Close

Strona 582 z 582 PierwszyPierwszy ... 82482532572580581582
Pokaż wyniki od 5 811 do 5 814 z 5814
  1. #5811

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stock Zobacz posta
    Chłopaki pomóżcie ba ja już zgłupiałem zupełnie...
    Zainstalowany najnowszy LrC plus reszta z pakietu na nowym miniaczu M2 8Gb 256Gb (wiem wiem, mogłem 16gb, ale mam 8gb i tak zostanie).Wrzuciłem wczoraj w LR ok 100 RAWów z C6DmII i rozpoczęły się schody. Może nawet nie schody, co pojawiła się kupa wolnego czasu. Nie idzie to tak szybko jakby się mogło wydawać, na zdjęciach nie ma masek, klasyczna podstawowa korekcja i następne. Gdy już wyrzeźbiłem 33 zdjęcia rozpoczął się wyjątkowo powolny export tychże do jpg 1920px. Ponad 5 minut czekałem.
    mam też leciwego i niezawodnego MBPro retina 15" i7 na 4 jajkach z 8gb i 256Gb - tam LR jest starszy o zapchany ponad 3k zdjęć i idzie to zdecydowanie szybciej, a na pewno export.
    ja już nie wiem co jest grane - czy ten najnowszy subskrybowany LR jest tak obciążający i komp nie wyrabia czy ja może coś źle poustawiałem. instalowałem to jakoś po nocy ze dwa miechy temu i jakoś specjalnie się nie przykładałem do instalki - poszło to poszło i git. Natomiast jak teraz pomyślę, ze miałbym tu wrzucić kilkaset fot, dopracowywać je na maskach to finalnego exportu chyba wypadałoby się spodziewać już na emeryturze...

    Wrzucam zrzuty ekranu - może będą pomocne. Gdyby ktoś miał jakiś pomysł to dawajcie znać to będe wrzucał kolejne info. Sugestię dokup RAM już znam, idźmy dalej podziękował

    Załącznik 77231
    Załącznik 77232
    Załącznik 77233
    Załącznik 77234
    Zmień sobie tam gdzie masz informacje, że ustawienie automatyczne nie pozwala rozwinąć skrzydeł do pełna w konfiguracji lightrooma (slajd z ustawieniami i masz używaj procesora graficznego: automatycznie)

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Sandisk trafiają się trefne ja bym kupić samsung ssd 1TB w kwestii zewnetrznego dysku

  2. #5812

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez elmo Zobacz posta
    Witam.
    Czy korzystał ktoś z bezpłatnego oprogramowania FreeOffice oraz FreePDF?
    Jeżeli tak to jakie wrażenia?

    Będę wdzięczy za wszelkie info.
    Korzystałem z Free Office, ale na Windzie i Linuxie.
    Wrażenia dość pozytywne, jak za taką cenę może być
    Ogólnie całkiem niezła zgodność z MS Office, dużo lepsza niż np. Libre Office/Open Office.
    Pozytywna cecha to możliwość dostosowania wyglądu: tradycyjny lub wstążka.

    Z Free PDF nie korzystałem, ale część możliwości ma np ten program, również na Maca:
    https://www.naps2.com/

    Libre Office Draw także umożliwia edycję plików PDF.

  3. #5813

    Domyślnie

    SoftMaker Office mozna też zainstalować na przenośnym nośniku.
    Używam sporadycznie.
    Reklamują jako odpowiednik Offica Microsoftu.

  4. #5814

Strona 582 z 582 PierwszyPierwszy ... 82482532572580581582

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •