Close

Strona 545 z 582 PierwszyPierwszy ... 45445495535543544545546547555 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5 441 do 5 450 z 5814
  1. #5441
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie

    Jakikolwiek komputer z dyskiem magnetycznym jako systemowy to jak cofanie się do epoki kamienia łupanego.

  2. #5442

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zibi1970 Zobacz posta
    Witam.
    Ludzie doradźcie mi czy warto. Zawsze chciałem popracować na Macach i patrząc na różne ogłoszenia sprzedaży można kupić iMaca 27 Mid 2011. Komp na procesorze i7 2600, 8 lub 16GB RAm i 1 TB dysk. To co mnie rajcuje najbardziej to 27" monitor wysokiej rozdzielczości. Komp ma służyć jedynie do grafiki a więc LR, PS i temu podobne. Oczywiście WWW, filmy, muzyka. Grać na nim nie będę. Dajcie znać czy warto płacić za takie cacko około 2500 zł ?
    Czy warto tego Ci nie powiem, ale wtrącę swoje trzy grosze.

    Demonem szybkości ten Mac już nie jest, ale bez przesady, z czterordzeniowym i7 i 16GB RAM da się przeżyć, tylko wywalić ten nieszczęsny HDD. Miałem podobną konfigurację w Macbooku Pro - wolniejszy procesor - i RAW-y z D600 w LR dało się obrabiać w miarę bezstresowo.

    Pytanie, ile tak wiekowy sprzęt pociągnie, w tym modelu lubi "padać" grafika AMD i wtedy bieda panie, Apple już tego nie naprawia.

    Jeśli chcesz tylko i wyłącznie zaznajomic sie z systemem to może lepiej znajdź Maca Mini?
    FujiLove again and again...

  3. #5443

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zibi1970 Zobacz posta
    Witam.
    Ludzie doradźcie mi czy warto. Zawsze chciałem popracować na Macach i patrząc na różne ogłoszenia sprzedaży można kupić iMaca 27 Mid 2011. Komp na procesorze i7 2600, 8 lub 16GB RAm i 1 TB dysk. To co mnie rajcuje najbardziej to 27" monitor wysokiej rozdzielczości. Komp ma służyć jedynie do grafiki a więc LR, PS i temu podobne. Oczywiście WWW, filmy, muzyka. Grać na nim nie będę. Dajcie znać czy warto płacić za takie cacko około 2500 zł ?
    Warto. Nawet imaki z 2017r mają 2-4 jajowe i5 które są wolniejsze od tego i7, więc komputer mimo 8 lat na karku będzie szybszy. Żebyś to jednak odczuł kup taki który już ma dysk SSD zainstalowany + HDD w miejsce napędu. SSD bardzo poprawi responsywność a procek i ram załatwia resztę, gość wyżej nie przesadził, pakowanie systemu na hdd w dzisiejszych czasach to pomyłka, biorąc pod uwagę jak dyski ssd są tanie. i7mki 2600 montowane w imakach 27" są prockami desktopowymi, nie mobilnymi. Do tego 16gb ramu, duży ekran, będziesz zadowolony. Sam takiego szukałem jakis czas temu do celów prywatnych, 2500 za i7 2600 + 16ram + SSD to by byla dobra cena.
    ;]

  4. #5444

    Domyślnie

    mam starszego rozbudowałem po ram do oporu i dysk SSD, PSP niektóre u mnie zajmują po 15gb i idzie pracować .
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  5. #5445

    Domyślnie

    A napiszcie proszę.
    Jeśli bym kupił wersję z procem i5 a potem wymienił go na i7 2600 lub na jakiś jeszcze szybszy (oczywiście zgodny). Da się tak z kompami appla ?
    Usunięto komercyjną stopkę w podpisie!

  6. #5446

    Domyślnie

    Tak, można wymienić w 27" modelu bo tam są procki desktopowe, czyli takie jakie kupujesz dla zwykłego składaka. Możesz z i3/i5 wymienić na i7. Miej na uwadze że w grubych imakach masz lepsze chłodzenie, ludzie wymieniali procki na i7 1 i 2 generacji bez problemów. Imaki 27" cienkie mają tylko jeden wiatrak, powinieneś wsadzić i7 3770 i powinno to działać, ale jak będzie z ciepłem - nie mam pojęcia. Być może się będzie przegrzewał, być może nie. Poszukaj wątków na iFixit.

    PS. Masz tu do tego co chcesz kupić czyli z prockiem 2gen:
    https://www.ifixit.com/Answers/View/...ade+cpu+for+i7
    A tu przykładowa instrukcja gdybyś chciał wymienić w nowszym z 2012r z i7 3gen:
    https://www.ifixit.com/Guide/iMac+In...lacement/15764
    Ostatnio edytowane przez Aeon88 ; 02-08-2018 o 14:42
    ;]

  7. #5447

    Domyślnie

    Mam pytanie - potrzebuję kupić Apple TV 2 lub 3 gen w celu puszczania przez AirPlay filmów klientom w biurze bezpośrednio z komputera mac lub ipada na ekran TV. Pliki mp4 h.264 1080p 32Mbit/s, godzinny film zajmuje ok 15GB. Używa ktoś z Was apple tv do streamingu dużych plików filmowych z komputera/tabletu? Działa to ok?
    ;]

  8. #5448

    Domyślnie

    Jeśli masz dobry internet to będzie szło bez problemu. Ja puszczam filmy na iMacu i przez Apple TV oglądam na TV, nic nie zarywa


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #5449

    Domyślnie

    To są pliki na dysku lokalnym w imaku lub tablecie, nie potrzeba do tego łącza internetowego tylko aby apple tv i komputer były w tej samej sieci wifi. Nie chcę puszczać filmów z youtube czy vimeo czy cda na ATV, bo wiem że wtedy ATV ciągnie je z neta bezpośrednio, chcę przesyłać stream z komputera przez wifi na ATV. Tyle że pliki są duże, 15GB godzinny film, chcę to puszczać i przewijać płynnie.
    ;]

  10. #5450

    Domyślnie

    Rozumiem o co chodzi. Ale żeby ten plik poszedł bez zarywania, internet musi być w miarę stabilny i najlepiej szybki.
    Ja mam u siebie stałe 50 Mbps tak pobieranie jak i wysyłanie. I streaming idzie pięknie bez zrywania


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Strona 545 z 582 PierwszyPierwszy ... 45445495535543544545546547555 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •