Close

Strona 530 z 582 PierwszyPierwszy ... 30430480520528529530531532540580 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5 291 do 5 300 z 5814
  1. #5291

    Domyślnie

    Ostatnio znajomy dzwonił do mnie, że nie może zapisać na pendrive'a (FAT32) pliku video ok. 2,2 GB, MBP z najnowszym systemem. Ostatecznie nie poradził sobie, a mnie wczoraj przytrafił się dokładnie taki sam problem... Poczytałem w necie i cudowni programiści tej wspaniałem marki coś popieprzyli, tak że finder w najnowszej systemie High Sierra nie potrafi zapisać pliku ponad 2 GB na dysku z systemem plików FAT32...
    Jestem już pewny - wracam 2 numerki w tył, dziękuję za nowości

  2. #5292

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Slon Zobacz posta
    Ostatnio znajomy dzwonił do mnie, że nie może zapisać na pendrive'a (FAT32) pliku video ok. 2,2 GB, MBP z najnowszym systemem. Ostatecznie nie poradził sobie, a mnie wczoraj przytrafił się dokładnie taki sam problem... Poczytałem w necie i cudowni programiści tej wspaniałem marki coś popieprzyli, tak że finder w najnowszej systemie High Sierra nie potrafi zapisać pliku ponad 2 GB na dysku z systemem plików FAT32...
    Jestem już pewny - wracam 2 numerki w tył, dziękuję za nowości
    Fat32 to już chyba nawet windows nie używa. Serio taki powód zdecydował. ExFat był zalecany dla zgodności z Windows ... od zawsze.
    Nikon

  3. #5293

    Domyślnie

    Akurat potrzebowałem nagrać na pendrive'a film i obejrzeć na TV, a ten obsługuje tylko FAT i NTFS (którego to nie obsługuje mac). No i FAT32 obsługują chyba wszystkie urządzenia...

  4. #5294

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Majek Zobacz posta
    Ja mam całkiem zupełnie normalny...

    Nie wiem, co Ty z tymi urządzeniami wyczyniasz. Czasem ma wrażenie, że to jakieś prowokacje z Twojej strony. Masz tak z d... problemy, że to aż niemożliwe.
    Jeżeli Ty nie masz problemów to nie znaczy, że wszystko jest OK.
    Mój kalendarz jest w większości zapełniony. Twój wygląda na pusty.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FC.jpg
Wyświetleń:	208
Rozmiar:	72,4 KB
ID:	1988

    Rozmawiałem z serwisem Apple w USA kilka dni temu. Oni też nie wierzyli.
    Włączyli podgląd mojego ekranu i nagrywali co się dzieje przy przechodzeniu do kolejnego tygodnia i po powrocie do poprzedniego. Pytanie tylko czy to kiedyś naprawią.
    Jeżeli rozmawiam z serwisem Apple i gość nie ma nawet przy sobie fizycznie urządzenia to jest to zwykłą kpina. O poziomie wiedzy już nie wspomnę.
    W większości przypadków proponują restart jednostki, zresetowanie ustawień albo backup i restore!!!

    Problem znikających tygodni pojawił się w iOS11. Problem nie pojawiających się pojedynczych spotkań jest już od dawna. Przypuszczam, że jest to związane z coraz bardziej wolniejszym systemem oraz odświeżaniem ekranu. Wystarczy jak kliknę na dole na "Calendar" i pociągnę palcem w dół (wymuszenie odświeżania) to wszystko wraca do normy.

    W iOS11 nie da się zaloginować to WebDEV. Nie wiem ile osób ma pojęcie o co chodzi ale ja to używałem bardzo często i nie da się zaloginować z iOS11.
    Z poprzednim iOS nie ma problemu

    I kolejny kwiatuszek.
    Miliony użytkowników i jakoś nikt nie zwraca uwagi, że Apple zmieniło klawiaturę w iPadzie i teraz ma dwa standardy!!!
    Dla kogoś kto używa iPad i iPhone pisanie znaków @#$&* to horror bo są one w innych miejscach.
    Wystarczy porównać dolne klawiatury.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Keys.jpg
Wyświetleń:	206
Rozmiar:	131,5 KB
ID:	1989
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  5. #5295

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Władca Pixeli Zobacz posta
    I kolejny kwiatuszek.
    Miliony użytkowników i jakoś nikt nie zwraca uwagi, że Apple zmieniło klawiaturę w iPadzie i teraz ma dwa standardy!!!
    No to akurat, jak by się tak zastanowić, to jest głupie, przyznaję. Ale zwróciłem na to uwagę dopiero po Twoim poście. W sensie, że tutaj może coś przeszkadzać... Do tej pory używałem bo nie wiedziałem, że to ma być horror. To jak z tym trzmielem. Naukowcy twierdzą, że to zwierze nie powinno latać. Ale on o tym nie wie

  6. #5296

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Majek Zobacz posta
    To jak z tym trzmielem. Naukowcy twierdzą, że to zwierze nie powinno latać.
    Chyba Czelabińscy.

    A po przejściu na najnowszy system, telefon obsługuje mi się gorzej. Nie potrafię powiedzieć, o co dokładnie chodzi, bo się nad tym nie zastanawiam, ale takie mam odczucie. Z pewnością jest brzydziej (krój czcionek).
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  7. #5297

    Domyślnie

    Zachciało mi się retiny... Takie oto jajca:
    Zdjęcie w LR 6:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2017-12-12 23.30.24.jpg
Wyświetleń:	156
Rozmiar:	248,1 KB
ID:	2072

    Zdjęcie w Photomechanicu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2017-12-12 23.30.41.jpg
Wyświetleń:	160
Rozmiar:	351,3 KB
ID:	2073

    Zdjęcie w appce Podgląd:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2017-12-12 23.31.21.jpg
Wyświetleń:	159
Rozmiar:	324,6 KB
ID:	2074

    To samo zdjęcie, rozdzielczość ustawiona "Domyślna dla monitora", na większych to samo. MBP 13 retina, wczesny 2015, świeżutki El Capitan. Zdjęcie w każdym z programów wyświetlone 1:1 czy tam 100%. Co to za jajca w LR? Da się to zmienić? Probowałem już przestawiać wielkość generowanych podglądów, preview 1:1 - nic. Dodam, że na poprzednim MBP 13 bez retiny z tym samym zestawem aplikacji wszystko było jak trzeba.

  8. #5298

    Domyślnie

    Takie szybkie pytanie czy po zainstalowaniu najnowszego Softu na 11 tylko u mnie bateria zaczęła padać w trybie przyspieszonym? Tak samo pomimo wyłączenia większości opcji jak lokalizacja, telefon nadal pokazuje komunikat żeby nie używać go podczas jazdy. Spadek wydajności bateri w stosunku do 10 jest u mnie tak duży że już pierwszego dnia zauważyłem że jest coś nie tak.

  9. #5299

    Domyślnie

    W kwestii mojego problemu już doczytałem, bardzo skomplikowana sytuacja.

  10. #5300

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Slon Zobacz posta
    W kwestii mojego problemu już doczytałem, bardzo skomplikowana sytuacja.
    Tzn? Część aplikacji skaluje zdjęcia, by miały proporcje jak na monitorach o normalnej rozdzielczości?
    Pewnie tak, inaczej trudno by było oglądać na retinach np. strony WWW...
    FF (Fuji + Fuji)

Strona 530 z 582 PierwszyPierwszy ... 30430480520528529530531532540580 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •