Close

Strona 419 z 582 PierwszyPierwszy ... 319369409417418419420421429469519 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4 181 do 4 190 z 5814
  1. #4181

    Domyślnie

    Gratki
    Na swojej poprzedniej 13-tce pracowałem w symulowanej 1680x1050px, było git i wszystko chodziło w miarę płynnie, dodatkowe rozdziałki można zarzucić korzystając z programików takich jak Display Menu czy SetResX.
    Pilnuj memorki, bo 8GB przy OSX z mojego doświadczenia bywa mało - osobiście nawet teraz przy 16GB odpalam Memory Clean i mam ją na oku, bo jej całkowite wykorzystanie powoduje puchnięcie i zwiechy aplikacji.
    Klawikord w Maćkach mz. jest podobnie jak gładzik-nad-gładzikami zajedwabisty, pewnie kwestia przyzwyczajenia. Co się natomiast tyczy symbiozy, to ciekaw jestem kiedy wreszcie naprawią zasr... AirDropa
    Ostatnio edytowane przez Czornyj ; 20-10-2015 o 14:01

  2. #4182

    Domyślnie

    Pierwsze primo, gratulacje.

    Cytat Zamieszczone przez wywar Zobacz posta
    Następna ekstaza to symbioza z iPhone i iPadem. To jest to. Siedzę na kompie i mam wgląd w smsy, powiadomienia itp. mogę odbierać połączenia bez latania po telefon itp.
    Drugie primo, symbioza z BlackBery po Brigde tez dziala pod OS X 10x lepiej niz pod Win 7 i wszystko po lokalnej waj-faj lub USB.

    Trzecie primo, jakbys chcial cos o wydajnosci Della, trza bylo brac rMBP'13 na i7 o dwoch jajach. Moj z konca 2014 w forumowym tescie PSa wyrobil sie w 23 sek (na CS4).

  3. #4183

    Domyślnie

    Pytanie do znawców tematu.
    Chcę wsadzić Samsung SSD 850 do macbook pro late 2011.
    Czy ma ktoś podobne doświadczenie?
    1. Warto?
    2. Jaką metodą kopiować dysk?
    3. Da się zrobić tak jak na oryginalnym i zachować "recovery"?
    4. Jak zrobić downgrade z el capitan do Maverick nie mają żadnego backup? (da się?)

    Dzięki z góry!

  4. #4184

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ShutterStill Zobacz posta
    1. Warto?
    Zdecydowanie. Komputer dostanie skrzydeł.

    Cytat Zamieszczone przez ShutterStill Zobacz posta
    2. Jaką metodą kopiować dysk?
    1. Zrobić sobie pendrive startowy z systemem.
    2. Podłączyć dysk zewnętrzny, zrobić na nim TimeMachine.
    3. Wsadzić nowy dysk.
    4. Wystartować z ALT z Pendrive.
    5. Zainstalować system z odtworzeniem z TimeMachine.

    Cytat Zamieszczone przez ShutterStill Zobacz posta
    4. Jak zrobić downgrade z el capitan do Maverick nie mają żadnego backup? (da się?)
    Da się, ale niektóre programy mogą być niekompatybilne i będzie problem z odtworzeniem ich danych. Mail na przykład lubi protestować.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  5. #4185

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez witus Zobacz posta
    Jeszcze większy z tethered capture z Lightroom'em, ktoś jeszcze fotografuje przypięty do komputera? Możecie zobaczyć u siebie ?
    Właśnie sprawdziłem - porażka! Taki fajny ElCapitan, ale z tetherningiem sobie nie poradził. Adobe sugeruje, że pracuje nad poprawką, ale mam pewne wątpliwości, czy to wina Adobiego; El Capitan nie współpracuje z całą rzeszą zewnętrznych interfejsów audio. Takie firmy jak Avid, Line6 czy Digitech sugerują, by wstrzymać się z upgrade z Yosemite do ElCapitan. Ja się pospieszyłem i w efekcie, od dwóch tygodni, mam głuchy komputer :-/ Na szczęście, na forach piszą, że beta 10.11.1 rozwiązuje problem z interfejsami. Nie zdziwię się, gdy i tethering w Lightroomie nagle zacznie działać. Jeśli dobrze zrozumiałem mądrzejszych od siebie, ma to coś wspólnego z nowym sposobiem obsługi USB i podpisywania kextów. Co by to nie było, wyglądam pierwszej poprawki jak kania dżdżu
    Trochę bloguję.

  6. #4186

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Zdecydowanie. Komputer dostanie skrzydeł.



    1. Zrobić sobie pendrive startowy z systemem.
    2. Podłączyć dysk zewnętrzny, zrobić na nim TimeMachine.
    3. Wsadzić nowy dysk.
    4. Wystartować z ALT z Pendrive.
    5. Zainstalować system z odtworzeniem z TimeMachine.



    Da się, ale niektóre programy mogą być niekompatybilne i będzie problem z odtworzeniem ich danych. Mail na przykład lubi protestować.
    A co z no3?
    Gdzieś czytałem że się da..

  7. #4187

    Domyślnie

    Dac sie da, ale po co Ci smieci ze starego systemu. Postaw OSX na czysto.

  8. #4188

    Domyślnie

    Chodzi mi o alt + power odpalenie.
    Będzie menu do doboru recovery?
    Chodzi mi o czysty system ale z opcją recovery.

    A jak z powrotem do Maverick?

  9. #4189

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ShutterStill Zobacz posta
    Chodzi mi o alt + power odpalenie.
    Będzie menu do doboru recovery?
    Chodzi mi o czysty system ale z opcją recovery.
    Przecież o tym pisałem. Z pena można zainstalować czysty system a z TM odtworzyć programy, dane i ustawienia. Można również postawić system bez niczego, ALT+R bodajże i komp ściągnie system z internetu, ale to trochę potrwa.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  10. #4190

    Domyślnie

    0. Na obecnym systemie robisz pełen back-up do TimeMachine (duży pen, dysk po UBS czy firewire)
    1. Ściągasz sobie El Capitana z Apple Store.
    2. Terminal woo-doo albo zasysasz DiskMakera X i robisz sobie bootwalnego USB (min. 8GB) z El Capitanem
    3. Restart kompa
    4. Jak grają fanfary powitalne wciskasz ALT
    5. Pokaże się lista dostępnych dysków z których można zbootować japco. Najczęściej 3 dyski: podstawowy, recovery i bootwalny pen. Będzię też opcja odzyskania systemu przez wi-fi
    6. Odpalasz instalator z pena w USB
    7. W instalatorze "DiskUtility" wyczyszczenie dysku/ssd, założenie partycji startowej. Wyjście z DiskUtility
    8. Instalacja systemu od zera na właśnie wyczyszonym dysku. W przypadku El Capitana trwa to 2x dłużej niż przy poprzednich systemach, do godziny.
    9. Podczas pierwszego uruchomienia wskazujesz, aby przenieść dane z TimeMachine i dokładnie które.
    10. Cieszysz się nowypostawionym systemem.

    Powrót do 10.9 Mav jest możliwy o ile masz instalacyją wersję systemu. Yose ani Mav nie są obecnie dostępne w AppleStore jak ich wcześniej nie pobierałeś.
    Ostatnio edytowane przez gALL ; 20-10-2015 o 22:47

Strona 419 z 582 PierwszyPierwszy ... 319369409417418419420421429469519 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •