Close

Strona 472 z 582 PierwszyPierwszy ... 372422462470471472473474482522572 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4 711 do 4 720 z 5814
  1. #4711

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez X_fotoamator_X Zobacz posta
    Witam mam pytanie o komputer do obróbki zdjeć. Tylko i wyłącznie LR - PS nie używam.

    Mac mini i5 2.6gHz 8gb 1tb iris graphics i podpiąć do niego monitor Dell U2413.

    Da radę z Rawami 24.2mpx? I będzie cos widać na tym monitorze? Chodzi mi o to zeby w granicach 5k pln ogarnąć dobry zestaw do amatorskiej obróbki zdjeć.
    zastanów się czy zamiast tego nie wstawić SSD 512MB - wg. mnie to lepsza opcja
    ten dell jest dosyć drogi - jak nie kupujesz nic sprzętowo kalibrowanego to wg. mnie spokojnie możesz wyhaczyć podonie wyświetlający monitor 1000-1500zł - Ja przez rok obrabiałem na biurowym DELLu za 800zł i dawałem do labu, skalibrowałem na oko i wiedziałem jakie są odstępstwa od labu i też było w miarę ok
    za zaoszczędzoną kasę na monitorze możesz kupić większy SSD

  2. #4712
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez skinny500 Zobacz posta
    JustLooking http://justlooking.soft32.com
    Ostatni update był 7 lat temu, ale działa.
    Akurat nie mogłem pobrać, ale trafiłem na http://blyt.net/phxslides/ i też działa tak, jak oczekiwałem. Dzięki za chęci

  3. #4713

    Domyślnie

    Panowie mam pytanie. Kupiłem dysk zew seagate expansion 3tb i podłączyłem do mac mini. Dysk został zaszyfrowany i przegrane dane na niego. Sprawdziłem przed chwilą prędkość programem black magic i mam Write 60 Mb/s a Read 19Mb/s !!! po usb 3.0 Mieliście tak ze dysk ta zwolnił lub wie ktoś co może być przyczyną (szyfrowanie)??
    1 sprawdziłem inny kabel usb 3 i to samo
    2 sprawdziłem na mbp pro tez tak samo
    3 na dysku wd po firewire mam 70/70 zaszyfrowanym

  4. #4714

    Domyślnie

    OK już*rozwiązałem problem. format i czysty dysk pokazuje 180 Mb Write / 200 Mb Read. Szyfrowanie zabiło prędkość.

  5. #4715

  6. #4716
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie

    Jak tam wasze wrażenia po WWDC? Moim zdaniem kiepsko, żadnych rewolucyjnych funkcjonalności.

  7. #4717

    Domyślnie

    ewidentnie wprowadzanie nowosci dla niepismiennych. beznadziejne i infantylne. zegarek w ogole mnie nie interesuje wiec pomijam, w ios nic godnego uwagi. kolorowy, festyniarski, ciezki. macos - podobaja mi sie zakladki w programach, to sie przyda. podoba mi sie wspolny schowek ios/macos. aaa no i w ios mozliwosc wywalania wbudowanych aplikacji... wreszcie mozna zrobic porzadek w telefonie i zostawic 3 potrzebne aplikacje - tel/sms (o ile da sie wylaczyc ten caly kolorowy odpust) i email.

  8. #4718

    Domyślnie

    w iOSie widzę, że w końcu próbują jakieś opcje do 3d toucha wymyślić, bo w tej chwili średnio użyteczny jest, no i otwarcie siri dla developerów, może będzie można używać siri nie tylko do systemowych aplikacji.
    Dodali również dwa okna safari do ipadów w splitscreenie

  9. #4719

    Domyślnie

    ja uważam, że ciekawie zapowiada się APFS

  10. #4720

    Domyślnie

    Czy ktoś używał obiektywów olloclip do iPhona ? Czy warto się nimi interesować ? Potrzebowałbym w zasadzie tylko jeden z nich, ale nie wiem, czy to nie wyrzucony pieniądz.

Strona 472 z 582 PierwszyPierwszy ... 372422462470471472473474482522572 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •