Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36
  1. #1

    Domyślnie Czy warto kupić obecnie 85 1.8 D

    Mam ok. 950 zł i chciałbym kupić obiektyw do portretu. Aparat nikon d90
    1.
    Czy warto kupić obecnie 85 1.8 D jak już jest wersja G czy może teraz kupić 50 1,8 D za około 400 zł a resztę kasy odłożyć na wersję G.
    2.
    Może zamiast nikkora kupić tamrona makro 90

    W jakiej cenie stoi teraz obiektyw w wersji D.

  2. #2
    Gaduła Awatar NBA
    Dołączył
    09 2007
    Miasto
    Jarocin, Wielkopolska
    Posty
    3 760

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kubuś24 Zobacz posta
    Mam ok. 950 zł i chciałbym kupić obiektyw do portretu. Aparat nikon d90
    1.
    Czy warto kupić obecnie 85 1.8 D jak już jest wersja G czy może teraz kupić 50 1,8 D za około 400 zł a resztę kasy odłożyć na wersję G.
    2.
    Może zamiast nikkora kupić tamrona makro 90

    W jakiej cenie stoi teraz obiektyw w wersji D.
    A w jakiej cenie są teraz marchewki? A w jakiej pomidory? Czy lepiej kupić kalarepę czy kapustę? To klasa twoich pytań. Do zamknięcia.

  3. #3

    Domyślnie

    Tamron to inna bajka, jeżeli się nad nim zastanawiasz to przemyśl czego naprawdę Ci brakuje. Co do 85mm uważam, że sprawa jest prosta. Jeżeli stać Cię na wersje D kup D, jeżeli w dość krótkim czasie dozbierasz na G, to kup G. Czas leci, lato ucieka, kupuj to na co Cię stać i rób zdjęcia. G ma swoje zalety i bez wątpienia jest nowsza i lepsza, ale wersja D nie przestała robić zdjęć i jest to dalej bardzo dobra, tania (używana za około 1000 zł)portretówka. NBA, trochę wyrozumiałości. Pozdrawiam!

  4. #4

    Domyślnie

    kupować D i robić zdjęcia ...marsz! a nie tu zawracać głowę...
    D300s/MB-D10/17-55/35/50/85/70-200/SB600/ i ... brak czasu! Fuji X-T10/X-T20/18/35/56...

  5. #5

    Domyślnie

    Kup wersję D i czerp radość z tego szkła

  6. #6

    Domyślnie

    G owszem i jest lepszy od D, ale czy aż tak, żeby dopłacać aż tyle? Zrobiłem prywatny test porównawczy obu szkieł (moja D i wersja G pożyczona od znajomego). Wyszło to co miało wyjść, czyli że G jest lepszy. Pobiegłem więc czym prędzej do sklepu i kupiłem... gitarę elektryczną. I nadal robię zdjęcia 85/1.8D A za zaoszczędzone pieniądze mam wymarzonego elektryka. Polecam.
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  7. #7

    Domyślnie

    Oj karolt jaki ty glupi jestes. Trzeba bylo prownac twoja 85-tke z 85/1,4 G AFS to za zaoszczedzone pieniadze bys do tej eletryczki pażadny piec Marshalla zanabyl , a tak to tylko samo wioslo masz. Mysl bardziej perspektywicznie .

    p.s. tak powaznie , to tym swoim postem udowadniasz ze sa jeszcze ludzie ktorzy logicznie mysla i wiedza do czego sluzy sprzet, gratuluje

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zoom2 Zobacz posta
    Oj karolt jaki ty glupi jestes. Trzeba bylo prownac twoja 85-tke z 85/1,4 G AFS to za zaoszczedzone pieniadze bys do tej eletryczki pażadny piec Marshalla zanabyl , a tak to tylko samo wioslo masz. Mysl bardziej perspektywicznie .

    p.s. tak powaznie , to tym swoim postem udowadniasz ze sa jeszcze ludzie ktorzy logicznie mysla i wiedza do czego sluzy sprzet, gratuluje
    to tak jak w tym dowcipie o malym szkocie co biegal za autobusem zeby zaoszczedzic pieniadze a mogl za taksowka

  9. #9

    Domyślnie

    Hehe
    Następnym razem porównam do 85/1.4G, nie ma sprawy...
    Póki co się zadowolę podstawowym Piwejem.

    Dla ścisłości dodam, że gdybym dziś kupował 85mm, to pewnie bym kupił G, nawet na pewno. Ale zmieniać to mi się nie chce jakoś. Może przy jakiejś okazji.

    Ale jeśli tak jak w przypadku kolegi budżet jest ograniczony, to bez obaw polecam 85/1.8D i tyle.
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karolt Zobacz posta
    Wyszło to co miało wyjść, czyli że G jest lepszy. Pobiegłem więc czym prędzej do sklepu i kupiłem... gitarę elektryczną. I nadal robię zdjęcia 85/1.8D A za zaoszczędzone pieniądze mam wymarzonego elektryka. Polecam.
    Piękne! Muszę poszukać/wymyślić odpowiednik dla tematyki rowerowej Czy przerzutka tylna SLX jest lepsza od Deore i o ile lepsza?
    D7000 D40 | S 10-20/4.0-5.6 | N 18-105VR | N 35/1.8 | N AF 80-400VR | SB-400 SB-600 | Moje the best fotki.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •