Close

Strona 20 z 582 PierwszyPierwszy ... 1018192021223070120520 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 191 do 200 z 5814
  1. #191

    Domyślnie

    Powiem Ci szczerze, że taki konwerter to podcieranie tyłka szkłem... jeśli kosztuje grosze to ok, ale jeśli 200zł czy więcej to się nie opyla, bo za 400-500 kupisz używany kilkuletni amplituner z wejściami cyfrowymi. Kupisz taki drogi konwerter, za chwile wpadnie ci kolejny sprzet z wyjściem wyłącznie cyfrowym i co, będziesz kabelki przełączał?

    Jeśli konwerter wyjdzie drogo, wymień ten wzmacniacz na jakiś kilka lat nowszy, wystarczy że będzie miał kilka wejść cyfrowych i jedno wyjście na TV, podpinasz pod to wszystko co masz w chacie, a potem jeden kabelek do TV i wszystko Ci gra pięknie.
    ;]

  2. #192

    Domyślnie

    Proponuję przetestować. Zmieni Pan zdanie. Każdy zmienia.

    PS. I nie "konwerter" a przetwornik cyfrowo analogowy. Rzecz bardzo istotna w torze audio gdzie źródło jest cyfrowe.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  3. #193

    Domyślnie

    Tzn ja nie twierdzę broń boże że markowy DAC będzie gorszy, tyle że my tu proponujemy jakieś mini konwertery za parę(naście) dyszek, więc jakość nie będzie jaj urywać, a przy kupnie kolejnego sprzętu z opticalem będzie musiał przepinać kable, więc jak ma dać 200zł za konwerter to już lepiej sprzedać wzmacniacz, dołozyć te 200zł i kupić coś z HDMI in/out i opticalami.

    Jak go stać na DAC to wiadomo, można się pokusić. Tylko wtedy trzeba też mieć dobry analogowy wzmacniacz żeby tej jakości nie popsuł.
    ;]

  4. #194

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    Tzn ja nie twierdzę broń boże że markowy DAC będzie gorszy, tyle że my tu proponujemy jakieś mini konwertery za parę(naście) dyszek, więc jakość nie będzie jaj urywać, a przy kupnie kolejnego sprzętu z opticalem będzie musiał przepinać kable, więc jak ma dać 200zł za konwerter to już lepiej sprzedać wzmacniacz, dołozyć te 200zł i kupić coś z HDMI in/out i opticalami.

    Jak go stać na DAC to wiadomo, można się pokusić. Tylko wtedy trzeba też mieć dobry analogowy wzmacniacz żeby tej jakości nie popsuł.
    Tanie DAC-e, np Nostromo i tym podobne wynalazki z Allegro za ok 300 zł dają jakość nieporównywalną w stosunku do wbudowanego przetwornika w przeciętnej klasy sprzęt RTV. Zwykła mp3ka zaczyna brzmieć dużo bardziej żywo. Trochę lepsze z okolic 1000 zł, np Beresford zaczynają sprawiać, że zaśliniona kopara leży na ziemi a człowiek zaczyna rozumieć co to znaczy słyszeć trzecie skrzypce w drugim rzędzie. I to w porównaniu do wbudowanych przetworników w najdroższych kombajnach typu Yamaha AZ1 i pokrewne. Kabli nie trzeba przepinać bo DAC-e mają z reguły kilka wejść. Beresford na przykład cztery zarówno coaxiale jak i toslink przełączane guzikami.

    Wzmacniacz to jak powiedziano prosta sprawa. Byle nie był przekombinowany. W zasadzie wzmacniacze kupuje się na wagę. Jak ma 10-20kg znaczy może być dobry.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 09-08-2012 o 22:19
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  5. #195

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    W zasadzie wzmacniacze kupuje się na wagę. Jak ma 10-20kg znaczy może być dobry.
    Też tak kiedyś słyszałem

    Widzi Pan, nie sądziłem że tak tanie DAC'e będą dawały taki efekt, sam po remoncie pokoju planuję kupno kolumn stereo i amplitunera własnie, nie sądziłem że taka skrzyneczka jak nostromo + zwykły analogowy wzmacniacz da mi lepszy efekt, będę musiał o tym poczytać, choć mi osobiście ciężko będzie się przestawić, lubię jak najmniej sprzętu wkładać do stolika, ale jeśli kopara by mi opadła to czemu nie?
    ;]

  6. #196

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    Też tak kiedyś słyszałem
    Wzmacniacz to w uproszczeniu źródło prądu. Zmiennego i o potężnej amplitudzie. Musi mieć wielgachne transformatory, kondensatory i tranzystory żeby piki owego prądu zapewnić. A to po prostu kilogramy są.

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    Widzi Pan, nie sądziłem że tak tanie DAC'e będą dawały taki efekt, sam po remoncie pokoju planuję kupno kolumn stereo i amplitunera własnie, nie sądziłem że taka skrzyneczka jak nostromo + zwykły analogowy wzmacniacz da mi lepszy efekt, będę musiał o tym poczytać, choć mi osobiście ciężko będzie się przestawić, lubię jak najmniej sprzętu wkładać do stolika, ale jeśli kopara by mi opadła to czemu nie?
    Wielu sprzedawców daje takie zabawki do przetestowania na np dwa tygodnie. Chodzi o niedowiarków. Przedsięwzięcie jest okazuje się bezpieczne dla sprzedawców bo nic nie wraca. Osobiście z tańszych polecam Beresforda. Porównywałem do naprawdę drogiego sprzętu audiofilskiego i nie słyszałem różnicy. A w porównaniu do swojego dotychczasowego - kosmos. Do tego stopnia zmienia jakość, że nawet tuner sat podłączony jest przez niego. Dźwięk jest dużo bardziej czysty, dynamiczny. Jakby ktoś wyjął watę z głośników.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 09-08-2012 o 22:29
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  7. #197

    Domyślnie

    Jest jakiś lekki program na os x w stylu systemowego Podglądu (nawet bez wszystkich opcji edycji) albo JustLooking, który wyświetla zdjęcia podobnie jak galeria z dropboxa? Zdjęcie a dodatkowo pasek z miniaturami: o tak. Ideałem byłoby jakby ten pasek się chował kiedy kursor jest w bezruchu, ale nie chcę za dużo wymagać. Ogólnie nie umiem znaleźć żadnego dobrego podglądu na OS X, wszystkie na które trafiałem były okrojone o jakieś podstawowe funkcje (chociażby przesuwanie zdjęcia myszką, a nie suwakami, wygodne powiększanie itp)

  8. #198

    Domyślnie

    Pierwszy z zakupionego zestawu miniacz + ACD będzie ekran, 27" właśnie, będzie na początku podpięty pod PC, ma ktoś z Was podpięty Apple LED Cinema Display pod PC z grafiką ze złączem mDP lub DP? Czytałem że z radeonami 6XXX wszystkimi ten monitor pracuje wporządku, a że z serią 5XXX są problemy... Ktoś z was to może potwierdzić/temu zaprzeczyć?
    ;]

  9. #199

    Domyślnie

    Jak będziesz miał problemy to napisz, po co się martwić na zapas?

  10. #200

    Domyślnie

    Martwię się bo chcę kupić używanego radka 5XXX więc możliwości zwrotu miał nie będę. Stąd pytania czy są rzeczywiście jakieś problemy ze współpracą na tych kartach czy to tylko pojedyńcze przypadki? Jeszcze jedno, czy ACD podłącze tylko do topowych kart 5XXX lub 6XXX czy np takie 5650 też to pociągną tylko kwestia złącza żeby było w karcie DP?
    ;]

Strona 20 z 582 PierwszyPierwszy ... 1018192021223070120520 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •