Close

Strona 38 z 582 PierwszyPierwszy ... 2836373839404888138538 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 371 do 380 z 5814
  1. #371

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    skinny, to powiedz mi proszę, jak obecnie podłączyc maca do internetu nie mając systemu na dysku, i jak na pusty dysk ściągnąć system i zainstalować? Nie da się? No co ty, przecież wywalili DVD, wiec musi się dać
    Da się. Napisałem ci przecież jak - uruchamiasz komputer, łączy się z netem i ściąga sobie system. Koniec. Jakby miał system, to by się nie łączył żeby go ściągnąć przecież, tylko by się normalnie uruchomił.

    Edit:
    "jak obecnie podłączyc maca do internetu nie mając systemu na dysku"
    Wpisać mu hasło do wi-fi jak o nie poprosi przy uruchamianu. Albo wpiąć kabel.
    Ostatnio edytowane przez skinny500 ; 17-10-2012 o 12:47

  2. #372

    Domyślnie

    To co, obecnie imac jak z pustym dyskiem podepniesz do kabla LAN to będzie w stanie pobrać system i go zainstalowac mimo że dysk jest pusty? To co, ma jakiś interfejs wbudowany który na to pozwala mimo że nie ma OSX na dysku?
    ;]

  3. #373

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    PS. Kuba, wszyscy piszecie piękne bajki, tylko że to jest Science Fiction a nie życie! kto ma dziś tak szybkiego neta żeby pobrać twój film slubny w full hd z chmury jeśli zajmuje on np 30-40GB???? To co piszecie to super sprawa, ale nie na dzisiejsze czasy, bo poprostu nie jesteśmy jeszcze na to gotowi - nie ma odpowiednich narzędzi żeby żyć bez rzeczy które się wyrzuca!
    Nigdzie nie pisałem o full hd. Max 720p o wielkości 2-3 GB nie jest na dzisiejsze czasy problemem.

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    To co, obecnie imac jak z pustym dyskiem podepniesz do kabla LAN to będzie w stanie pobrać system i go zainstalowac mimo że dysk jest pusty? To co, ma jakiś interfejs wbudowany który na to pozwala mimo że nie ma OSX na dysku?
    Tak to właśnie działa. W dodatku jak sie ściągnie i wpiszesz login icloud to masz postawiony system z całym zapleczem. Kontakty zakładki maile itd...

    http://support.apple.com/kb/HT4718 tu jest chyba o osx recovery
    PS ale wygodniejsze jest przywracanie z time machine. Bo masz system z ostaniej aktualizacji czyli np z przed godziny. Myśle, że internetowe odzyskiwanie jest dobre na wyjeździe jak sie nie ma dostepu do kopii zapasowej.
    Ostatnio edytowane przez MrQba ; 17-10-2012 o 13:10

  4. #374

    Domyślnie

    Takie pytanie z innej beczki. Czy po aktualizacji Apple TV do 6.0 Youtube też zniknie?

  5. #375

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Majek Zobacz posta
    Takie pytanie z innej beczki. Czy po aktualizacji Apple TV do 6.0 Youtube też zniknie?
    Z tego co sobie przypominam wczoraj jak odpalałem apple tv to była ikonka youtube wiec nie znikła.

  6. #376

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MrQba Zobacz posta
    Z tego co sobie przypominam wczoraj jak odpalałem apple tv to była ikonka youtube wiec nie znikła.
    A mógłbym Cię poprosić o sprawdzenie tego? Bo młody by się zapłakał...

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    PS. Kuba, wszyscy piszecie piękne bajki, tylko że to jest Science Fiction a nie życie! kto ma dziś tak szybkiego neta żeby pobrać twój film slubny w full hd z chmury jeśli zajmuje on np 30-40GB???? To co piszecie to super sprawa, ale nie na dzisiejsze czasy, bo poprostu nie jesteśmy jeszcze na to gotowi - nie ma odpowiednich narzędzi żeby żyć bez rzeczy które się wyrzuca!
    A przepraszam, jak Ty chcesz film 30-40 GB na DVD wsadzić? Chyba, że na 10 płyt... To ja bym już wolał sobie przez nockę pobrać i nie wachlować płytami, jak kiedyś dyskietkami. To by był krok wstecz. Pomijam, że teraz w miastach operatorzy kablowi dają łącza po 16, 32 Mb/s, jakieś kosmiczne prędkości, więc pobieranie 30 GB zawartości nie będzie trwało kilka dni, tylko kilka godzin. Ponad to, pendrive (z USB jeszcze nie rezygnują póki co) może pomieścić więcej niż 40 GB i jest dużo bardziej praktyczny, niż płyta. Wg mnie wycofanie z użycia napędów optycznych to tylko kwestia czasu. Ostanie się jeszcze BD przez jakiś czas, bo ciężko będzie zastąpić taki nośnik w zastosowaniach masowych (filmy, czy gry), chociaż już jest tendencja do umieszczania tego contentu w sieci (wszelkie iTunsy, Steamy i inne Originy).

  7. #377

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Majek Zobacz posta
    A mógłbym Cię poprosić o sprawdzenie tego? Bo młody by się zapłakał...
    Jasne sprawdzę po południu. Na stronie apple jest info ze YouTube jest wiec nie sadze żeby go wywalali.

  8. #378

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Majek Zobacz posta
    A przepraszam, jak Ty chcesz film 30-40 GB na DVD wsadzić? Chyba, że na 10 płyt... To ja bym już wolał sobie przez nockę pobrać i nie wachlować płytami, jak kiedyś dyskietkami. To by był krok wstecz. Pomijam, że teraz w miastach operatorzy kablowi dają łącza po 16, 32 Mb/s, jakieś kosmiczne prędkości, więc pobieranie 30 GB zawartości nie będzie trwało kilka dni, tylko kilka godzin. Ponad to, pendrive (z USB jeszcze nie rezygnują póki co) może pomieścić więcej niż 40 GB i jest dużo bardziej praktyczny, niż płyta.
    Chyba na blu-ray'a, a nie na 10 płyt. To po pierwsze. Po drugie, więszkość internautów dalej ma po kilka Mb/s, a wtedy już pobieranie 30gb nie jest wygodne, tym bardziej że to tylko 1 raz 30gb, a ściągaj tak coś co chwila... A co do USB, to będę każdorazowo kupował komuś pendriva jak będę chciał coś komuś dać? Trochę drogie podejście, ale ok, stać mnie na appla, stać mnie na peny prezenty po 32/64GB.
    ;]

  9. #379

    Domyślnie

    No to nie myl pojęć. Na co jęczenie, że MacBooku nie będzie DVD, skoro tu nie o DVD chodzi, tylko o BD. A BD i tak nie było... Ty znowu swoje. Skoro 80% społeczeństwa nie używa napędu optycznego, to jaki jest sens jego instalowania? Jak bardzo potrzebujesz, to sobie kup zewnętrzny na USB... Pobranie filmu w jakości HD z wypożyczonego z wypożyczalni iTunes na mojej dziadowej Neostracie zajmuje jakieś 3-4 godziny. Więc nie dramatyzuj...

  10. #380

    Domyślnie

    Majek, o BD powiedziałem bo narzekał ktoś na nagrywanie 40GB na 10 płyt DVD. To że Ty nie używasz DVD w kompie nie znaczy że 80% użytkowników tez go nie używa. To że Ty masz film HD ściągnięty w 3-4 godziny to nie znaczy że 80% ludzi też będzie miało.

    A Twoja rada o podpinanie kablami wszystkiego co chcę mieć a czego imac nie ma godzi w ideę imaca, który miał mieć wszystko i miał zapewnić wkońcu porządek na biurku. Ja mam wolnego neta, ja używam DVD, ja nie chcę podpinać kablami sterty sprzętu (bo od dvd i dysków się tylko zacznie), i ponarzekać sobie mogę
    ;]

Strona 38 z 582 PierwszyPierwszy ... 2836373839404888138538 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •