Close

Zobacz wyniki ankiety: Miejsce i termin

Głosujących
37. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Kręgiel 20-23.09, za 473 zł - jedyna możliwość

    3 8,11%
  • Kręgiel 20-23.09, za 473 zł - preferuję

    3 8,11%
  • Wiktorowo - 27-30.09, za 546 zł - jedyna możliwość

    4 10,81%
  • Wiktorowo - 27-30.09, za 546 zł - preferuję

    13 35,14%
  • Obojętnie, jadę zawsze i wszędzie bo i tak będzie fajnie

    14 37,84%
Strona 1 z 31 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 310

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie Jesienny plener modelkowy 09.2012 Wiktorowo

    Tradycyjnie trzeba zrobić jesienią plener modelkowy
    Dam dwie opcje do wyboru. Różny termin, cena i co najistotniejsze - miejsce.
    Jest ankieta, osoby, które by chciały wziąć udział proszę o zaznaczenie co by wybrali.
    Innych opcji (np: nie jestem zainteresowany) nie daję, bo i tak nie ma to wpływu na nasz wybór.
    Obie lokalizacje w kuj-pom, około 30-40 km od Bydgoszczy.

    1. Kręgiel - www.kregiel.pl sporo osób zna to miejsce, bo tam już były 2 plenery. Zaletą jest to, że jest tam gdzie fotografować i jest tanio. Żarcie było takie sobie, pokoiki też standardu "studenckiego". Po jesieni ośrodek przekształci sie w Dom Pomocy Społecznej, więc to ostatnia szansa zrobić tam plener. Dobudowano mały basen (5x15 m), reszta wygląda tak jak wcześniej. Wątek o plenerze w Kręglu: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=177464 a zdjęcia: www.galeria.jjstudio.pl/categories.php?cat_id=1 i www.galeria.jjstudio.pl/categories.php?cat_id=11 więc nie będę się rozpisywał o tym miejscu, można poczytać wątki.

    2. Wiktorowo. www.wiktorowo.com Duży ośrodek, nad jeziorem. Ośrodek jest za lasem, odosobniony, ogrodzony, ma duży parking. Trzy pawilony, pomieścimy się w jednym lub dwóch. Polecony przez znajomych, podobno super karmią (dużo i smacznie), okolica ładna, standard pokoi (i łazienek) lepszy niż w Kręglu, cena niewiele wyższa. Byłem, oglądałem. Miejsce ma sporo zalet. Jest blisko Bydgoszczy, więc na weekend mogą dojechać "nadprogramowe" modelki. Co istotniejsze - wokoło jest kilka bardzo interesujących fotograficznie miejscówek. Bardzo blisko jest Pałac w Lubostroniu www.palac-lubostron.pl/index.php?lang=pl - to jedno z 3 najpopularniejszych miejsc "ślubniaków" z Bydgoszczy i okolic, a to o czymś świadczy. Ładny park, ale i ładne wnętrza pałacu - sale, meble, kominki, fortepian itd. Drugie bardzo interesujące miejsce to Piechcin - zbiorniczek wodny w którym to woda jest bardzo piękna - turkusowa. www.bazapiechcin.eu - fotki nie pokazują zalet miejsca - z modelkami na białych skałkach i nad turkusową wodą można naprawdę zrobić fajne rzeczy. To zalane wyrobisko po wydobyciu wapienia, gdyż jest to teren po cementowni Lafarge. Teren prywatny, wynajmuje go pewien pan na bazę nurkową (tam jest ponad 20 m głęboko). Byłem, rozmawiałem, są opłaty, ale od całej grupy fotografów weźmie 50 zł za dzień, czyli to parę zł na głowę - chyba nie ma problemu?
    jak się jedzie do Piechcina to obok są olbrzymie hałdy - taki księżycowy krajobraz. Też da się coś ciekawego porobić, tylko będzie nas goniła ochrona z cementowni
    Na terenie ośrodka jest ściana wspinaczkowa - też coś można tam pofocić. Jest też niedaleko jakieś źródełko (nie dotarłem) i głaz narzutowy w Szczepanowie.
    Dosłownie ze 3 km od ośrodka jest wieś Annowo, tam jest kilka rozlatujących się stodół, oraz gospodarstwo pewnej pani, która to wynajmuje koniki (i kucyki). Stoją w zaadoptowanej na stajnię oborze, murowanej, małej dosyć. Pani też chce kasę - 50 zł od grupy, za godzinę. Mam do niej telefon (podobnie jak do faceta z bazy nurkowej). Można zrobić wyskok do muzeum kolejki wąskotorowej albo do Biskupina.
    W Wiktorowie w pawilonie jest kilka dużych pustych sal, w których porobimy sobie studia fotograficzne. Ja przywiozę lampy tak by utworzyć jedno, jak kto ma lampy to może przywieźć i powstaną kolejne.

    1. Terminy - limituje nas to, jak obłożony jest ośrodek.
    KRĘGIEL - 20-23.09, czwartek (po południu) - niedziela.
    WIKTOROWO - 27-30.09
    czwartek (po południu) - niedziela.
    Można wziąć udział w niepełnym wymiarze dni (zapłaci się mniej, ale za sam pobyt mniej).

    2. Spróbujemy zrobić co do zasady taki podział pracy jak na plenerze w Dworze Luboradza. Podzielimy wszystkich fotografów na 5 grup i każdej z grup przypiszemy na pół dnia (od posiłku do posiłku) jedną modelkę. Po obiedzie grupa dostaje inną modelkę. Fajnie to działa, przy każdej z modelek jest wtedy taka sama liczba fotografów.
    Jeśli plener będzie się cieszył za dużym powodzeniem to będzie ciężko to zrealizować, bo mamy tylko 5 połówek dnia, więc max 5 modelek. Jak będzie ponad 35 chętnych to będziemy kombinować inaczej (albo nie robić podziału, jak na poprzednich plenerach w Kręglu).
    Zakładam (tak jest robiona kalkulacja), że na około 6 fotografów przypada 1 modelka (a na 2-3 modelki stylistka).
    Preferuję nowe miejsce pleneru - Wiktorowo. Grupa bierze modelkę, wsiada w 2 samochody i jedzie - jedni do Lubostronia, inni na konie, inni do Piechcina itd.

    3. Cena. Składa się z 2 części. Opłaty pobytowej i za część "warsztatową".
    Za pobyt fakturę osobom zainteresowanym wystawi ośrodek wypoczynkowy, za część warsztatową (FV za szkolenie) - ja. Część warsztatowa obejmuje przypadające na 1 fotografa koszt pobytu ułamka modelki, stylistki i ich wynagrodzenia.

    A. koszt pobytu fotografa. 4 dni = 3 noclegi + 3 komplety posiłków
    Kręgiel - 240 zł
    Wiktorowo - 300 zł, opcja - dopłata do pokoju 2 - osobowego 20 zł/noc/osoba i trzeba mieć drugiego kompana
    Jeśli ktoś będzie krócej o 1 dzień to może policzyć mniej (Kręgiel - 1 dzień 80 zł, Wiktorowo 100 zł). Uwaga - tu VAT to tylko 8%.
    B. opłata za warsztaty -
    Kręgiel - 233 zł (190 netto, 23% VAT),
    Wiktorowo - 246 zł brutto (200 netto, 23%VAT)

    Czyli
    Kręgiel suma 473 zł
    Wiktorowo 546 zł

    Chciałbym wszystkim rozdać identyfikatory z nickiem z forum i imieniem. Podawajcie więc przy okazji swoje imiona, nie kojarzę po prostu wszystkich z nickami. Podawajcie też miasta, może uda się zaplanować wspólny transport.

    Wpłaty zbieram do pierwszych dni września, ale być może zrobię przedpłatę 50 zł jak się nie będe mógł połapać ilu tak naprawdę jest chętnych . Bo orientacyjna liczbę osób muszę znać w drugiej połowie sierpnia - muszę ją podać do ośrodka i muszę dopiąć sprawy odpowiedniej liczby modelek i stylistek.

    Lista chętnych:

    1. Jacek_Z - Jacek - Bydgoszcz
    2. TOP67 - Tomek - Wrocław (wpłata)
    3. cube - Kuba - Trójmiasto (wpłata)
    4. Wilk325 - Tadeusz - Bydgoszcz
    +1 Young - Adam - Łódź
    5. wukaem - Wiktor - Łodź (wpłata)
    6. Marie - Mariola - Trójmiasto (wpłata)
    7. somrozen - Irek - Słupsk (odpada - ma zlecenie)
    8. ptr07 - Piotr - Bydgoszcz (wpłata)
    9. Shaiith - Jacek - Bydgoszcz (wpłata)
    10. thnx - Wojtek - Bydgoszcz (wpłata)
    11. skuter41 - Piotr - Łódź (wpłata)
    12. Roxer - Robert - Bydgoszcz
    13. nikonista02 - Marek - Bydgoszcz (wpłata)
    14. leon_gd - Leszek - Trójmiasto (wpłata)
    15. R3Dsun - Kasia - (Anglia, raczej nie dostanie urlopu)
    16. jendrusz - Andrzej - Wrocław (wpłata) nie, zamiast Jaras - Jarek - Warszawa
    17. passer - Jacek - Bydgoszcz (wpłata)
    18. nuberus - Marek - Gdańsk (wpłata)
    19. greem - Adam - Bydgoszcz (wpłata)
    20. Shortee - Łukasz - Bydgoszcz (wpłata)
    21. kiirpl - Robert - Katowice (wpłata)
    22. Edytor - Edyta - Bydgoszcz (wpłata)
    23. radek7 - Radek - Bydgoszcz (wpłata)
    24. wbas78 - Waldek - Bydgoszcz (wpłata)
    25. pm16v - Paweł - Kraków (wpłata, łącznie z noclegami)
    26. gizmo - Tomek - Bydgoszcz (odpada)
    27. LukasFM - Łukasz - Wrocław (wpłata)
    29. .:Gerard:. - Gerard - Monachium (wpłata, łącznie z noclegami)
    30. Riki - Ryszard - Trójmiasto (odpuszcza tym razem)
    31. m_r12 - Maciej - Trójmiasto (zapłacił)
    32. ILKK - Maciej - Poznań
    33. bartos - Bartek - Sosnowiec (odpada, wyjazd za granicę)
    34. kicy - Jacek ? - Człuchów
    35. a jednak... - Jola - kujawy (?)(bez soboty)
    36. Nickt - Tomek - Bydgoszcz (zapłacił)
    37. endrju22 - Andrzej - Toruń ?
    38. pinokio - Marek - Warszawa (zapłacił)
    39. moro - Robert - Kraków? Katowice? (budżet nie pozwala)
    40. mistrall - Darek - Łodź (od piątku) - (zapłacono 600, za żonę)
    40.a - druga połówka Darka (zapłacono)
    41. werdys - Witek - Mielec (wpłata)
    42. aro272 - Arek - Koszalin/Słupsk (odpuszcza - zajęty termin)
    43. prfoto - Przemek - Poznań (wpłata)
    44. gringo222 - Artur - Warszawa
    45. Katrina - Kasia - Trójmiasto (wpłata)
    46. mirek - Mirek - Trójmiasto (wpłata)
    47. gugus - Rafał - Trójmiasto (wpłata)
    48. flashmen - Paweł - Wrocław
    49. Darko - Darek - Trójmiasto (wpłata)
    50. michal-m - Michał - Warszawa (Pentax) (wpłata)
    51. RobertMiernik - Robert - Rzeszów (wpłata)
    52. hlynur - Leszek - Koszalin (wpłata)
    53. digit - Marek - Wrocław (wpłata)


    wytłuszczone - zarejestrowane wpłaty. Stan na 2012.09.25 godz 14.50 - od 38 osób.

    Poproszę o wpłaty za część warsztatową w wysokości 246 zł brutto (VAT 23% - fakturę za szkolenia wystawię ja) do końca sierpnia, ewentualnie pierwsze dni września (niektórzy czekają na wypłaty).
    Wpłaty na konto:
    Jacek Ziółkowski, konto nr: 09 1440 1215 0000 0000 0292 5303 - Nordea Bank Polska

    z dopiskiem Wiktorowo i z podaniem nicka, koniecznie! Proszę też (w przelewie) podać nr tel. kom. do siebie.

    Opłaty za pobyt w wysokości 300 zł wniesiecie na miejscu. Ci co będą krócej - wpłacą mniej (2 dni - 200 zł). Faktury za pobyt (tym co je chcą) wystawi ośrodek.
    Część opłat za pobyt muszę dostać ja - bo w początku września robię przedpłatę za was.

    Jeśli ktoś się wycofa na mniej niż tydzień przed plenerem to za pobyt nie zapłaci. Ale za część warsztatową - te 246 zł mu przepada, umówmy sie tak. Te pieniądze są dla modelek itd, więc jak jedna osoba odejdzie to ja i tak nie cofnę dyspozycji dla ekipy.

    Dostałem od was jedną propozycję (na PW) kolejnej lokalizacji - ładną, ale prawie w Bieszczadach, więc ciut daleko. Proszę o kolejne pomysły.

    Pierwszy (czyli właśnie ten) post będzie aktualizowany w miarę spływania informacji, więc czasem proszę do niego wracać



    Fotografie z pleneru są na zewnętrznej galerii. Proszę założyć tu
    http://www.galeria.jjstudio.pl/categories.php?cat_id=20 konto (najlepiej z takim nickiem jak na forum), poczekać aż ja przyklepię nowego użytkownika, a nastepnie wrzucać zdjęcia do tej kategorii (ikonka upload). Zdjęcia też będą czekały na akceptację (max kilka godzin).


    Mówiłem o następnych plenerach. Wpiszcie się do newslettera:
    http://www.new.jjstudio.pl/newsletter.php?id=4

    Dobrze by było gdybyście zalajkowali na FB moją stronę - tam też coś czasami się pojawi.
    http://www.facebook.com/jjstudiopl
    (nie jestem fanem FB jak widać po ilości wpisów)
    oznaczcie się na zdjęciu grupowym http://www.facebook.com/photo.php?fb...type=1&theater
    ta sama grupówka jest do pobrania na http://www.galeria.jjstudio.pl/index.php

    profile na MaxModels i bezpośrednie maile. Angelina nie ma konta na MM:

    Ola makijaże - http://www.maxmodels.pl/oliskova.html olisek (małpa) interia.eu
    proszę o podpisywanie również wizażystek pod zdjęciami.
    strona na facebooku: https://www.facebook.com/OliskovaMakeup

    Prośba od Oli: jeśli wstawiacie zdjęcia na facebooka, to bardzo by mi było milo jeśli również zostałabym oznaczona jako wizażystka.

    Agata - dojechała na ostatni dzień - a.chrosniak maupa wp.pl
    Agnieszka - blondynka - natrix10 maupa o2.pl
    www.maxmodels.pl/bioondo.html

    Angelina - seksowna burza ciemnych loczków - angelinaw09 maupa wp.pl
    Daria - blond dzidzia, o niespożytej energii i dużych oczach - princess123456 maupa wp.pl

    Elka - ciemna z grzywką, jeździ Oplem - elka.derengowska maupa wp.pl
    www.maxmodels.pl/elka87.html

    Sandra - ciemna z grzywką, drobna - sjaskolska maupa gmail.com
    www.maxmodels.pl/sandrajj88.html

    Wiktoria - włosy krótkie proste mysio-rude - wiktoriabembnista maupa wp.pl

    Baaardzo proszę o recenzje tego pleneru :
    www.new.jjstudio.pl/photos.php?id=26
    szczerze piszcie. Wolałbym obszerniej niż jedna linijka (w archiwum są komentarze po ostatniej Luboradzy)
    Uzupełnię to "sprawozdanie" (w marę spływania) co atrakcyjniejszymi zdjęciami i podepnę linki, (na razie nie ma powiększeń kilku fot, bo nie mam ich na swoim serwerze)
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 08-10-2012 o 20:34
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #2

    Domyślnie

    Zapisany

    Jakby jechał ktoś jeszcze z Wrocławia, to zabiorę do samochodu.
    Ostatnio edytowane przez TOP67 ; 16-07-2012 o 21:48
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  3. #3

    Domyślnie

    jadę gdziekolwiek, mam już głód plenerowy z tym, że to będzie tuż po moim urlopie i nie urwę się w czwartek, dojadę do Was w piątek po południu.
    500px.com/kubasikorski

  4. #4
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Spodziewałem się, że właśnie ci dwaj osobnicy będą pierwsi
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Spodziewałem się, że właśnie ci dwaj osobnicy będą pierwsi
    jak zawsze
    ale ja też poproszę na listę;
    a gdzie - zagłosowałem nr 5

  6. #6

    Domyślnie

    Również poproszę o wpisanie na listę. Głos na czwóreczkę dałem, ale pojadę gdziekolwiek.
    Wiktor, Łódź
    Ostatnio edytowane przez wukaem ; 16-07-2012 o 23:41

  7. #7

    Domyślnie

    Mnie też proszę dopisać.

  8. #8
    Oszczędny w słowach Awatar somrozen
    Dołączył
    01 2011
    Miasto
    Słupsk/Koszalin
    Posty
    225

    Domyślnie

    Jacku, proszę o dopisanie mnie do listy...
    ======================================
    D4s,D4,D700,2xN24-70,N70-200,N70-300,N85,N50,SB700,2xSB910, DJI Phantom 2V+, DJI MAVIC, DJI OSMO...żaden ze mnie fotograf.

  9. #9
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Sami swoi
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #10

    Domyślnie

    To i mnie Jacku wstępnie dopisz.
    Pozdrawiam

Strona 1 z 31 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •