Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Red face Śląsk w Obiektywie - tworzymy fotograficzny album Śląska. Zapraszamy do współpracy.

    Witam.

    Ostatnio postanowiłem założyć fotoblog o tematyce Śląska. Wiem, że zaraz pojawią się opinie, że już tego mnóstwo, że po co itp itd.
    Zdaję sobie z tego sprawę niemniej jednak postanowiłem spróbować. Traktuję to raczej jako zabawę, hobby albo odskocznie od codziennej pracy

    Blog zawiera zdjęcia różnych osób. Nie są to tylko moje zdjęcia. Prezentujemy zdjęcia znalezione w sieci. Zebrane w jedno miejsce. Chcielibyśmy pokazać, że na Śląsku też mogą zdarzyć się różne perełki. Oczywiście posiadam zgody autorów na publikacje ich zdjęć.

    Z czasem marzy mi się żeby posiadać unikalne zdjęcia ale na to potrzeba trochę czasu i pieniędzy

    Chciałbym pokazać, że Śląsk może być inny niż większości z nas się kojarzy. Nie mniej nie chciałbym unikać tematów charakterystycznych dla Śląska, kopalnie, opuszczone mijesca itp itd.

    Mam w związku z tym do Was prośbę. Wejdźcie zobaczcie i wyraźcie swoją opinię. Chodzi mi o wygląd strony i poziom zdjęć tam się znajdujących.

    Natomiast gdyby ktoś chciał udostępnić jakieś swoje zdjęcia, które gdzieś tam zalegają na dysku a dotyczą tematyki bloga to też chętnie zapraszam do współpracy. Jestem otwarty na wszelką współpracę. Niestety wszystko na razie non profit ale nie od razu Rzym zbudowali

    Śląsk w Obiektywie

    Trochę się boję publikować to tutaj ale może pojawią się jakaś twórcza krytyka i pomoże mi to w rozwoju serwisu.

    Zachęcam do komentowania.
    Człowiek w końcu uczy się całe życie

    pozdrawiam
    Tomek
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 25-07-2012 o 20:25 Powód: tytuł.

  2. #2

    Domyślnie

    Nikt się nie wypowie ? Myślałem, że pojawi się tutaj jakaś konstruktywna krytyka pozwalająca mi jakoś poprawić ten projekt Aż tak mało interesujące to jest ?

  3. #3

    Domyślnie

    Na początek może skorzystaj z WebFonts bo polskie znaki krzaczą Ci czcionkę. Z Google WebFonts dodajesz 1 linijkę kodu w <head> i dopisujesz fonta w CSS, i polskie znaki masz w wielu fajnych czcionkach.

    Ogólnie pomysł fajny, będzie można poszukać miejsca na plener na śląsku jeśli galerii będzie dużo i będzie w czym przebierać.
    ;]

  4. #4

    Domyślnie

    Z czcionkami dalej walczę

    Natomiast dzisiaj dodaliśmy beta wersję modułu obsługującego tworzenie galerii przez użytkowników ! Zachęcam do testowania i wrzucania zdjęć Tylu Was tutaj jest na pewno ktoś ma jakieś zdjęcia Śląska, które chciałby pokazać ;D
    Ciekawy przewodnik po Polsce - 1001miejsc.pl

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2012
    Miasto
    Górny Śląsk
    Posty
    7

    Domyślnie

    Pozwól, że troche dopnę się do merytorycznej części...
    1) Jeśli mówimy o Śląsku to powinniśmy "Odkrywać Nasze MIASTA Na Nowo" inaczej utwierdzamy warszawiaków w poczuciu, że Śląsk to jedno miasto znajdujące się na mapie poniżej Częstochowy.
    2) Moim zdaniem powinieneś podkreślić, że mowa jest o Górnym Śląsku.
    3) "Zagłębie"... Wiem, że to już nie do przejścia dla reszty polaków, ale dopisz coś o zagłębiu. Skoro pojawiają się tam fotki Pogori IV i mowa jest nawet o Jurze Krakowsko-Częstochowskiej to wyjaśnij temat do końca.
    4) Szlak Orlich Gniazd... Dopisz proszę, że także zamek w będzinie do nich należy i jest chyba najlepiej zachowany.
    5) Pomysł super i jeśli będe miał fotke godną uwagi to napewno podeśle.

  6. #6

    Domyślnie

    Jak dla mnie fajny pomysł. Też walczę ze stereotypami ''brudnego'' Śląska. To mają być zdjęcia samego Górnego Śląska, czy województwa śląskiego (Śląsk + Zagłębie)?
    Kobieta z Sonnarem też może

  7. #7

    Domyślnie

    Cały czas się rozwijamy więc te uwagi na pewno weźmiemy pod uwagę.

    Jeśli chodzi o Śląsk - to mam na myśli całe województwo śląskie. Bez rozdzielania Śląska, Zagłębia, Częstochowy czy Cieszyna

    A, że jest to dopiero początek to nie wszystkie elementy znalazły pokrycie w zdjęciach. mam nadzieję, że z czasem to się zmieni
    Ciekawy przewodnik po Polsce - 1001miejsc.pl

  8. #8

    Domyślnie

    Trochę się u nas pozmieniało Przybywa zdjęć, trochę zmieniliśmy szatę graficzną strony i dalej szukamy osób chętnych do współpracy ! Zapraszamy
    Ciekawy przewodnik po Polsce - 1001miejsc.pl

  9. #9

    Domyślnie

    ogólnie przyjemna strona.
    Ale jak ktoś już napisał albo Pogoria out, albo nie Śląsk tylko województwo Śląskie.
    Dla mnie Śląsk to tradycja, kultura część województwa śląskiego. Sam wywodzę się z Sosnowca - dla mnie te podziały są smieszne. Ale jak coś pisac to albo o Śląsku czyli tam z kąd Ślązacy sie wywodzą, albo napisać o województwie Śląskim - to wtedy trzeba pisac o rożnorodności czyli ślązacy, zagłebiacy, Częstochowa i Bielsko.
    Stawiałbym na porzadny blog odnośnie Śląska. Pogorii nie trzeba pokazywać - można trzy stawy w Katowicach pokazać
    N i pare gratów

  10. #10

    Domyślnie

    Dopiero teraz zobaczyłem ten wątek. Podoba mi się ten pomysł. Z ciekawości zajrzałem i pooglądałem zdjęcia - na razie mz troszkę mało zdjęć przyrodniczych, krajobrazowych. Tak się składa, że każdą z Pogorii znam jak własną kieszeń i moje odczucia po obejrzeniu tych kilku zdjeć z Pogorii 4 są mieszane. Mam nadzieję, że z czasem pooglądam na blogu zdjęcia przedstawiające piękno Pogorii, Przeczyc, Jury, Rogoźnika czy Świerklańca. Polecam też wszystkim zamek Bobolice, który został niedawno odbudowany i mz jest obecnie najpiękniejszym zamkiem spóśród wszystkich ze Szlaku Orlich Gniazd. Jeśli chodzi o opuszczone miejsca - polecam Cementownię Grodziec, która ma mega potencjał fotograficzny (niedaleko od zamku w Będzinie jeśli dysponuje się autkiem). Stronkę dodaję do ulubionych i na bieżąco śledzić będę postępy BTW po części zgadzam się z Piotrekk 77, a mianowicie albo Śląsk albo woj. śląskie, głównie to chyba Śląsk cieszy się taką brudną opinią, natomiast jeśli woj. śląskie to wiele ciekawych miejsc dojdzie - trzeba wziąć pod uwagę chociażby Szczyrk, piękne Skrzyczne itp.
    Ostatnio edytowane przez Frenczu ; 28-10-2012 o 16:53
    pozdrawiam, Łukasz

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •