Close

Strona 436 z 582 PierwszyPierwszy ... 336386426434435436437438446486536 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4 351 do 4 360 z 5814
  1. #4351

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mcarto Zobacz posta
    HD w Mac Mini wiec nie bardzo jest gdzie dodać nowy dysk. Myślałem nawet o nim ale to zbyt małą pojemność jak dla mnie. Komp na początku działał wystarczająco szybko dla mnie - muszę tylko wykasować śmieci.
    Widziałem rozmaite programy o niepotwierdzonej skuteczności - kiedyś był jeden program ale jest już nieaktualizowany.
    O jezusie mac mini z hdd oO. Przecież to objaw masochizmu. Ten komputer z HDD działa kilka razy wolniej niż z SSD i to przy zwykłym korzystaniu z systemu operacyjnego. Apple tam wkłada dyski tak wolne jakby łożyska w nich były zardzewiałe. Ja na szczęście SSD wymieniałem tego samego dnia co kupiłem miniacza, ale ilekroć korzystałem z identycznego tyle że bez HDD, to nie mogłem uwierzyć, że tam siedzi ten sam ram i i5, a nie Pentium III.

  2. #4352

    Domyślnie

    Mam wersje 2012 z dyskiem 1TB

    dodatkowe informacje
    Procesor 2,3 GHz Intel Core i7
    Pamięć 8 GB 1600 MHz DDR3

    Nie jest to zły komputer i do tego co robię ta prędkość mi wystarcza - tylko start systemu jest trochę wolniejszy ostatnio.

  3. #4353

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mcarto Zobacz posta
    Mam wersje 2012 z dyskiem 1TBdodatkowe informacjeProcesor 2,3 GHz Intel Core i7Pamięć 8 GB 1600 MHz DDR3Nie jest to zły komputer i do tego co robię ta prędkość mi wystarcza - tylko start systemu jest trochę wolniejszy ostatnio.
    Masz jednego z lepszych mini na rynku. Kup SSD (jakies 250-500GB) kabel do gornego dysku i zobaczysz co to mini potrafi.

    http://www.ebay.co.uk/itm/Flex-Hard-...cAAOSwgQ9V1w4z - taki kabel potrzebujesz. Dokladnie o takim ksztalcie.

  4. #4354

    Domyślnie

    Pytanie do znawców (ale nie do znafcuf) OSX:

    jakie muszą zaistnieć okoliczności by przy sprawdzaniu informacji o dysku ( komenda "cmd+I) ukazała się zakładka z kwadracikiem pozwalającym poprzez "zaptaszkowanie" wybrać opcję "Ignoruj prawa własności dla tego woluminu"

    Jeśli znajdą się osoby mocne w temacie i dyskusja przybierze w miarę rozsądny poziom merytoryczny podam więcej parametrów gdyż może to byc bardzo ciekawe (choć nie musi) w kontekście synchronizacji plików czy backupowania danych na dysku zewnętrznym
    Ostatnio edytowane przez zoom2 ; 15-12-2015 o 20:13

  5. #4355

    Domyślnie

    Pod którym OSX?

    Ale podstawowym warunkiem jest, że można ignorować prawa własności dla dysków/dysku z którego nie został wczytany (bootowany) system.

    Inna sprawa czy pytasz o dyski OSX czy obce jak NTFS.

  6. #4356

    Domyślnie

    system :
    10.11.1 i 10.11.2
    w tych dwóch wersjach tak, a w innych nie wiem byc może tak być może nie.

    dyski:
    formatowane OSX jako "kronikowany szyfrowany"

    zjawisko obserwowane tylko na dyskach zewnętrznych.
    Co do dysku wewnętrznego to nie wiem bo ja na dysku wewnetrznym tego nie widziałem.

  7. #4357

    Domyślnie

    Są*pliki innego użytkownika (np. z innego systemu przeniesione dane) i dysk obsługuje prawa własności do plików.

  8. #4358

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez skippy Zobacz posta
    Są*pliki innego użytkownika (np. z innego systemu przeniesione dane) i dysk obsługuje prawa własności do plików.
    podaj kilka praktycznych przykładów które by mogły ilustrować taką sytuacje.

  9. #4359

    Domyślnie

    Chocby wymiana danych miedzy OS X a Win po BootCampie.

  10. #4360

    Domyślnie

    Dużo nie bedzie, bo pisze z telefonu. Dysk był wpięty do innego komputera gdzie inny użytkownik wgral pliki. Albo masz dwa konta w systemie i na dysku są wgrane dane drugiego użytkownika. Mógł zostać przeinstalowany system, założony nowy użytkownik (user id, nazwa może być ta sama), a na dysku są dane starego. A chyba wszystko poza FATem obsługuje prawa własności do plików.

Strona 436 z 582 PierwszyPierwszy ... 336386426434435436437438446486536 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •