Close

Strona 11 z 31 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 309
  1. #101

    Domyślnie

    No dobra. Ale powiem Ci, ze przez wiekszosc glosowania byles nr1. Ostatnie dwa dni dodaly glosy na 'laweczke'
    Reed
    Stopka w remoncie
    Flickr

  2. #102

    Domyślnie

    No to ja mam jeszcze jedną propozycję. Może oprócz zabawy trochę edukacji? Jakby tak po skończonym głosowaniu wrzucać xmp (czy inne formaty), żeby zobaczyć jak poszczególne rezultaty zostały osiągnięte?

  3. #103

    Domyślnie

    Gdyby ktoś zobaczył mój xmp to by się chyba wystraszył
    D300 + MB-D10 + N35 1.8G + 85 1.8G + Sb-900

  4. #104

    Domyślnie

    W tej edycji (26), mamy prace ze stempelkiem. Ban czy nie ban?
    Reed
    Stopka w remoncie
    Flickr

  5. #105

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Reed Zobacz posta
    W tej edycji (26), mamy prace ze stempelkiem. Ban czy nie ban?
    A co to stempelek? Gotowy preset? Jesli tak to chyba ostrzezenie wystarczy, nie kazdy czytal pewnie regulamin

    I nie, to nie ja

  6. #106

    Domyślnie

    Nawet nie zwróciłem uwagi
    Ja bym zostawił.

  7. #107

    Domyślnie

    Mały przewodnik po plikach XMP:
    Menu->Edit->CatalogSettings (albo ctrl+alt+,), 3cia zakładka 'Metadata', zaznaczamy trzeci box (automatically write .... bla bla).
    UWAGA, plik XMP jest zapiswany w folderze gdzie umieszczony jest orginał pliku, a nie tam gdzie wyexportowaliśmy obrobione zdjęcie

    Dziękuję za uwagę
    Reed
    Stopka w remoncie
    Flickr

  8. #108

    Domyślnie

    Mały przewodnik po szybkim zapisie i znajdowaniu plików XMP (Lightroom):
    1. W przypadku chęci zapisu plików XMP dla wielu plików przełączamy na widok galerii ("G") i zaznaczamy wybrane zdjęcia
    2. Wciskamy Ctrl+S (Cmd+S) - to odpowiednik Menu/Photo/Save Metadata to File
    3. Klikamy prawym myszem na zdjęciu (niestety trzeba odznaczyć zaznaczenie wielu plików) i wybieramy "Show in Explorer" (Show in Finder)
    4. Otwiera nam się okienko menadżera plików z kursorem na oryginale zdjęcia. Tuż obok powinien być plik XMP.
    Pliki XMP powstają jedynie dla oryginałów w formatach RAW (NEF itp). Nie powstaną dla plików JPEG/TIFF itp.

  9. #109

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nosleep Zobacz posta
    Może ktoś dokładnie wyjaśnić na czym polega ta zabawa?? Bo jestem nowy w temacie i nie bardzo się orientuję
    Regulamin zabawy w RAWki
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  10. #110

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nosleep Zobacz posta
    Może ktoś dokładnie wyjaśnić na czym polega ta zabawa?? Bo jestem nowy w temacie i nie bardzo się orientuję
    Zmartwychwstanie trupa
    Spotyka się dwóch fotografów. Pierwszy pyta drugiego, który prowadzi za rękę synka:
    - Czesć! Kto to?
    - To mój syn. Janek.
    - Fajny, ale zrobiłbym go inaczej.

Strona 11 z 31 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •