoich celów. Spojrzałbym prędzej na korpusy Canona (w szczególności 5D II oraz 1Ds II) lub na D800.
    Ostatnio edytowane przez mOSAd ; 27-07-2012 o 00:33

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •