Close

Strona 522 z 582 PierwszyPierwszy ... 22422472512520521522523524532572 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5 211 do 5 220 z 5814
  1. #5211

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez R Zobacz posta
    ja chetnie przeczytam uzasadnienie... bo cos mi sie wydaje, ze to nie moje porownanie jest z d... wziete
    Lubisz porównania, to proszę: Sigma i ich obiektywy z AF do Canona.
    Legalne czy nielegalne?
    FF (Fuji + Fuji)

  2. #5212

    Domyślnie

    a dlaczego nie do N albo do innych marek? Czy Sigma dziala z Canonem czy Nikonem calkiwicie i w 100% bezproblemowo? no nie.. jak sie trafi to dziala, jak nie - to nie dziala. czy N lub C udosteniiaja swoje algorytmy sterujace AF? no pewnie nie.. podobnie z lipnymi kablami do Apple. certyfikowany kabel dziala. lipa za 2zl nie dziala... albo dziala zle.

    gdzie uzasadnienie?

  3. #5213

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez R Zobacz posta
    gdzie uzasadnienie?
    Uzasadnienie jest takie, że stawiasz na równi próbę zabezpieczenia przed naruszeniem PA (pot. "kradzieżą" zdjęcia) z zabezpieczaniem przed współpracą ze swoim sprzętem peryferiów third party.
    Innymi słowy, za czarny charakter robi tutaj właśnie Apple.

    Sigma+Canon z prostej przyczyny - Canon nie udostępnia protokołu AF, Sigma musi się bawić w reverse engineering. Pozostałe firmy ponoć protokoły udostępniają.
    Oczywiście mogę mieć tu błędne informacje, bo to canon-boardowa legenda ludowa.
    FF (Fuji + Fuji)

  4. #5214

    Domyślnie

    Canon może nie udostępniać, ale nie programuje swoich aparatów tak, żeby po podłączeniu obiektywu sigmy przestawała działać lampa błyskowa i tylne kółko-wybierak.
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  5. #5215

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez !AGresT Zobacz posta
    Canon może nie udostępniać, ale nie programuje swoich aparatów tak, żeby po podłączeniu obiektywu sigmy przestawała działać lampa błyskowa i tylne kółko-wybierak.
    Ale zdarzało mu się robić zmiany takie, że nowe puszki ze starymi Sigmami nie działały prawidłowo.
    FF (Fuji + Fuji)

  6. #5216

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    Ale zdarzało mu się robić zmiany takie, że nowe puszki ze starymi Sigmami nie działały prawidłowo.
    i w tym momencie zaprzeczasz swojej tezie ze moje porownanie bylo z d... prozna dyskusja.
    jesli Apple wymyslilo jakis patent (chip w lightning) to zrobilo to po to, zeby trzepac na tym kase, mnostwo kasy... a nie po to zeby ktos napelnial swoj garnuszek na ich pomyslach i patentach. Apple zapewne przewidzial geniusz ludzki i zabezpieczyl sie przed tym idac dalej - wprowadzajc jakies ograniczenia w sofcie. moje porownanie bylo trafione idealnie a co dalej... to juz kwestia zrozumienia. z mojej strony EOT

    a z technicznej strony - uzywalem wielu kabli w roznych sytuacjach z wieloma urzadzeniami ze zlaczem lightning. kabel albo dzialal albo nie dzialal i sluchawka powiadamiala o tym na ekranie). zaden nie powodowal nieprawidllowego dzialania urzadzenia. zatem jesli cos sie dzieje, to sugeruje juz nigdy z tego kabla nie korzystac, bo moze cos po drodze ubic sluchawke na amen.

  7. #5217

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez R Zobacz posta
    a z technicznej strony - uzywalem wielu kabli w roznych sytuacjach z wieloma urzadzeniami ze zlaczem lightning. kabel albo dzialal albo nie dzialal i sluchawka powiadamiala o tym na ekranie). zaden nie powodowal nieprawidllowego dzialania urzadzenia. zatem jesli cos sie dzieje, to sugeruje juz nigdy z tego kabla nie korzystac, bo moze cos po drodze ubic sluchawke na amen.
    Dokładnie tak. Szczerze wątpię, żeby to było celowe działanie Apple'a. W sensie wyłączanie jakichś funkcjonalności. Przypuszczam, że po tym kablu po prostu jakieś syf leci do telefonu, jakieś zakłócenia, dlatego urządzenie wariuje.
    Nie rozumiem, czemu macie pretensję do Apple'a, że chroni swoje know-how. Porównanie z Sigmą i Canonem jak najbardziej trafne. A nie mieliście sytuacji, że jak do aparatu włożyliście jakaś baterię chinolską, to Wam aparat wariował?

    Od siebie dodam, że kupiłem w ciul kabli za 9,99 (dla siebie, dla żony, dla syna, żeby mieć je wszędzie - w samochodach, w robocie, przy kompie jednym, drugim, w torbie z lapkiem, w plecaku foto itd) od różnych sprzedawców na Algiero i wszystkie działają. Ale swoją drogą jakiś czas temu coś się musiało zmienić w iOSie... W jednym samochodzie nie mam gniazdek USB (samochód z czasów, gdy USB nie było w samochodach standardem) więc mam taki mały pierdzielnik, co się do gniazda zapalniczki wtyka i tam są gniazdka USB do ładowania. iPhone 4s ładował się z tego normalnie, później zmieniłem na 6-kę i ten telefon nie chciał się ładować (komunikat, że źródło nieznanego pochodzenia itd). W międzyczasie samochód przejęła żona, która używała SGSów i te ładowały się normalnie. W którymś momencie zmieniłem jej telefon na iPhone'a 6s i tak dla pewności sprawdziłem, czy telefon faktycznie nie będzie się z tego gniazdka ładował. A tu pyk, ładuje się. Podłączam swój, ładuje się... Więc coś w międzyczasie musiali w tym softwarze pozmieniać.

  8. #5218

    Domyślnie

    Zainstalowałem 11... Na razie na tablecie. Siri po naszemu oczywiście nie ma... wprawdzie już teraz większego problemu z korzystaniem z angielskiej wersji nie mam (dawniej za cholerę nie mogłem się z nią dogadać), ale to jakieś takie nienaturalne... Niby przebąkują, że zbierają dane do stworzenia wersji polskiej, ale jakoś im to mozolnie idzie. Ale chwilę się dzisiaj pobawiłem i mnie zastanawia jedna rzecz. Czemu "Hey Siri" na sprzęcie od 6-tki w dół działa tylko po podłączeniu do zasilania? Jaki to ma związek? Czyżby delikatna sugestia "Kolego, czas wymienić urządzenie"?

  9. #5219

    Domyślnie

    chodzi o pobor pradu jak Cie siri slucha non stop - tego co robisz, mowisz itd

  10. #5220

    Domyślnie

    No ale to w nowszych modelach nie pobiera prądu podczas nasłuchiwania? Na powietrze działa? A nie zauważyłem, żeby np taki iP 6s miał drastycznie pojemniejszą baterię, niż 6-ka.
    A to że słucha non stop, to inna sprawa.

Strona 522 z 582 PierwszyPierwszy ... 22422472512520521522523524532572 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •