Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie D90 - tryb "P" a ustawienie miń. oręd. migawki.

    Witam
    Czy jeśli ustawię w opcjach minimalną prędkość migawki na 1/60 , iso Auto z max 1600 i przełączę na tryb "P" to aparat powinien przy nawet słabszym świetle trzymać sie prędkości zamknięcia migawki nie mniejszej niż 1/60 i po prostu nie doświetlić zdjęcia ?
    Wczoraj robiłem zdjęcia w pomieszczeniu z sztycznym świetle i po mimo tych ustawień aparat ustawiał za każdym razem prędkości poniżej 1/60 np 1/4 po mimo że gdzieś głęboko w opcjach menu zaznaczyłem aby migawka trzymała miń 1/60.

    W aparacie mam standardowy zoom 18-105 i tamte ustawienia pasowały mi do robienia zdjęć podczas imprez min. zdjęć z zewnętrzną lampą błyskową Metz.

  2. #2

    Domyślnie

    Instrukcja strona 166.

  3. #3

    Domyślnie

    Jeśli zabraknie maksymalnej czułości AUTO ISO, aparat będzie wydłużał czas naświetlania.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zgera Zobacz posta
    Jeśli zabraknie maksymalnej czułości AUTO ISO, aparat będzie wydłużał czas naświetlania.
    Bez sensu... skoro jest funkcja blokady czasu migawki do okręślonej granicy.
    Wg. Nikona lepiej mieć poruszone zdjęcie niż nie doświetlone...

  5. #5

    Domyślnie

    Bez sensu... skoro jest funkcja blokady czasu migawki do okręślonej granicy.
    Po przekroczeniu tej granicy aparat dobiera czas tak, aby poprawnie naświetlić zdjęcie czyli w granicach od do utrzymuje czas, a po osiągnięciu granicy zachowuje się jak powinien.

    ps. Nikon oczywiście ma czujnik tego, czy masz VR czy statyw i automatycznie myśli o wszystkim tak, jak Tefal

  6. #6

    Domyślnie

    To jest czas dla błysku.
    D90, D300s, FM2+MD12, N28/2.8, 2*N50/1.8, N17-55/2.8, N18-105, Metz44AF-1, SB910

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez swiada Zobacz posta
    To jest czas dla błysku.
    Czas dla błysku ustawia się w innej opcji. Tutaj jest mowa o włączeniu trybu AUTO ISO.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puciek Zobacz posta
    Czas dla błysku ustawia się w innej opcji. Tutaj jest mowa o włączeniu trybu AUTO ISO.
    Auto ISO to inna sprawa... mi chodziło o funkcję ukrytą w menu aparatu ( nie pamietam gdzie bo nie mam w tej chwili puszki) gdzie można określić minimalną prędkość migawki), przy priorytecie przysłony migawka sama powinna się w tym obszarze poruszać ale nie przekraczać dolnej granicy, widocznie jest inaczej i ta funkcja jest bez sensu skoro działa jak chce..

    Dziękuję za odpowiedź

  9. #9

    Domyślnie

    ps. mam lampę Metz 44 AF-1 digital - Nikon . Czy ta lampa ma tryb TTL-BL ? niby jest funkcja "automatyczny błysk dopełniający" jak to się ma do TTL-BL ?
    przydało by się takie udogodnienie do zdjęć imprezowych np śluby (zdjęcia na dworzu w cieniu).

  10. #10

    Domyślnie

    podejrzewam że w trybie m lub a jest inaczej niż w p, w tych trybach aparat chyba nie doświetla z tego co kojarze, sprawdz sobie.
    D90 + Sigma 17-50 + Nikkor 35 + YN-685;
    Fujifilm X-T20 + Fujifilm 15-45 + Fujifilm 27 2.8

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •