Close

Strona 535 z 582 PierwszyPierwszy ... 35435485525533534535536537545 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5 341 do 5 350 z 5814
  1. #5341
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale to chcesz podłączyć usb ?
    Nie da się normalnie podłączyć ?

  2. #5342

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stock Zobacz posta
    Od kilku dni wisi tam mój temat i jakoś nikt nic...

    @koesh

    zacytuję :
    W swoim systemie audio mam DACa Audio-gd nfb 1.32

    Wszystko jest pięknie (no prawie) gdy mac jest włączony jako pierwszy a potem włączam DACa (dac na stałe podpięty jest kabelkiem usb)

    Mac wykrywa DACa i wszystko działa znakomicie ALE bywają sytuacje gdy DAC nie zostaje włączony jako domyślne urządzenie wyjściowe.

    Nie znalazłem żadnej reguły związanej z takim zachowaniem

    Zaznaczam ze w konfiguratorze midi, DAC został zaznaczony jak podstawowe wyjście audio.



    Druga sprawa dotyczy sytuacji gdy słuchałem muzyki ale mac był wyłączony (a DAC włączony był bo konwertował sygnał z innego źródła), po czym naszła mnie ochota na użycie mac-a jako źródła.

    Mac w takim wypadku (jego system) nie widzi DACa w ogóle. Co najdziwniejsze dedykowany soft do odtwarzania "Audirvana" spokojnie DACa wykrywa i go używa (w nowym systemie to już nie działa )
    Natomiast wszystkie programy które komunikują się poprzez system (no taki logiczny wniosek sie nasuwa) nie widzą tego sprzetu.

    Muszę wyłączyć dac-a i właczyć go ponownie a czasem i wskazać jako urządzenie wyjściowe.



    Czy jest jakiś skrypt/program który mógłby tę sytuację naprawić?
    Ostatnio edytowane przez fafniak ; 17-01-2018 o 13:56

  3. #5343
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Co zyskujesz na tym że system widzi DAC-a bo tego nie rozumiem, nie lepiej zwyczajnie podłączyć kablem cyfrowym co w mac jest proste bo tylko kabel odpowiedni do podłączenia, wtedy nic nie wykrywa i nie blokuje.

  4. #5344

  5. #5345

  6. #5346
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Powinien mieć wyjście cyfrowe na wyjściu mały jack, a kabel zwykły coax z odpowiednimi końcówkami np taki:


    ale trzeba się upewnić jakie dokładnie jest wyjście i jaka końcówka ma być ta od strony maca.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 17-01-2018 o 20:14

  7. #5347

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Co zyskujesz na tym że system widzi DAC-a bo tego nie rozumiem, nie lepiej zwyczajnie podłączyć kablem cyfrowym co w mac jest proste bo tylko kabel odpowiedni do podłączenia, wtedy nic nie wykrywa i nie blokuje.
    To ze traktuje takiego DACa jako kartę dźwiękowa, która jest lepsza jakiejkolwiek wbudowanej? Jeśli podłączy używając kabla to dźwięk leci przez wbudowana kartę dźwiękowa i później do DACa co uważam za bezsens.
    "...nie ma ludzi normalnych, sa tylko nieprzebadani..."

  8. #5348

    Domyślnie

    A czy do uzyskania sygnału bit perfect z maka potrzebuje podłączać przez USB? Nie wystarczy podłączyć wyjściem cyfrowym właśnie maka do dac'a ale zadbać o to żeby żaden soft/hardware nie mieszał w dźwięku tylko żeby mak puścił czysty sygnał cyfrowo do dac'a? Np foobar2000 + odpowiednie wtyczki? Jest sporo tematów na forach audio, warto przeglądnąć.
    ;]

  9. #5349

    Domyślnie

    Tzn... przyznam ze usb pozostało właściwie jedynym wolnym wejsciem w dacu
    No zostaje jeszce jedno optyczne chyba ale z racji ograniczonej przepustowości... no wolałbym go nie wybierać

  10. #5350
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GeparD Zobacz posta
    To ze traktuje takiego DACa jako kartę dźwiękowa, która jest lepsza jakiejkolwiek wbudowanej? Jeśli podłączy używając kabla to dźwięk leci przez wbudowana kartę dźwiękowa i później do DACa co uważam za bezsens.
    Oczywiście chodzi wyłącznie o sygnał cyfrowy z mac-a do dac-a podobnie jak to się robi na pc gdzie przecież można wykorzystać usb, a nawet hdmi ale najlepiej zwyczajnie podłączyć coax lub optycznie, żadne analogowe wyjścia czy ingerencja softu.

    Nie chce tu mieszać bo mac-a nie mam, znam jego ułomności i zamkniętość, wiec może i takie cuda sa że nie da się zwyczajnie podłączyć cyfrowo dac-a bez fanaberii apple.

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Tzn... przyznam ze usb pozostało właściwie jedynym wolnym wejsciem w dacu
    No zostaje jeszce jedno optyczne chyba ale z racji ograniczonej przepustowości... no wolałbym go nie wybierać
    Nie wiem czy mnie coś ominęło ale jakie to masz ograniczenia przepustowości toslink ?
    A w makówce masz wyjście optyczne ?

Strona 535 z 582 PierwszyPierwszy ... 35435485525533534535536537545 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •