Close

Strona 518 z 582 PierwszyPierwszy ... 18418468508516517518519520528568 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5 171 do 5 180 z 5814
  1. #5171

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Majek Zobacz posta
    Jak podepniesz to do Twojego routera Wi-Fi, to będziesz miał dostęp przez Wi-Fi z każdego miejsca w domu. Wiadomo, sieć bezprzewodowa jest nieco wolniejsza niż gigabitowy ethernet, ale nie wypowiem się to działa z LR, bo nie używam LR. Jak kompa podepniesz do routera kablem, to będziesz miał dostęp do NASa po kablu. Zakładam, że teraz wszystkie urządzenia pracują w standardzie 1GB/s. NAS funkcjonuje jak każdy inny komputer w sieci, który udostępnia swoje zasoby. Ja jakiś czas temu z robotą przeniosłem się tymczasowo do domu i wszystkie swoje projekty trzymam na NASie. Komputer jest podłączony kablem do sieci więc to wszystko tak śmiga, że nie zauważam w zasadzie różnicy, czy rzeczy mam zapisane na dysku lokalnym, czy sieciowym. Z resztą, w biurze całe zasoby leżą na serwerze plików, więc sytuacja jest podobna.
    reasumując będzie działać, bo tak to zrozumiałem.
    Obrabiam pliki z 12Mpx matrycy i robie 2tyś zdjęć rocznie - więc pośpiechu u mnie nie ma Grunt by była mozliwośc trzymania w tej skrzynce plików i jak będe chciał to odpalic przez wifi czy po drucie to mnie szlag nie trafi że coś nie będzie szło
    Jakiś kabel specjalistyczny jest niezbędny? Pacjent to rMPB late 2013.

  2. #5172

    Domyślnie

    Tak dokładnie. I dlatego właśnie zaproponowałem tych dwóch producentów NASów. QNAP i Synology. Bo to po prostu działa. Mam trzy urządzenia Synology (dwa w firmach i jedno w domu) i jak już coś kiedyś nie zadziałało, to leżało to po stronie Windowsa. Jak sobie to podepniesz kablem sieciowym, to nawet nie poczujesz, że tego 15-20 MB RAWa otwierasz z jakiejś lokalizacji sieciowej, a nie z dysku w kompie. Jak będziesz sobie siedział gdzieś z laptopem i będziesz miał tę świadomość, że operujesz po Wi-Fi i otwarcie może trwać ciut dłużej, to też nie będziesz miał z tym problemu. Jak chcesz, to Ci mogę zmierzyć mniej więcej, ile trwa otwarcie RAWa po kablu, ile po Wi-Fi.

    EDIT:
    Ja używam co prawda stareńkiego CS3 i ACR 4.0, ale czas ładowania RAWa powinien być mniej więcej podobny...
    Ostatnio edytowane przez Majek ; 22-06-2017 o 14:49

  3. #5173

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Majek Zobacz posta
    Tak dokładnie. I dlatego właśnie zaproponowałem tych dwóch producentów NASów. QNAP i Synology. Bo to po prostu działa. Mam trzy urządzenia Synology (dwa w firmach i jedno w domu) i jak już coś kiedyś nie zadziałało, to leżało to po stronie Windowsa. Jak sobie to podepniesz kablem sieciowym, to nawet nie poczujesz, że tego 15-20 MB RAWa otwierasz z jakiejś lokalizacji sieciowej, a nie z dysku w kompie. Jak będziesz sobie siedział gdzieś z laptopem i będziesz miał tę świadomość, że operujesz po Wi-Fi i otwarcie może trwać ciut dłużej, to też nie będziesz miał z tym problemu. Jak chcesz, to Ci mogę zmierzyć mniej więcej, ile trwa otwarcie RAWa po kablu, ile po Wi-Fi.

    EDIT:
    Ja używam co prawda stareńkiego CS3 i ACR 4.0, ale czas ładowania RAWa powinien być mniej więcej podobny...
    Dzięki serdeczne za potwierdzenie. Nie ma potrzeby robic pomiarów - przy moim podejściu do sprawy to podejrzewam że różnic nie ma. No chyba ze po drucie coś sie otwiera 3 sekundy a po wifi 7 minut hehehe
    I ostatnia sprawa - czy opcja do dostępu do plików/zgrywania ich z końca świata, innego miasta lub skądkolwiek jedynie poprzez net jest dostępne tylko w tych najdroższych rozwiązaniach ? Czy ta mozliwość jakoś się nazywa ? Bo jakby nie wiem czego szukać. Chodzi o dostęp do tego dysku przez net ale spoza mojej własnej sieci wifi.

    takie cudo --> https://www.x-kom.pl/p/159862-dysk-s...orage-3tb.html
    czy to będzie działac tak jakbym chciał ? - dostęp poprzez kabel, wifi i normalnhy net ?

    czy dopiero taki model da mi to wszystko ? --> https://www.x-kom.pl/p/298307-dysk-s...1000-mb-s.html
    Ostatnio edytowane przez stock ; 22-06-2017 o 15:07

  4. #5174

    Domyślnie

    Znowu - nie wiem jak u QNAPa, ale wszystkie urządzenia Synology pracują pod kontrolą tego samego systemu operacyjnego - DSM 6.1 na chwilę obecną. I odpowiadając na pytanie - tak daje on możliwość utworzenia własnej, osobistej chmury. Wygląda to tak, że zakładasz sobie konto w serwisie Synology, tam rejestrujesz urządzenia, które posiadasz, dla każdego urządzenia dostajesz adres, który wpisujesz w przeglądarce, bądź apce w urządzeniu mobilnym i tyle. Nie musisz bawić się w VPNy, działa to jakby na zasadzie proxy. Usługa nazywa się QuickConnect. TUTAJ tutorial, jak to zrobić.

    TUTAJ możesz sobie poklikać po wirtualnym DSMie.

    EDIT:
    Jak wejdziesz w start menu, tam możesz odpalić sobie aplikację PhotoStation. Tak wygląda prezentacja zdjęć zdalnie, przez internet. Odpala się osobna strona pod innym adresem z całą biblioteką zdjeć. Wystarczy ten adres mieć w ulubionych i możesz pokazywać zdjęcia wszędzie, gdzie masz net. Mało tego, możesz np. poszczególnym klientom zakładać osobne konta i wydzielać im osobne skrawki tej biblioteki. Wtedy będą się logować na swoje konto i widzieć tylko te zdjęcia, które zostały im udostępnione.
    Ostatnio edytowane przez Majek ; 22-06-2017 o 15:23

  5. #5175

    Domyślnie

    na QNAPie wyglada dokladnie tak samo, zakladasz konto na myqnapcloud.com i masz dostep do swoich plikow z kazdego miejsca gdzie masz net
    "...nie ma ludzi normalnych, sa tylko nieprzebadani..."

  6. #5176

    Domyślnie

    dzięki Panowie - rozkminiłęm sprawę z Waszą pomocą i powiem ze wygląda to niezwykle ciekawie. Pozostaje kwestia dobrania sobie czegoś odpowiedniego - przede wszystkim budżetem. Bo wymagań co do dysków NAS i ich zaawansowanych funkcji nie mam zbyt dużych

  7. #5177

    Domyślnie

    Dodam jeszcze, że i QNAP i Synology mają dużą społeczność i o dziwo w jednym stoją domku (na jednym forum się mieszczą) . I nie obrzucają się łajnem nawzajem. A sporo się można od chłopaków dowiedzieć, jak jest jakiś problem do rozwiązania: www.pronas.pl

    Teraz dopiero zauważyłem, że podlinkowałeś dwa modele urządzeń. Żadnego z nich nie używałem. WD miałem w garści i słyszałem tyle, że chce gonić Q i S, bo tam są używane ich dyski (dedykowana do NASów jest seria Caviar RED), a sami do tej pory nie mieli swojego rozwiązania, a chcieli dać kompleksowy produkt. Więc poszli również w dyski sieciowe.Tego drugiego urządzenia, to w życiu na oczy nie widziałem... Aczkolwiek w sumie mało widziałem, więc to o niczym nie świadczy.

  8. #5178

    Domyślnie Wątek dla użytkowników Apple'a

    tez wybralem WD red 4x2tb juz troche chodza i zadnych oznak zmeczenia nie zauwazam


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  9. #5179

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Majek Zobacz posta
    Dodam jeszcze, że i QNAP i Synology mają dużą społeczność i o dziwo w jednym stoją domku (na jednym forum się mieszczą) . I nie obrzucają się łajnem nawzajem. A sporo się można od chłopaków dowiedzieć, jak jest jakiś problem do rozwiązania: www.pronas.pl

    Teraz dopiero zauważyłem, że podlinkowałeś dwa modele urządzeń. Żadnego z nich nie używałem. WD miałem w garści i słyszałem tyle, że chce gonić Q i S, bo tam są używane ich dyski (dedykowana do NASów jest seria Caviar RED), a sami do tej pory nie mieli swojego rozwiązania, a chcieli dać kompleksowy produkt. Więc poszli również w dyski sieciowe.Tego drugiego urządzenia, to w życiu na oczy nie widziałem... Aczkolwiek w sumie mało widziałem, więc to o niczym nie świadczy.
    w tym drugim to podobno seagate tam siedzą - ale też mało coś o tym. W większości sensownych propozycji pojawia się Synology właście i QNAP. WD też gdzieś tam jest ale czasami opinie ze po pół roku coś tam pada i ogólnie bryndza - aczkolwiek to też nie są opinie z for branżowych a jedynie serwisów sprzedażowych - więc może to jacyś gówniarze z mlekiem pod nosem bzdety wypisują. Ja osobiście mam w kompie zarówno seagate i kilka WD i działa to wszystko bez kłopotu. Wychodzi na to że na placu boju zostają te dwie firmy plus WD.

  10. #5180

    Domyślnie

    Segate też ma swoją linię dysków do NASów. Nazywa się to Segate NAS, tak dla zmyłki. Jest jeszcze linia IronWolf.

Strona 518 z 582 PierwszyPierwszy ... 18418468508516517518519520528568 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •