Close

Strona 13 z 31 PierwszyPierwszy ... 3111213141523 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 309
  1. #121

    Domyślnie

    A powiedzcie co wam szkodzi ogłosić nową zabawę na nowych zasadach ?
    Nie widzę żadnego problemu
    Ważne żeby zasady które się ustala były przestrzegane, albo bez zasad, ale tak czy siak musi być jasność w temacie

    Rozumiem Shifter że 1 jest twoja
    D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
    Grecja2013
    klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
    klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział

  2. #122

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zbyszekD7000 Zobacz posta
    A powiedzcie co wam szkodzi ogłosić nową zabawę na nowych zasadach ?
    Nie widzę żadnego problemu
    w tej i tak jest mało uczestników.
    jak się rozdzieli to będzie posucha i tu i tu.

    myślę, że od czasu do czasu można rawki zatytułować "special edition" i w zależności od chęci nadawać nowe zasady (jednorazowo).
    jak się przyjmie, to się zrobi nową zabawę
    Psychotrop vel Grzegorz Lucjan Laska von Lasocki

  3. #123

    Domyślnie

    Tylko jak dotychczas zabawa w rawki miała na celu pokazanie co da się ze zdjęcia wyciągnąć.
    A wg twojego pomysłu będzie to zabawa co się da ze zdjęcia zrobić .
    To są dwie różne sprawy i nawet fajnie by było gdyby takie dwie zabawy leciały równolegle.
    A co do uczestnictwa to jak widzisz ostatnio frekfencja wzrosła.
    I obawiam się ze twój pomysł będzie miał mniejszą frekfencję bo jednak więcej czasu potrzeba żeby zdjęcie przerobić niż żeby go tylko poprawić i wyciągnąć.
    Ostatnio edytowane przez zbyszekD7000 ; 14-07-2014 o 22:26
    D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
    Grecja2013
    klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
    klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział

  4. #124
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zbyszekD7000 Zobacz posta
    Zawsze obowiązywała zasada że do zdjęcia nie wstawia się obcych elementów bo to już jest, ingerencja zmieniająca rzeczywistość i chyba przyznasz że to nie jest funkcją i rolą wywoływarek, takie funkcje posiadają programy do edycji.
    Więc akurat dla mnie zasady zabawy są jasne i jednoznaczne, ale coraz częściej łamane


    Co sprawia że uczestnicy zabawy nie są równo traktowani, wielu już dawno do zabawy się zniechęciło, niestety
    Ok, to zdradze ta slodka tajemnice (chociaz to nie tajemnica bo pszemson nie zmienil nazw plikow wiec widac, ktora praca jest czyja ) - to moje wspaniale dzielo testujace jak mocno mozna nagiac regulamin

    Tutaj jest tylko ACR - pedzel z rozna wartoscia ekspozycji (czyli z jednej strony ingerencja lokalna, z drugiej nie wyszedlem poza Camera Raw, ale wiem ze to turrrrrbo naciaganie regulaminu ). Aktualne wywolywarki maja takie mozliwosci ingerencji, ze nie trzeba uzywac dodatkowego softu, zeby zmieniac rzeczywistosc (co widac na zalaczonym obrazku).

    Cytat Zamieszczone przez Psychotrop Zobacz posta
    a właśnie, że nie.
    bo to zabawa
    żadnych dyskwalifikacji
    w końcu to nie gra o złote gacie
    Dobrze mowi! <serduszka>

    Cytat Zamieszczone przez Psychotrop Zobacz posta
    p.s.
    a może by zrobić "special edition of zabawa w rawki" i pozwolić iść na całego ?
    warunek - zdjęcie ma być pojechane na maksa
    nie myślę tutaj o rysunkach w paincie, ale coś może na zasadzie digartu ?
    a te normalnie obrobione będą dyskwalifikowane
    Speszjal edyszyn ok, ale nie ma sensu narzucac tutaj od razu digartu, po prostu niech ludzie robia to co potrafia zrobic w wywolywarce (bez zadnych ograniczen) i tyle.

    Cytat Zamieszczone przez Shifter Zobacz posta
    Skoro tak mówisz, to na pewno tak jest
    Jest, Psychotrop potwierdzi
    Cytat Zamieszczone przez Shifter
    W zasadzie też mi brakuje takie zabawy, aby móc w całości od A do Z przygotować zdjęcie.
    Z chęcią zobaczę jak wypadam na tle innych.
    I taka powinna byc zabawa w RAWki. Robisz to co umiesz, oczywiscie tylko w samej wywolywarce. To tez dobry pokaz tego, co autor z danym softem moze wyrzezbic (bo przeciez nie wszystkie wywolywarki maja te same mozliwosci choc aktualnie wszystko idzie w jedna strone).

    Cytat Zamieszczone przez zbyszekD7000 Zobacz posta
    A powiedzcie co wam szkodzi ogłosić nową zabawę na nowych zasadach ?
    Nie widzę żadnego problemu
    Ważne żeby zasady które się ustala były przestrzegane, albo bez zasad, ale tak czy siak musi być jasność w temacie
    Oczywiscie jezeli ktos uwaza, ze przegialem to przepraszam bo nie przylazlem tu niszczyc komus zycia (to moj drugi wystep), ale ze RAW slaby to po prostu zrobilem sobie male jaja

    Cytat Zamieszczone przez zbyszekD7000
    Rozumiem Shifter że 1 jest twoja
    Nie trafiles ale juz zagadka rozwiazana

    Cytat Zamieszczone przez Psychotrop Zobacz posta
    w tej i tak jest mało uczestników.
    jak się rozdzieli to będzie posucha i tu i tu.

    myślę, że od czasu do czasu można rawki zatytułować "special edition" i w zależności od chęci nadawać nowe zasady (jednorazowo).
    jak się przyjmie, to się zrobi nową zabawę
    Do wygrania zgrzewka harnasi!

    Cytat Zamieszczone przez zbyszekD7000 Zobacz posta
    Tylko jak dotychczas zabawa w rawki miała na celu pokazanie co da się ze zdjęcia wyciągnąć.
    A wg twojego pomysłu będzie to zabawa co się da ze zdjęcia zrobić .
    Pytanie co znaczy wyciagnac - bo dla mnie to wyciagnac to mozna z cieni i swiatel dajac +5/-5ev, a nie cropem
    Cytat Zamieszczone przez zbyszekD7000
    To są dwie różne sprawy i nawet fajnie by było gdyby takie dwie zabawy leciały równolegle.
    A co do uczestnictwa to jak widzisz ostatnio frekfencja wzrosła.
    Wzrosla bo ja wystartowalem a tak na powaznie - wystarczy zobaczyc sobie jakie RAWy przynosza wiecej uczestnikow... RAW Grega77 prawie zabil pszemsona bo tyle prac nadeszlo, ze chlop nie wiedzial w co rece wlozyc, a tu obrazek taki sobie (bez urazy autorze) i 7 prac, z czego jedna poza konkursem tak naprawde.

    Cytat Zamieszczone przez zbyszekD7000
    I obawiam się ze twój pomysł będzie miał mniejszą frekfencję bo jednak więcej czasu potrzeba żeby zdjęcie przerobić niż żeby go tylko poprawić i wyciągnąć.
    Dlatego zamiast mnozyc pomysly i zabawy to trzeba albo zmodyfikowac regulamin i sprecyzowac co mozna, a czego nie jezeli chodzi o ingerencje lokalna* albo dolozyc specjal edyszyn (np. co 3cia edycje) i zaznaczyc, ze poki jest xmp/odpowiednik (o czym wspomnialem wczesniej) to mozna robic wszystko.

    *Jezeli nie mozna z niej korzystac w ogole (czyli odpadaja: adjustment brush, szara polowka, winietowanie po cropie, redukcja czerwonych gal i stempel - to tak na szybko z ACRa, moze inne wywolywarki maja dodatkowe mozliwosci lokalnego grzebania) to trzeba napisac o tym w regulaminie jasno bo aktualnie jest tylko sugestia, zeby nie wlazic do Photoshopa/etc, gdzie juz od 100 lat wywolywarki maja mozliwosc ingerencji lokalnej na duza skale.

    I tyle.

  5. #125

    Domyślnie

    Słuchajcie jak nie spróbujemy to się nie przekonamy. Zróbmy następną edycję pod szyldem "Special Edition" i zobaczy co z tego wyjdzie
    Dodatkowo może zachęci to innych forumowiczów do udziału.
    D600 / 28-70 2.8 / 50 1.8 / 70-210 4-5.6

  6. #126

    Domyślnie

    Ja nie widzę problemu
    Sugeruję tylko aby utworzyć oddzielny wątek np "zabawa w Rawki bis" żeby nie wprowadzać zamieszania

    Np taki temat " zabawa w Rawki - bez ograniczeń " - będzie jasność o co biega
    D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
    Grecja2013
    klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
    klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział

  7. #127
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie

    Ciesze sie, ze szybko osiagnelismy jakis kompromis a od jednej proby jeszcze nikt nie zginal. Oczywiscie proba w nowym watku i z nowym NEFem

    Jak sie nie uda to obiecuje trzymac sie regulaminu

  8. #128

    Domyślnie

    ja w sumie jestem za special edyszyn. ale nie jako dwie zabawy tylko raz na jakis czas edycja z pompą, tylko ja bym jeszcze rozważył dopuszczenie fotoszopa.
    Nikon D5100 | Nikkor 18-55 VR f/3,5-5,6 G | Nikkor 35 f/1,8 G
    Zabawa w RAW'ki - też weź udział!

  9. #129

    Domyślnie

    No wydaje się że przy tym pomyśle o którym dywagujemy to raczej bez żadnych ograniczeń
    Bo i co tu ograniczać

    Cytat Zamieszczone przez shaolin Zobacz posta
    a od jednej proby jeszcze nikt nie zginal
    - to zależy, czy nie była to próba strzelecka
    Ostatnio edytowane przez zbyszekD7000 ; 15-07-2014 o 23:03
    D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
    Grecja2013
    klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
    klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział

  10. #130

    Domyślnie

    Otwieram, patrzę na 1 - myślę na 100% Shao! Po Twoim ostatnim Rako-Łódko-Skorpionie i poczuciu humory wiedziałem, że to Ty
    Spotyka się dwóch fotografów. Pierwszy pyta drugiego, który prowadzi za rękę synka:
    - Czesć! Kto to?
    - To mój syn. Janek.
    - Fajny, ale zrobiłbym go inaczej.

Strona 13 z 31 PierwszyPierwszy ... 3111213141523 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •