Close

Strona 42 z 582 PierwszyPierwszy ... 3240414243445292142542 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 411 do 420 z 5814
  1. #411

    Domyślnie

    Ale w jakich Macach? Wlutowana jest w Retinach i nowy iMacu 21,5" (late 2012). W pozostałych są wymienne.

  2. #412

    Domyślnie

    skinny takie niepotrzebne obnoszenie się ze stawkami jakie to ktoś musi mieć niskie skoro mu na pena szkoda nie ma sensu, przy 50 weselach w roku x 50zł na peny daje Ci kwotę 2500zł. Za to można N85 1.4 kupić albo N80-200, albo kompa raz na rok baardzo usprawnić i pół podzespołów wymienić. Moja stawka na dzień dzisiejszy to (pewne śmieszne dla Ciebie) 2650, nie wiem czy to dla Ciebie wystarczająco do rozdawania prezentów, dla mnie jak narazie nie, daję gustowne etui + 1-3 płyty light scribe i jest ok. No, chyba że chcecie dawać peny po 18zł no name albo najwolniejsze firmowe, żeby potem klienci klnęli na Was chcąc na to coś skopiować (kupiłem ostatnio 16GB TDK - niby firmowy - za 29zł, pożal się Boże jak to chodzi...). To zamiast takiego g... wolę już te płyty dawać.

    Doliczał im po 50zł do zlecenia nie będę, bo klient mi płaci za zdjęcia, a nie za sprzedaż pendrivów, po drugie jak dają babci zdjęcia na penie to sobie ich sama raczej nie otworzy, natomiast odtwarzacz dvd podpięty przynajmniej po euro do kineskopu ma dziś każdy, a i skopiować płytę x20 i rozdać w rodzinie to żaden problem, i koszt 20zł, a nie znowu 20x 50zł pen, lub 20x18zł shit, bo ktoś chce oszczędzić.

    PS. To są tylko wesela, mam Ci doliczyć resztę rzeczy typu strony www, katalogi, i inne DTP których projekty do edycji otrzymują klienci na nośniku cyfrowym w ciągu całego roku?
    Ostatnio edytowane przez Aeon88 ; 25-10-2012 o 14:26
    ;]

  3. #413

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    mam Ci doliczyć resztę rzeczy typu strony www, katalogi, i inne DTP których projekty do edycji otrzymują klienci na nośniku cyfrowym w ciągu całego roku?
    Jakie Ty masz łącze?
    Pracuję w firmie, która ma spory dział DTP i nawet nie zauważyliśmy, że we Wrocławiu zwinął interes duży sklep z płytami, w którym jeszcze kilka lat temu zostawiane były spore kwoty. Obecnie wszelką transmisję danych załatwia się przez FTP. Nawet pakiety z InD po kilkanaście GB.

    PS. Dobry pendrive Sandisk np. CruzerBlade 8 GB kosztuje w detalu 23 złote.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  4. #414

    Domyślnie

    PS#2. Żeby nie było nieporozumień, nie mam 50 wesel rocznie, co nie zmienia faktu że mając ich mało, zarobione na czysto pieniądze idą w stertę innych rzeczy a nie w peny dla klientów. DTP rzeczy jest sporo, a tu też bez DVD musiałbym się przesiąść na peny.

    zdyboo, mam łącze 2Mb/s down i niecały 1Mb upload, bo nie mieszkam w rzeszowie tylko pod rzeszowem, na tzw. zadu... internetowym, gdzie jedyna sieć jaka jest to radiówka od kowalskiego z wioski obok. Oczywiście sprawy DTP załatwiam (niestety) przez FTP, to normalne (podgląd do akceptacji, wysyłanie do drukarni itp), ale przy rozliczeniu z klientem zostawiam mu źródła na płytce a nie linka do zipa na mailu. A szybkość cruzer blade'a wgniata w fotel :P kopiowałeś kiedyś kilka GB danych w małych plikach na tak wolnego pena? Nie? to kup sobie tego sandiska albo mojego tdk, ma podobną 'prędkość', zobaczysz że transfer 6mb to mit szczególnie przy małych plikach właśnie i materiał kopiował będziesz godzinę.
    Ostatnio edytowane przez Aeon88 ; 25-10-2012 o 15:01
    ;]

  5. #415

    Domyślnie

    Aeon88 nikt Ci nie zmusza do dawania prezentów. Mozesz doliczyc 25 zl to stawki i po problemie. Po drugie juz pisalem ze jest zew nagrywarka dla tych co chca zostac przy plytach. Po trzecie niektorzy slubniacy maja serwery i nie dośc ze jest galeria ze zdjeciami to jeszcze ludzie moga sobie sciagac zdjecia przez ftp. Swiat idzie do przodu i trzeba oferowac co raz wiecej. Pomyśl w druga strone - dajesz Młodym płyte a oni nie mają gdzie jej otworzyć bo mają tylko nowego imac albo tv z usb. I co mają zrobić ? Usb zyje i zyc bedzie.

    Ps ile wypalasz plyte lightscribe a ile nagrywasz 8gb pena ? Cos mi sie wydaje że nie ma różnicy...
    Ostatnio edytowane przez MrQba ; 25-10-2012 o 15:03

  6. #416

    Domyślnie

    No długo :P dlatego ostatnio przeszedłem na naklejki, 1min i problem z głowy. Tu chodziło mi bardziej o to jak potem będzie ten klient takiego wolnego pena używał, wkońcu nie będzie trzymał tam ciągle tych zdjęć tylko je gdzieś zgra a pen mu będzie służył. Więc jak już dawać to konkretny.

    Co do udostępniania zdjęć klientom - jest coś takiego u mnie na stronie (Strefa Klienta), natomiast o paczce ze zdjęciami na ftp nie pomyślałem, pewnie to 'wdrożę' na czasie bo jestem już po sezonie więc mam kiedy to zrobić.
    ;]

  7. #417

    Domyślnie

    Mam dwa Blejdy Sandiska i może nie są jakoś superszybkie, ale nagranie pod korek nie trwa godzinę, masz jeszcze USB 1.0 w kompie? Płytę z weryfikacją wypalam w podobnym czasie. A telewizor z USB, to nawet mają moi 70 letni rodzice i po krótkim szkoleniu byli nawet w stanie sobie samodzielnie odpalić fotosy z palca.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  8. #418

    Domyślnie

    Z mojego doświadczenia wynika, że czytniki DVD coraz rzadziej goszczą pod telewizorami, BR ma mało kto, a telewizory z wejściem USB i serwery multimedialne są już niemal standardem. Ja sam oddaję materiał na pendrive'ach. Napęd DVD wyciągnałem z komputera jakieś 3 lata temu i nie pamiętam, żebym chociaż raz miał potrzebę jego użycia.
    duzy brzydki nikon i mala ladna sigma dp1

  9. #419

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez skinny500 Zobacz posta
    Ale w jakich Macach? Wlutowana jest w Retinach i nowy iMacu 21,5" (late 2012). W pozostałych są wymienne.
    chodzi mi o te nowe, ktore zostaly zapowiedziane, a dokladnie w 27", ktora ma byc w grudniu.
    Cholerstwo jest tak cienkie, ze zastanawiam sie czy RAM nie jest tam wlutowany na stale.
    "...nie ma ludzi normalnych, sa tylko nieprzebadani..."

  10. #420

    Domyślnie

    27" ma wymienny, 21,5" ma na stałe.


    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    skinny takie niepotrzebne obnoszenie się ze stawkami jakie to ktoś musi mieć niskie skoro mu na pena szkoda nie ma sensu
    Skoro napisałeś, że powodem wypalania na DVD są drogie ceny pendrajwów, to jak się miałem nie odnieść do stawek? Przecież jedno z drugim się łączy bezpośrednio. Ceny pamięci, które podałeś są sprzed kilku lat. Poza tym wszystko to o czym już pisano. DVD wiele osób nie ma na czym odtworzyć, albo mają tylko w wybranym urządzeniu napęd, a z czasem takich osób będzie tylko przybywało. USB można podpiąć wszędzie.

    Na siłę próbujesz udowodnić, że DVD to nie przeżytek i że napędy muszą być. Statystyki mówią co innego, użytkownicy tutaj też w większości mówią co innego. Ty jesteś w mniejszości, do której producent nie będzie się dostosowywał, bo byłoby to głupotą i cofaniem się - dzięki rezygnacji z napędu można zmniejszyć wymiary i wagę (to ostatnie to przy laptopach istotne, przy iMacu akurat nie). Poza tym napędy to jedyna rzecz mechaniczna poza chłodzeniem w kompach z SSD i to właśnie one były najbardziej awaryjne.
    Ostatnio edytowane przez ThomasVoland ; 25-10-2012 o 17:42

Strona 42 z 582 PierwszyPierwszy ... 3240414243445292142542 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •