Close

Strona 440 z 582 PierwszyPierwszy ... 340390430438439440441442450490540 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4 391 do 4 400 z 5814
  1. #4391

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MiGo Zobacz posta
    Faktycznie... Coś mi się musiało pomylić. Reszta pytań nadal aktualna...
    Zostaje Ci MB Pro z retiną - jeśli koniecznie chcesz Retine. Bo tym 12" Mac Bookiem z retiną to sobie nawet nie zawracaj głowy. .
    Wszystkie akcesoria które wymieniłeś raczej bez problemu podepniesz do Maca.
    Ostatnio edytowane przez pioterkow ; 23-12-2015 o 14:50
    Leica M9 + MP + Summilux 35/1.4 ASPH + Noctilux 50/0,95

  2. #4392

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pioterkow Zobacz posta
    Zostaje Ci MB Pro z retiną - jeśli koniecznie chcesz Retine. Bo tym 12" Mac Bookiem z retiną to sobie nawet nie zawracaj głowy. .
    Wszystkie akcesoria które wymieniłeś raczej bez problemu podepniesz do Maca.
    Czy pojemność 128Gb bardzo boli pod MacOS? Obecnie mam taki dysk pod Windowsem i nie mam problemu z miejscem (dyscyplina jest ).
    Michał
    Fujifilm X-T1 XF18-55 2.8-4, XF 55-200, XF35/1.4, XF60/2.4, Cannon FD 50/1.4
    Fujifilm S5 PRO T70-300 vc usd | Z6 24-70/4
    Szukają nowego właściciela: Sony E Sigma 16/19, SY 12 2.0

  3. #4393

    Domyślnie

    Boli lub nie boli identycznie i pod win i pod osx. Dla mnie 256 jest akceptowalne przy dużej dyscyplinie. W 128 pewnie też bym się zmieścił ale to wymagało by niemal ascezy.
    Reasumując, 128 wystarczy ale założę się , że często będziesz bardzo często niezadowolony.

  4. #4394

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za porady. Poczekam aż świąteczny szał zakupów w sklepach minie i popatrzę na Pro z większym dyskiem.
    Michał
    Fujifilm X-T1 XF18-55 2.8-4, XF 55-200, XF35/1.4, XF60/2.4, Cannon FD 50/1.4
    Fujifilm S5 PRO T70-300 vc usd | Z6 24-70/4
    Szukają nowego właściciela: Sony E Sigma 16/19, SY 12 2.0

  5. #4395

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MiGo Zobacz posta
    Czy pojemność 128Gb bardzo boli pod MacOS? Obecnie mam taki dysk pod Windowsem i nie mam problemu z miejscem (dyscyplina jest ).
    Zdecydowanie polecam Ci zakup minimum 256 GB dysku jeśli budżet nie pozwala na więcej (512 GB, 1TB) Różnice w cenie między 128 a 256 nie są warte oszczędzania bo będziesz szybko wymieniał na 256
    Leica M9 + MP + Summilux 35/1.4 ASPH + Noctilux 50/0,95

  6. #4396

    Domyślnie

    128GB to takie minimum, chociaż przez jakiś czas bujałem się z 80GB SSD. 256GB warto mieć ale tez bez napinania się. Obecnie na moim 256GB mam przeciągi, ponad 110GB wolnego ale mam też niezły bajzel do tego maszyny wirtualne z Win oraz Centosem (kazda z nich po naście giga).

    Pod OS X 126GB nie boli tak bardzo jak pod Windowsem, choćby dlatego że ten system jest lżejszy wagowo, po instalacji zajmuje jakieś 15GB (wraz z poprawkami). W 30GB zamkniesz się z systemem i aplikacjami jakie używasz.

  7. #4397

    Domyślnie

    Mi 128 wystarcza, ale używam kompa typowo mobilnie - na sesji do podlaczenia lapka, ewentualnie do prostej obrobki i przesłania plikow, prezentacji zdjec etc. Nie trzymam na nim nic poza tymczasowymi plikami i portfolio. Jakbym miał potrzebę na wiecej to dysk 2,5" zewnętrzny i tyle.

    A - no i do obróbki tylko retina. Mam też aira i... no nie bardzo.

  8. #4398
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie

    Z racji tego, że w pracy przydałaby mi się znajomość OS X, a ja zatwardziały Windowsiarz jestem co kupić (używany macbook/mac mini) żeby możliwie najmniej pieniędzy zainwestować w sprzęt do nauki (eko)systemu i ew. odsprzedać za parę miesięcy bez większej straty? Wypadałoby być na bieżąco, więc fajnie żeby sprzęt pociągnął El Capitana. W zasadzie nie mam innych wymagań, wystarczy żeby poszła przeglądarka internetowa z 4 otwartymi zakładkami + podstawowe aplikacje. Do zabawy ze zdjęciami mam swojego laptopa z Windowsem, więc myślę, że jakieś Core 2 Duo wystarczy (zakładając, że jest kompatybilne z El Capitanem). Jaka jest minimalna przyzwoita ilość pamięci do takich zastosowań? 2 GB? 4 GB? Ew. Jakieś dobre rady co na zwrócić uwagę przy zakupie?
    I przy okazji, bardzo głupie pytanie: czy klawiatura http://www.rapoo.com/product/127 będzie działać pod OS-X? Co prawda na stronie są tylko sterowniki pod Windowsa, ale to dodatkowa aplikacja do klawiszy funkcyjnych itd. Bez niej Windows obsługuje podstawowe klawisze. OS X też da radę?

  9. #4399

    Domyślnie

    Do twoich wymagań wystarczy nawet macbook z 2010 roku ( biały) pod warunkiem że będzie posiadał 4 gb i koniecznie dysk ssd

  10. #4400

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ku6i Zobacz posta
    Z racji tego, że w pracy przydałaby mi się znajomość OS X, a ja zatwardziały Windowsiarz jestem co kupić (używany macbook/mac mini) żeby możliwie najmniej pieniędzy zainwestować w sprzęt do nauki (eko)systemu i ew. odsprzedać za parę miesięcy bez większej straty? Wypadałoby być na bieżąco, więc fajnie żeby sprzęt pociągnął El Capitana. W zasadzie nie mam innych wymagań, wystarczy żeby poszła przeglądarka internetowa z 4 otwartymi zakładkami + podstawowe aplikacje. Do zabawy ze zdjęciami mam swojego laptopa z Windowsem, więc myślę, że jakieś Core 2 Duo wystarczy (zakładając, że jest kompatybilne z El Capitanem). Jaka jest minimalna przyzwoita ilość pamięci do takich zastosowań? 2 GB? 4 GB? Ew. Jakieś dobre rady co na zwrócić uwagę przy zakupie?
    Cokolwiek pociągnie Mavericka (OSX 10.9) to samo pociągnie El Capitana (OSX 10.11). W zasadzie wszystko od roku 2009-2010 pojedzie z El Capitanem. Na początek zaproponowałbym Ci Macbooka Unibody (srebrnego) z 2008r. z C2D. Do niego wsadzisz 4GB PC3-8500 ram (standardowo jest 2GB i El Capitan pójdzie na tym), dysk wymienisz na dowolne SSD (laptop ma tylko SATA 2) a na zabawę z OS X wystarczy.

    Jak chcesz mini, możesz kupić dowolne aby było z 2009 lub nowsze. Nie pchaj się w mini z 2007r. bo to ślepa uliczka.

    Jak masz jakieś pytania, pytaj śmiało tutaj lub na PW.

    Cytat Zamieszczone przez ku6i Zobacz posta
    I przy okazji, bardzo głupie pytanie: czy klawiatura http://www.rapoo.com/product/127 będzie działać pod OS-X? Co prawda na stronie są tylko sterowniki pod Windowsa, ale to dodatkowa aplikacja do klawiszy funkcyjnych itd. Bez niej Windows obsługuje podstawowe klawisze. OS X też da radę?
    Pójdzie ALE pamiętaj, że układ klawiszy PC jest trochę inny od tego z Appla (położenie @ czy CTRL, ALT, CMD). W OS X możesz włączyć obsługę klawiatur o układzie klawiszy PC.

Strona 440 z 582 PierwszyPierwszy ... 340390430438439440441442450490540 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •