Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1
    Oszczędny w słowach Awatar Wins
    Dołączył
    02 2012
    Miasto
    Trójmiasto
    Posty
    48

    Domyślnie Plecak Benro Beyond B400N - wrażenia?

    Potrzebuję plecaka do wędrówek 5 - 25 km, więc trochę "paszy" + oczywiście sprzęt:
    - aparat
    - obiektywy / 28 - 55; 70 - 300, sporadycznie rybka
    - statyw /2 kg/
    no i sporadycznie dalsze wyjazdy z laptopem. Czy Plecak Benro Beyond B400N - spełni moje oczekiwania?
    Jak sprawuje się system odprowadzający nadmiar ciepła /potu/ z pleców? Czy paski są wygodne i po kilku kilometrach ramiona nie odpadają?
    Pozdrowienia Wins
    D610
    quidquid discis, tibi discis..

  2. #2

    Domyślnie

    Mam ten plecak a wybierałem spośród dużych LowePro oraz Katy i postawiłem na ten właśnie. Wrażenia ? Baaardzo pozytywne, teraz wróciłem z kolejnego wyjazdu tam gdzie w ciepłych krajach bardzo gorąco. Sprawdził się system odprowadzania ciepła, choć dodam, że to zawsze ma swoją ergonomię oraz nigdy do końca wilgoci nie odprowadzi, choć ten system się sprawdził. Plecak wygodny jeśli chodzi o paski na ramiona, sa świetnie spasowane. Ja w tym plecaku nosiłem po 10 kg sprzętu, tj. laptop 14", dwa aparaty, 3 szkła + 1,5litra wodę do picia i dokumenty. Dociążony był na maxa, ale nic nie pourywałem a sądzę że bardziej się go dociążyć nie dało, chyba że ktoś wsypie do niego kamieni Na codzień, jednak nie brałem laptopa i przy łącznej masie ok 6kg sprawdzał się idealnie, raz że jest pakowany, ma fajne rozmieszczenia kieszeni (nie to co konkurencja), materiały niczym nie ustępują marce LowePro a mam kilka rzeczy od nich, to powiem tak, lepszego wyboru nie mogłem dokonać i to był jeden z ostatnich bardzo udanych zakupów...Jeśli masz dalsze pytania to pytaj !
    Nikon i podróże ...


  3. #3
    Oszczędny w słowach Awatar Wins
    Dołączył
    02 2012
    Miasto
    Trójmiasto
    Posty
    48

    Domyślnie

    Dziękuję za informację. W zasadzie odpowiedziałeś na wszystkie pytania, no może jeszcze jedno. Jak sprawdza się dostęp do aparatu z boku gdy mam założony plecak - czy jest to intuicyjne czy trochę sprawia kłopotu /ew. kwestia przyzwyczajenia/?
    Pozdrowienia Wins
    D610
    quidquid discis, tibi discis..

  4. #4

    Domyślnie

    I to jest b. dobrze rozwiązane, zdejmuję prawą szelkę, odchylam lewą ręką plecak mając od góry po swojej lewej stronie bok plecaka z zamkime do wyciągnięcia aparatu, rozsuwam zamek i wyjmuję aparat. Jest to tak proste i szybkie że opis w tym przypadku jest bardziej skomplikowany A to dzięki temu, że plecak ma swoją sztywność i łatwo nim obracać na ramieniu. Latem to bardzo wygodne, zimą przy założonym polarze i kurtce zimowej też większych problemów z tą "akcją" nie miałem. Także polecam Benro bo to świetny plecak, jak już kupisz to podziel się opinią czy warto było...
    Nikon i podróże ...


  5. #5
    Oszczędny w słowach Awatar Wins
    Dołączył
    02 2012
    Miasto
    Trójmiasto
    Posty
    48

    Domyślnie

    Pojechałem, przymierzyłem i jednak zdecydowałem się na B200N. Trochę mniejszy i brak miejsca na laptop. Po przemyśleniu sprawy doszedlem do wniosku, że laptop będę nosił sporadycznie a 400 to naprawdę już kawałek solidnego plecaka i jak na moje codzienne potrzeby jest za duży. System nośny i rozwiązania dostępu są takie same, nie ukrywam, że jest bardzo wygodny. Na dzień dzisiejszy i tak jest trochę na wyrost, ale miejsce wewnątrz szybko się zapełnia
    Pozdrowienia Wins
    D610
    quidquid discis, tibi discis..

  6. #6

    Domyślnie

    No to fajnie, że z Benro jesteś zadowolony. Chociaż ja jestem tu odmiennego zdania w kwestii wielkości Mnie często brakuje miejsca nawet w 400N, ale tylko dlatego że traktuje go typowo wyjazdowo i wakacyjnie a wiadomo tam muszę na cały dzień wiele rzeczy ze sobą zabrać...
    Nikon i podróże ...


  7. #7

    Domyślnie

    Odkopię trochę temat. Zastanawiam się nad tym plecakiem i nurtuje mnie jedno pytanie. Czy swobodnie mieści się tam aparat z gripem. Na wszystkich zdjęciach reklamujących ten plecak pokazany jest sam aparat umieszczony w komorze. Wejdzie tam D90 lub D600 z gripem ?
    Ostatnio edytowane przez motyl ; 23-08-2013 o 23:23

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2011
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Posty
    45

    Domyślnie

    Na zdjęciu jest wprawdzie F100 bez gripa ale D600 z gripem wchodzi.




    Jak widać z góry i z dołu jest dość miejsca a F100 do maluchów nie należy.
    Ostatnio edytowane przez ANTEK 72 ; 24-08-2013 o 05:30
    F100 D600 28/1.8G 24-120/4VR 70-200/4VR SB910 SB700 3xYN-622N EPSON V-600

  9. #9

    Domyślnie

    Dziękuję za info. Proszę, napisz jeszcze jak długo użytkujesz ten plecak i czy wszystko z nim OK.

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2011
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Posty
    45

    Domyślnie

    Plecak ma dwa lata. Nie zauważyłem żeby coś się pruło albo urywało, wygląda jak po zakupie.
    Jedyne co mnie lekko irytuje to system mocowania statywu. Mieści się z boku, trzeba wysunąć taką małą kieszonkę od spodu plecaka, włożyć nogę statywu i dopiąć trokiem.
    Wszystko byłoby ok gdyby ta kieszonka nie wystawała poza spód (nogi statywu wystają poza spód plecaka i nie postawisz go prosto na ziemi).
    Ale da się z tym żyć. Poza tym żadnych zastrzeżeń. Naprawdę solidny plecaczek.


    Na zdjęci nie widać dolnej kieszonki na nogi statywu ale widać trok dopinający.
    Ostatnio edytowane przez ANTEK 72 ; 25-08-2013 o 06:02
    F100 D600 28/1.8G 24-120/4VR 70-200/4VR SB910 SB700 3xYN-622N EPSON V-600

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •