Close

Strona 70 z 582 PierwszyPierwszy ... 2060686970717280120170570 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 691 do 700 z 5814
  1. #691

    Domyślnie

    Czemu punkt dostepowy ( jezeli rzeczywiscie nim jest ) ma taki dziwny adres? Ktos mial ulanska fantazje? ;P

    Adres IP swojej bramy domyslnej dostajesz od dhcpd i wiesz jak go samemu sprawdzic.
    Po co Ci inny adres? Bo nie do konca rozumiem o co chodiz. Chcesz dostac sie do konfiguracji urzadzenia sieciowego?
    Jednak chodzi mi o to by dowiedzieć się o adres IP punktu dostępowego, do którego aktualnie jestem podłączony.
    Punkt dostepowy moze miec wlasne IP ktore uzyskac mozesz tylko od administratora sieci badz, moze, skanujac cala siec.
    d70s + N18-70 + N55-200

  2. #692

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kurtz Zobacz posta
    Czemu punkt dostepowy ( jezeli rzeczywiscie nim jest ) ma taki dziwny adres? Ktos mial ulanska fantazje? ;P

    Adres IP swojej bramy domyslnej dostajesz od dhcpd i wiesz jak go samemu sprawdzic.
    Po co Ci inny adres? Bo nie do konca rozumiem o co chodiz. Chcesz dostac sie do konfiguracji urzadzenia sieciowego?

    Punkt dostepowy moze miec wlasne IP ktore uzyskac mozesz tylko od administratora sieci badz, moze, skanujac cala siec.
    Jego punkty dostepowe nie sa ustawione w tryb routera, tylko bridge'a... dlatego to tak wyglada. Router jest niezaleznym urzadzeniem, ktory robi za brame sieci, natomiast Access Pointy jedynie rozglaszaja siec bezprzewodowo. A ze sa urzadzeniami sieciowymi, maja rowniez swoje adresy IP. Z tego co widze, gepard chce dostac informacje o adresie IP z ktorego dostaje sygnal Wifi.
    regulamin

  3. #693

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kurtz Zobacz posta
    Czemu punkt dostepowy ( jezeli rzeczywiscie nim jest ) ma taki dziwny adres? Ktos mial ulanska fantazje? ;P

    Adres IP swojej bramy domyslnej dostajesz od dhcpd i wiesz jak go samemu sprawdzic.
    Po co Ci inny adres? Bo nie do konca rozumiem o co chodiz. Chcesz dostac sie do konfiguracji urzadzenia sieciowego?

    Punkt dostepowy moze miec wlasne IP ktore uzyskac mozesz tylko od administratora sieci badz, moze, skanujac cala siec.
    wiem jaki jest adres bramy, nie potrzebuje tego sprawdzać
    wiem jakie IP maja konkretne punkty dostępowe bo sam je nadałem, chodzi mi teraz o identyfikacje AP, do którego jestem aktualnie podłączony

    Cytat Zamieszczone przez FunBoy Zobacz posta
    Jego punkty dostepowe nie sa ustawione w tryb routera, tylko bridge'a... dlatego to tak wyglada. Router jest niezaleznym urzadzeniem, ktory robi za brame sieci, natomiast Access Pointy jedynie rozglaszaja siec bezprzewodowo. A ze sa urzadzeniami sieciowymi, maja rowniez swoje adresy IP. Z tego co widze, gepard chce dostac informacje o adresie IP z ktorego dostaje sygnal Wifi.
    nie jest to bridge, bo typowy bezprzewodowy bridge połączył by mi dwie przewodowe sieci za pomocą dwóch urządzeń bez przewodowych w jedną całość, ale można umownie tak to przyjąć...

    Nie wnikajmy w to po co i do czego jest mi potrzebny adres IP punktu dostępowego, na pewno nie bawię się w włamywanie się do cudzych sieci. Chodzi o czystą identyfikacje urządzenia.
    Aplikacja Fing całkowicie by mi wystarczyła gdyby była opcja zwrócenia jako wyniku tylko punktu dostępowego, do którego jestem podłączony.
    "...nie ma ludzi normalnych, sa tylko nieprzebadani..."

  4. #694

    Domyślnie

    Przesiadł się ktoś z Was z iphona 4 na iphona 4s? Duża różnica w szybkości jest i jakości zdjęć/filmów nagrywanych? Chcę sobie dokupić numer w Play właśnie z iphonem i mam dylemat czy warto brać ten nowszy z większym abonamentem...
    ;]

  5. #695

    Domyślnie

    Macbook z retiną do obrabiania zdjęć, czy to dobry pomysł?

  6. #696
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Wysokie rozdzielczości są dość kuszące, ale na litość Boską nie na 15" przekątnych.

    Zresztą, czym tak naprawdę jest ta osławiona retina, jeśli nie dość przeciętnym wyświetlaczem, który co najwyżej może posłużyć do przeglądania fotek w sieci.

    Zatem i owszem, to dobry pomysł, ale + zewnętrzny monitor.
    Medice, cura te ipsum.

  7. #697

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Johanan Zobacz posta

    Zresztą, czym tak naprawdę jest ta osławiona retina, jeśli nie dość przeciętnym wyświetlaczem, który co najwyżej może posłużyć do przeglądania fotek w sieci.
    no i nie wiem co na to odpowiedziec... ;[ widziales Macbooka z Retina?

  8. #698
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez M. Wadowski Zobacz posta
    no i nie wiem co na to odpowiedziec... ;[ widziales Macbooka z Retina?
    Oczywiście, że widziałem, w końcu nie mieszkam na wsi i bywam tu i ówdzie w świecie.

    I powtarzam z naciskiem, że wyświetlacz w laptopie, choćby i IPS, to jedynie okienko do podglądu rzeczy stanu (i to tylko w zarysie), a nie ekran do graficznej roboty.

    Nadaje się toto do multimediów, choć zważywszy na dość małe rozmiary (13, 15, 17), to też jakby nie za bardzo.
    Medice, cura te ipsum.

  9. #699
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    dodatek:

    http://spokogadzet.komputerswiat.pl/...-dlaczego-nie/ ,

    Który ilustruje co i jak.
    Medice, cura te ipsum.

  10. #700

    Domyślnie

    To w sumie nieciekawie. Nie slyszalem wczesniej narzekania na Macbooki ale wg. tego co pisza w komputerswiat duzo jeszcze jest do nadrobienia.

Strona 70 z 582 PierwszyPierwszy ... 2060686970717280120170570 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •