Close

Strona 519 z 582 PierwszyPierwszy ... 19419469509517518519520521529569 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5 181 do 5 190 z 5814
  1. #5181

    Domyślnie

    MacBook się zawiesza przy uruchamianiu diagnostyka pokazuje błąd 4MOT/4/40000002: Exhaust-0 macie jakieś pomysły jak to naprawić?

  2. #5182

    Domyślnie

    DPF sie zapchal...

  3. #5183

    Domyślnie Wątek dla użytkowników Apple'a

    od 2 tyg walcze mcb. jakis rok temu zaczal mi szwankowac usb - nie moglem czytac karty po podlaczeniu czytnika, tzn raz czytal a raz nie. kazali zostawil w serwisie ale mialem robote to zdalem sie na przypadek, bo zawsze po ktoryms razie zaskoczyl i bylo ok.
    od dwoch miesiecy pojawil sie problem ze startem. raz wystartowal raz nie, po updacie i resetach przeszlo.
    no i dwa tygodnie temu zaczela sie jazda, po powrocie z pleneru Jacka zaczalem porzadkowac kolekcje i robic wybor fot. ale zaczal cos mi mulic jak za dawnych czasow z windows, kernel task 500% nie szlo pracowac, oddalem do serwisu na tydzien, wrocil z nowa plyta i lepszym prockiem, ale radosc nie trwala dlugo, na drugi dzien przy kopiowaniu padl zero reakcji na resety i typowe akcje ratunkowe. telefon do serwisu i sugestia, zebym wrocil. rano na drugi dzien odpalam - nareperowal sie sam to dzwonie do serwisu i mowie, ze wstrzymam sie jeszcze bo ruszyl i moze jakas **(tu bylo cos co tapatalk wycial i nie pamietam co)**. w miedzyczasie wpladlem na pomysl, zeby zrobic uniwersalny dysk dla windy i maca czy exfat, wiec trzeba bylo pare tera poprzerzucac no i jak sie przerzucalo 36h to padlo, tak sie sprzet rozgrzal, ze moglem jajca smazyc. dzis oddalem do serwisu, znow beda wymieniach, zasugerowalem baterie, obawiam sie ze poglowkuja troche co jest przyczyna, ale powiedzialem, ze sie nie obraze, jak dadza mi nowy. pozyjemy, zobaczymy, poki co siedze i synchronizuje lr z backupow, jak macie ochote pytac o szczegoly to zapraszam, wg mnie przelotka thunderbolt/fireware dostala i powodowala grzanie, ale co ja ich bede pouczac


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez Carlos_lo ; 07-07-2017 o 23:39
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  4. #5184

    Domyślnie

    W macbook AIR A1466 nie chce mi działać wentylator. Po wymianie wentylatora na nowy ten nawet nie startuje co ciekawe jak przycisnę taśmę od wentylatora ten zaczyna się kręcić. System nie startuje uruchamianie zatrzymuje się na ekranie ładowania. Jakieś pomysły czy zostaje serwis?

  5. #5185

    Domyślnie

    robiles resety? sprobuj

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  6. #5186

    Domyślnie

    Całkiem niedawno stałem się posiadaczem iPada Pro 10.5 i postanowiłem przenieść część swojej pracy z komputera na tablet.
    Jeszcze całkiem niedawno nie uwierzyłbym, że będę w stanie obrabiać zdjęcia na czymś innym niż mój komputer.

    Pomyślałem, że podzielę się wrażeniami - może ktoś się zastanawia nad taką opcją, albo ma lepsze workflow i wytknie mi błędy

    Moje workflow cały czas ewoluuje, ale w tym momencie jestem już w stanie bardzo wygodnie pracować z plikami RAW w pełnej rozdzielczości.
    Zdjęcia prywatne importuję sobie przez Lightroom Mobile - pracuję na smart preview i rozdzielczość max 2500 na dłuższym boku zdecydowanie wystarcza, żeby foty wrzucić do internetu.
    Do poważniejszych zastosowań przerzucam oryginalne RAWy na iPada i pracuję w pełnej rozdzielczości.

    Można to zrobić na kilka sposobów, ale u mnie w tej chwili działa to tak:
    1. a) Importuję RAWy prosto z SD do iPada do Photos
    1. b) Importuję RAWy do Photos na Macu i ściągam przez iCloud na iPadzie
    2. Otwieram w Affinity Photo, wywołuję, obrabiam
    3. Export do jpg / zapis w natywnym formacie na iCloud, który po synchronizacji można otworzyć na komputerze

    Niestety Lightroom Mobile nie pozwala na synchronizację RAWów z komputera do chmury i na tablet, co niestety skreśla go z listy programów do poważnych zastosowań.
    U mnie ma zastosowanie jedynie do wstępnej selekcji zdjęć i wywołania RAWów. Modyfikacje synchronizują się z Lightroomem na komputerze i tam dalej mogę sobie obrabiać na pełnej rozdzielczości.
    Idealnie by było, gdyby można było ściągnąć na iPada pełną wersję RAW z chmury - wtedy można łatwo wyeksportować bezpośrednio do Affinity Photo bez użycia Photos.

    W każdym razie workflow działa, a obrabianie na tablecie z użyciem Apple Pencil sprawdza się wyśmienicie. Nigdy nie przypuszczałem, że rysik/stylus może funkcjonować tak naturalnie.
    Zdecydowanie bardziej naturalnie niż przy użyciu np. Wacoma.

    Prędkość działania? Pliki o rozdzielczości 7900x5300 z Sony A7R II obrabia się bez żadnych opóźnień, zgrzytów, etc - wszystko działa płynnie.
    Chwilkę trzeba poczekać na załadowanie i na wywołanie z wybranymi parametrami. Dalsza obróbka działa zupełnie płynnie.

  7. #5187

    Domyślnie

    hehe, zobaczcie jak apple pokazuje kupe a ludzie sie ciesza tak niewiele potrzeba do szczescia...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  8. #5188

    Domyślnie

    Ajfony 8 wyglądają mało ciekawie, lekki lifting 7ki. Nie wiem czemu nagle zrezygnowali z oznaczenia 7s, byłoby jak najbardziej zasadne.

  9. #5189

    Domyślnie Wątek dla użytkowników Apple'a

    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    Ajfony 8 wyglądają mało ciekawie, lekki lifting 7ki. Nie wiem czemu nagle zrezygnowali z oznaczenia 7s, byłoby jak najbardziej zasadne.
    A to się zgodzę. Wielkiego postępu w stosunku do siódemki nie ma, a nowy numerek sugeruje coś innego... Jak dla mnie "umniejsza" to nieco wagę prezentacji "iksa". X z drugiej strony ciekawy, ale cena panie, ta cena...
    Rozczarował mnie brak następcy modelu SE.
    Czekam na 19 września.
    Ostatnio edytowane przez motoko ; 12-09-2017 o 22:24
    FujiLove again and again...

  10. #5190

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Carlos_lo Zobacz posta
    hehe, zobaczcie jak apple pokazuje kupe a ludzie sie ciesza tak niewiele potrzeba do szczescia...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    No wiesz, na sali 5000 apostołów apple'a to co mają niby robić, jeśli nie cieszyć się...
    Na prezentacjach innych producentów gawiedź też uśmiechnięta od ucha do ucha, może darmowa kawa i pączki są...
    FujiLove again and again...

Strona 519 z 582 PierwszyPierwszy ... 19419469509517518519520521529569 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •